Ranking Odkurzaczy Do 400 zł

Kupno idealnego odkurzacza do zadań specjalnych to nie lada wyzwanie. Na rynku bowiem istnieje wiele rozmaitych modeli, pochodzących od sprawdzonych i doświadczonych producentów, które różnią się między sobą funkcjami, parametrami oraz przede wszystkim ceną. Czy odkurzacze do 400 zł zaliczyają się do tych z wyższej półki? A może warto zainwestować w model trochę tańszy, który posiada bardzo dobre opinie wielu klientów? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem.

Odkurzacz do 400 zł to zazwyczaj urządzenie wysokiej jakości. Odkurzacze w tej cenie, zależnie od przeznaczenia posiadają inną konstrukcje. Dzięki temu każdy z nas do 400 zł może zakupić urządzenie którym odkurzy dywany, małe zakamarki czy nawet samochód. W przedstawianym rankingu prezentujemy 5 modeli odkurzaczy do 400 zł, które według nas są najlepsze na rynku w tym przedziale cenowym.

1. Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC307XT

1 . Odkurzacz do 400 zł

Cena: ok. 315 zł

Producent Zelmer
Typ urządzenia odkurzacz workowy
Moc urządzenia 890 W
Klasa Energetyczna B
Pojemność pojemnika na kurz 4 l

Znajdź najtańszą ofertę

2. Odkurzacz BLAUPUNKT VCH601

2 . Odkurzacz do 400 zł

Cena: ok. 309 zł

Producent BLAUPUNKT
Typ odkurzacz pionowy
Moc akumulatory
Filtr HEPA
Hałas 70 dB
Pojemność zbiornika na kurz 0,6 l
Długość przewodu bezprzewodowy
Waga [kg] 2,2 kg
Regulacja siły ssania Tak

Znajdź najtańszą ofertę

3. Odkurzacz Electrolux Ultra Silencer ECS52B

3 . Odkurzacz do 400 zł

Cena: ok. 363 zł

Producent Electrolux
Typ odkurzacz workowy
Moc 750 W
Wskaźnik zapełnienia worka Mechaniczny
Rodzaj rur teleskopowa
Zwijacz przewodu Tak
Hałas 69 dB
Pojemność zbiornika na kurz 3,5 l
Klasa reemisji kurzu A
Klasa skuteczności odkurzania dywanów C
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych A
Klasa energetyczna A
Waga [kg] 7,23 kg

Znajdź najtańszą ofertę

4. Odkurzacz BEKO VCM 7180 T

4 . Odkurzacz do 400 zł

Cena: 399 zł

Producent BEKO
Typ odkurzacz bezworkowy
Moc 800 W
Filtr tak, HEPA H13
Wskaźnik zapełnienia worka Tak
Rodzaj rur metalowa, teleskopowa
Zwijacz przewodu Tak
Hałas 73 dB
Pojemność zbiornika na kurz 2,8 l
Długość przewodu 9 m
Klasa reemisji kurzu A
Klasa skuteczności odkurzania dywanów C
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych A
Klasa energetyczna A

Znajdź najtańszą ofertę

5. Odkurzacz BEKO VRT61814VR

5 . Odkurzacz do 400 zł

Cena: ok. 369 zł

Producent BEKO
Typ odkurzacz bezworkowy
Moc akumulatory
Filtr HEPA 10, zmywalny
Hałas 80 dB
Pojemność zbiornika na kurz 0,5 l
Długość przewodu bezprzewodowy

Znajdź najtańszą ofertę

Dobrej jakości odkurzacz do 400 zł nawet po wielu latach może pozostać w nienaruszonym stanie. Jest to znakomita propozycja dla tych, którzy nie chcą wydawać zbyt dużej ilości gotówki, a jednocześnie cenią sobie funkcjonalność oraz wydajność. Oczywiście w tej kategorii cenowej znajdziemy niemal każdy typ sprzętu. Największą popularnością cieszą się modele tradycyjne oraz pionowe. Nie można jednak nie wspomnieć o sprzętach automatycznych. Roboty sprzątające zapewniają ponadprzeciętną wygodę użytkowania, jednak najlepiej sprawdzają się na otwartych przestrzeniach. Trzeba liczyć się z tym, że średnio radzą sobie one z napotkanymi przeszkodami. Nie jest to dobra opcja do bardzo małych pomieszczeń.

