TOP 10 najlepszych odkurzaczy samochodowych 2023 – RANKING

Wiele osób zastanawia się, jaki odkurzacz samochodowy sprawdzi się najlepiej. Wybór jest na tyle duży, że znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić problemu. Poniżej umieszczono ranking najlepszych modeli.

Ranking 10 najlepszych odkurzaczy samochodowych 2023 roku

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Baseus bezprzewodowy odkurzacz samochodowy + torba 160 zł Sprawdź teraz
2 Ręczny odkurzacz samochodowy Black Decker PV1200AV 170 zł Sprawdź teraz
3 Black Decker ADV1200 odkurzacz do zapalniczki 12 V 120 zł Sprawdź teraz
4  Odkurzacz samochodowy do auta R.E 80 12v 80W mocny 73 zł Sprawdź teraz
5 Baseus odkurzacz samochodowy 12V torba filtr 65W 90 zł Sprawdź teraz
6 Black Decker PD1200AV odkurzacz do zapalniczki 12V 160 zł Sprawdź teraz
7 Baseus odkurzacz bezprzewodowy samochodowy 65W 120 zł Sprawdź teraz
8 Bezprzewodowy odkurzacz do samochodu Baseus 65W 150 zł Sprawdź teraz
9 Odkurzacz samochodowy Black&Decker Dustbuster ADV1200 123 zł Sprawdź teraz
10 Odkurzacz samochodowy Hoover SJ4000DWB 78 zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy samochodowych

1. Baseus bezprzewodowy odkurzacz samochodowy + torba

ranking odkurzacz samochodowy

Cena: ok. 160 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To świetna propozycja dla tych, którzy oczekują wysokiej funkcjonalności, a nie chcą wydawać majątku. Jest to model o niewielkich gabarytach, który można przechowywać w podręcznej torbie. Posiada on akumulator o pojemności 2400 mAh. Pełne naładowanie trwa około 3-4 godziny. Urządzenie może pracować przez maksymalnie 22 minuty. Jest to dostateczny czas na to, aby odkurzyć wnętrze samochodu. Plusem jest również cicha praca, a także niska awaryjność. