TOP 3 najlepszych odkurzaczy ręcznych w 2023 roku – RANKING

Nie masz pojęcia jaki odkurzacz ręczny wybrać? Skorzystaj z naszego rankingu. Proponujemy wyłącznie sprawdzone modele, które cieszą się uznaniem wśród użytkowników. To urządzenia na każdą kieszeń, co z pewnością usatysfakcjonuje tych, którzy posiadają ograniczony budżet.

Ranking 3 najlepszych odkurzaczy ręcznych

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Philips MiniVac FC6141/01 240 zł Sprawdź teraz
2 Black&Decker NVB 12AV-XJ 79 zł Sprawdź teraz
3 Hyunadai AKU HVC 101 83 zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy ręcznych

1. Odkurzacz ręczny Philips MiniVac FC6141/01najlepszy odkurzacz ręczny

Cena: ok. 240 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opisywany model marki Philips to dla wielu osób najlepszy odkurzacz ręczny dostępny na rynku. Cechuje się on wysoką funkcjonalnością oraz uniwersalnością. Bez większych trudności można przystosować do do indywidualnych potrzeb. Wielkim atutem jest dwustopniowy nadmuch, dzięki któremu czyszczenie auta stanie się szybkie i prosty. Optymalnie wyprofilowana nasadka pozwala dotrzeć nawet do najmniejszych zakamarków. Kurz i inne zanieczyszczenia mogą zostać skutecznie wyeliminowane. Kolejnym plusem jest wysoka moc ssania. Jest to odkurzacz bez worków wymiennych, co gwarantuje podwyższoną żywotność. Zaawansowany system filtracji chroni silnik przed przedostaniem się cząstek kurzu. Zmniejsza to ryzyko przedwczesnego uszkodzenia. Zasilacz samochodowy można podłączyć do gniazda zapalniczki.

2. Odkurzacz ręczny Black&Decker NVB 12AV-XJ

jaki odkurzacz ręczny

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kultowy model marki Black&Decker to tani odkurzacz ręczny, który wykonany został z solidnych materiałów. Z pewnością pozostanie on w nienaruszonym stanie przez długi czas. Model ten umożliwia włącznie czyszczeni na sucho. Niska waga oraz ergonomiczny kształt ułatwiają proces sprzątania. Proponowane urządzenie doskonale sprawdzi się podczas usuwania sierści z tapicerki. To dobry odkurzacz ręczny, który poradzi sobie również z większymi śmieciami. Posiada on pojemnik na zabrudzenia, który został wykonany z tworzyw sztucznych. Zbiornik jest przezroczysty, a więc można zobaczyć stopień jego napełnienia. Po zapełnieniu wystarczy go opróżnić, a następnie zamontować ponownie. Oprócz standardowej końcówki szczelinowej dołączana jest również szczotka, która jest bezpieczna dla delikatnych powierzchni. Opisywany model również jest lekki. Posiada przewód o długości 5 m, dzięki czemu można zyskać pełną swobodę podczas sprzątania.

3. Odkurzacz ręczny Hyunadai AKU HVC 101

najlepsze odkurzacze ręczne

Cena: ok. 83 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niejedna osoba zastanawia się, jaki odkurzacz ręczny wybrać – najlepszy model to taki, który posiada ergonomiczny uchwyt, mocną obudowę, a także pojemny akumulator. Idealnym przykładem jest urządzenie marki Hyunadai. Zapewnia ono pełną mobilność. Brak przewodu z pewnością zadowoli wielu użytkowników. Wystarczy pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora. Odkurzacz niepodłączony do zasilania może pracować przez 13 minut. Opisywany model został wykonany z lekkich, a zarazem niepodatnych na uszkodzenia materiałów. Plusem jest również wyjątkowo cicha praca. Niski poziom hałasu sprawia, że urządzenie jest jest uciążliwe podczas eksploatacji. Na uwagę zasługuje możliwość odkurzania na sucho oraz na mokro. Bez większych trudności można oczyścić tapicerkę. Przeznaczona jest do tego specjalna gumowa nasadka. Opisywany odkurzacz samochodowy nie zajmuje zbyt dużej ilości przestrzeni. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że można schować go w schowku lub bagażniku.

Poradnik zakupowy

Wiadomo, że jednym z podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego jest odkurzacz. Najczęściej w domu jest używane duże urządzenie mobilne, ale do niektórych prac porządkowych bardzo przydaje się dobry odkurzacz ręczny, który czyści mniejsze powierzchnie, meble tapicerowane, trudniej dostępne zakamarki. O ile najlepszy odkurzacz ręczny w domu jest z reguły urządzeniem uzupełniającym tradycyjny sprzęt o większych rozmiarach, o tyle tego typu modele są nieodzowne podczas czyszczenia tapicerki samochodowej oraz powierzchni bagażowej. Zatem warto znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki odkurzacz ręczny kupić, aby spełniał on swoje zadania zadowalająco.

Gdzie można sprawdzić najlepsze dostępne modele urządzenia?