Jaki odkurzacz dla alergika kupimy do 400 zł?

Odkurzacz do 400 zł dla alergika powinien przede wszystkim skutecznie zatrzymywać kurz, pył i inne zanieczyszczenia wewnątrz obudowy. Ważne jest to, aby opary zanieczyszczeń nie powracały ponownie do otoczenia. Dobrym wyborem są wszelkie modele posiadające filtr HEPA. Jest on certyfikowany, co stanowi najlepsze potwierdzenia zgodności z aktualnie obowiązującymi normami oraz standardami. Wielu użytkowników poleca również odkurzacze umożliwiające sprzątanie na mokro.

Filtr wodny sprawia, że alergeny są skuteczniej eliminowane z otoczenia. Minusem jest fakt, że czyszczenie podłogi przy użyciu cieczy wymaga większego zaangażowania oraz dokładności. Ponadto jest to opcja, która sprawdza się tam, gdzie nie mamy wykładziny lub dywanów. Zwykle można spotkać się z odkurzaczami, które umożliwiają zarówno czyszczenie na sucho, jak i na mokro, co zwiększa ich uniwersalność.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, żeby kupić dobry odkurzacz do 400 zł?

Wybierając odkurzacz do 400 zł należy zadbać o to, aby był on zgodny z wszystkimi oczekiwaniami oraz wymaganiami. Dla wielu osób jest to spora kwota, a więc powinna ona zostać wydana rozsądnie. Poniżej opisano kilka parametrów, które należy wziąć pod uwagę.

  • Efektywność pracy – wpływa na nią przede wszystkim moc. Najlepiej, aby wybrany odkurzacz do 400 zł posiadał regulowany zakres pracy. Dzięki temu dopasujemy sprzęt do stopnia zanieczyszczenia danej powierzchni. Bardzo często nie potrzebujemy maksymalnej siły ssącej.
  • Zużycie energii – sporym zainteresowaniem cieszą się odkurzacze energooszczędne, które nawet w przypadku dużej mocy zapewniają optymalne zużycie energii. Bezpośrednio przekłada się to na wysokość rachunków za prąd. Wiadomym jest, że koszty eksploatacyjne również mają znaczenie.
  • Rodzaj odkurzacza – musimy zdecydować, czy preferujemy sprzęt tradycyjny, pionowy, ręczny, czy tez automatyczny. Oprócz tego należy określić, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzi się model workowy, czy też bezworkowy.
  • Sposób zasilania – standardowe odkurzacze przewodowe nie wymagają ładowania, a tym samym są non stop gotowe do pracy. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy chcą uniknąć dodatkowych obowiązków. Modele bezprzewodowe opierają swoje działanie na akumulatorach, które należy systematycznie ładować. Zaletą jest nieograniczony zasięg pracy.
Jak wynika z powyższego, istnieje wiele ciekawych i różnorodnych modeli odkurzaczy, które spokojnie można dopasować do konkretnych potrzeb użytkownika. Czego innego bowiem szukają osoby lubiące odkurzać w sposób tradycyjny, czego innego poszukują fani nowoczesnych sprzętów i gadżetów. Każdy z prezentowanych modeli jest inny, oraz każdy z nich ma wiele do zaoferowania swojemu użytkownikowi. Warto podjeść skrupulatnie do wyboru dobrego odkurzacza i przed zakupem dokładnie zapoznać się z każdym modelem, jego parametrami, opcjami oraz dodatkowymi funkcjami. Trzeba tu także podkreślić, iż taki sprzęt należy kupować tylko i wyłącznie w sprawdzonych źródłach. Znane sklepy stacjonarne, jak i internetowe są bowiem gwarantem tego, że otrzymamy solidny, pełnowartościowy produkt, który posłuży nam przynajmniej przez kilka a nawet kilkanaście lat. Dodatkowo, warto także zapoznać się z rzetelnymi opiniami klientów, które można dostrzec w wielu miejscach przy sprzęcie.