Ranking Odkurzaczy Do 100 zł

Odkurzacze do 100 zł to tanie urządzenia, które zazwyczaj cechują gorszą funkcjonalnością od pozostałych urządzeń, jednak nadal spełniają one swoją rolę. Wśród odkurzaczy do 100 zł nie znajdziemy odkurzaczy tradycyjnych (workowych) czy odkurzaczy automatycznych. W większości przypadków będą to odkurzacze ręczne inaczej nazywanymi odkurzaczami samochodowymi. Przejdźmy jednak do naszego rankingu odkurzaczy do 100 zł?

1. Odkurzacz Clatronic AKS828

1. Odkurzacz do 100 zł

Cena: ok. 65 zł

Producent Clatronic
Moc akumulatory
Filtr nie
Rodzaj rur nie
Zwijacz przewodu nie dotyczy
Hałas 70 dB
Długość przewodu bezprzewodowy

Znajdź najtańszą ofertę

2. Odkurzacz Clatronic HS2631

2. Odkurzacz do 100 zł

Cena: ok. 84 zł

Producent Clatronic
Typ ręczny
Moc 700 W
Filtr Microfiltr
Rodzaj rur nie dotyczy
Zwijacz przewodu nie dotyczy
Hałas 73
Pojemność zbiornika na kurz 0.15
Długość przewodu 6 m
Waga [kg] 1.45
Znajdź najtańszą ofertę

3. Odkurzacz Hoover SJ24DWO6

3. Odkurzacz do 100 zł

Cena: ok. 89 zł

Producent Hoover
Typ Bezworkowy
Moc akumulatory
Filtr Nie
Rodzaj rur nie dotyczy
Zwijacz przewodu nie dotyczy
Hałas 77 dB
Pojemność zbiornika na kurz 0,3 l
Długość przewodu bezprzewodowy
Waga [kg] 0.8
Znajdź najtańszą ofertę

4. Odkurzacz Ariete 2474 Wet & Dry

4. Odkurzacz do 100 zł

Cena: 90 zł

Producent Ariete
Typ Bezworkowy
Moc akumulatory
Filtr zmywalny
Wskaźnik zapełnienia worka tak
Hałas 80 dB
Pojemność zbiornika na kurz 0,4 l
Długość przewodu bezprzewodowy
Klasa reemisji kurzu A
Klasa skuteczności odkurzania dywanów B
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych B
Waga [kg] 0,6 kg
Znajdź najtańszą ofertę

5. Odkurzacz Black&Decker NVB12AV-XJ

5. Odkurzacz do 100 zł

Cena: ok. 99 zł

Producent Black&Decker
Typ Bezworkowy
Pojemność zbiornika na kurz 0,37 l
Długość przewodu 5 m
Znajdź najtańszą ofertę

Ograniczony budżet sprawia, że wiele osób jest zainteresowanych odkurzaczami do 100 zł. Niska cena zachęca do dokonania zakupu, jednak należy pamiętać o tym, że nie jest to sprzęt na co dzień. Za dobrej jakości urządzenie, które umożliwi nam posprzątanie całego mieszkania należy zapłacić nieco więcej. W tej kategorii warto jest szukać modeli pomocniczych, czyli takich, które można wykorzystać np. podczas sprzątania samochodu, czy też czyszczenia tapicerki meblowej. Odkurzacz do 100 zł może być podręczny oraz praktyczny, o ile tylko zostanie odpowiednio dopasowany do potrzeb. Wybór jest na tyle szeroki, że znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić wyzwania. Warto jest skorzystać z poniższych wskazówek.

Zakup odkurzacza do 100 zł – na jaki typ odkurzacza warto się zdecydować?

Wybierając odkurzacz do 100 zł, dobrze jest zwrócić uwagę na modele ręczne. Są one nazywane samochodowymi, jednak mogą być stosowane niemal wszędzie,a wszystko zależy od osobistych wymagań. Oczywiście rekomendowane są sprzęty, które nie posiadają standardowego worka, a zbiornik na zanieczyszczenia. Najczęściej jest on wykonywany z certyfikowanych tworzyw sztucznych. Sporym atutem jest możliwość szybkiego oraz bezproblemowego oczyszczenia pojemnika. Trwa to zaledwie krótką chwilę. Nie ma konieczności zakupu worków, co pozwala zmniejszyć koszty użytkowania.

Ręczny odkurzacz do 100 zł podłączany do gniazdka zapalniczki narzuca na użytkownika pewne ograniczenia. Swoboda ruchów jest uzależniona od długości przewodu. Warto więc zwrócić uwagę na ten parametr podczas podejmowania decyzji zakupowej. Niewątpliwym atutem jest fakt, że taki sprzęt jest zawsze gotowy do pracy. Nie trzeba pamiętać o jego ładowaniu, czy też konserwacji, co można uznać za zaletę. Modele bezprzewodowe mogą być użytkowane nie tylko podczas czyszczenia auta. Są one wyposażone w akumulator, który trzeba systematycznie ładować. Największym plusem jest fakt, że nie musimy podłączać odkurzacza do źródła zasilania. Za jego pomocą można wyczyścić np. huśtawkę lub fotele ogrodowe.

Jak wybrać odkurzacz do 100 zł?

Wybierając odkurzacz do 100 zł należy sprawdzić jego parametry użytkowe, ponieważ to one odgrywają największą rolę. Decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie. Wśród tanich modeli znajdziemy zarówno sprzęty słabe oraz awaryjne, jak i takie, które posłużą przez lata. Należy przeanalizować m.in.:

  • Rodzaj odkurzacza – zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe mają wady oraz zalety.
  • Długość przewodu – dotyczy to urządzeń tradycyjnych, które wymagają podłączenia do źródła zasilania.
  • Pojemność zbiornika – im jest ona większa, tym rzadziej trzeba opróżniać pojemnik na brud.
  • Waga i wymiary urządzania – odkurzacz ręczny powinien być niewielki, tak aby jego przechowywanie nie było kłopotliwe. Liczy się również waga, która nie powinna być zbyt wysoka. W innym przypadku sprzęt będzie stanowił obciążenie dla użytkownika.
  • Jakość wykonania – obudowa powinna być mocna, a zarazem niepodatna na uszkodzenia.