Zarówno w licznych sklepach oferujących sprzęty gospodarstwa domowego, jak i w wielu specjalistycznych portalach sprzedażowych można znaleźć sporą liczbę odkurzaczy ręcznych różnej klasy, w różnych cenach, ale większości chętnych do zakupu wybór może sprawić kłopot. Każdy ze sprzedawców z pewnością będzie zachwalał sprzęt, który sam sprzedaje, dlatego warto odwiedzić popularny ranking odkurzaczy, gdzie opisane są różne modele. Można porównać drogi odkurzacz, a także tani odpowiednik, a w rezultacie dokonać najlepszego wyboru. Ranking zawiera szczegółowe opisy wraz z technicznymi parametrami, a do jego powstania przyczyniają się przede wszystkim opinie posiadaczy, które dają pełen obraz wad i zalet tego typu sprzętu.

Najlepszy odkurzacz ręczny z pewnością wybierze się mając porównanie wielu obiektywnych opinii, a w taki sposób powstał aktualny ranking odkurzaczy ręcznych na rok 2023, który uwzględnia najbardziej popularne, bezawaryjne, łatwe w obsłudze, wydajne urządzenia.

Jaki odkurzacz ręczny kupić?

Decyzja o zakupie konkretnego modelu odkurzacza ręcznego powinna uwzględniać wysokie standardy niektórych parametrów, które mają zasadniczy wpływ na komfort pracy oraz wydajność w trudniejszych warunkach niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych urządzeń domowych. Jedną z ważniejszych cech dobrego odkurzacza ręcznego jest jest niewielka waga, a także ergonomiczna obudowa i wygodny uchwyt. Te elementy mają największe znaczenie podczas pracy przy trudnych powierzchniach powleczonych materiałem tapicerskim oraz przy czyszczeniu wąskich zakamarków, których w żadnym samochodzie nie brakuje. Niebagatelne znaczenie dla wydajności pracy urządzenia ma wysoka moc ssania, dzięki temu parametrowi praca jest szybsza, a co najważniejsze o wiele bardziej skuteczna. Powyższe cechy charakteryzują dobrej jakości sprzęt, który z pewnością zadowoli każdego użytkownika.

Czym charakteryzuje się dobry odkurzacz ręczny?

Oprócz już wcześniej opisanych ważnych parametrów, które mają duży wpływ na komfort oraz wydajność pracy odkurzacza ręcznego, warto zwrócić uwagę także na inne istotne cechy sprawiające, że praca będzie skuteczna i przyjemna. Do takich cech, jakie najlepszy sprzęt z grupy urządzeń ręcznych powinien posiadać jest wytrzymały akumulator, który po naładowaniu pozwoli na kilkunastominutową, nieprzerwaną pracę. Odkurzacz akumulatorowy może być używany nie tylko w pobliżu źródła ładowania, ale także w innych miejscach, gdzie tradycyjny odkurzacz nie zawsze się sprawdza.

Dobry odkurzacz ręczny to model, który nie posiada wymiennego worka, a pracuje na zasadzie wysokowydajnego filtra. Takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych, a zanieczyszczenia, przede wszystkim mikroskopijne drobinki kurzu nie przedostają się na zewnątrz urządzenia.

I wreszcie bardzo istotną cechą charakteryzującą dobrej klasy urządzenie do ręcznego odkurzania jest wydłużona wąska końcówka zaopatrzona w ssawkę szczelinową. Taka konstrukcja odkurzacza pozwala na lepsze dotarcie do najwęższych i najtrudniej dostępnych zakamarków, kątów oraz załamań w sprzątanym obiekcie. Jest ona tym bardziej ważna, że urządzenia ręczne najczęściej użytkowane są podczas sprzątania wnętrza samochodu, które pełne jest takich trudnych miejsc.

Jakie są wady i zalety odkurzacza ręcznego?

Niewątpliwie do najważniejszych zalet tego rodzaju sprzętu należy łatwość manewrowania podczas czynności porządkowych oraz wydłużona obudowa pozwalająca na dotarcie do najtrudniejszych zakamarków sprzątanego obiektu. Niewielka waga oraz ergonomiczny uchwyt sprawia, że praca staje się prawdziwą przyjemnością, a efekty sprzątania widać bardzo szybko. Można cieszyć się pachnącym i czystym wnętrzem samochodu. Za pomocą sprzętu ręcznego łatwo jest utrzymywać w czystości tapicerki, części plastikowe, gumowe oraz wnętrze bagażnika. Do sprzątania samochodu takie urządzenie jest idealnym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o wady, można powiedzieć, że jest tylko jedna, ale i tak odkurzacz ręczny doskonale spełnia swoje zadania, do których został zaprojektowany. Tą niewielką wadą jest dosyć krótki czas pracy w trybie akumulatorowym. Można użytkować urządzenie nie dłużej niż kilkanaście minut bez ładowania akumulatora. Jednak jeśli odkurzacz będzie podłączony do gniazda czas jest nieograniczony.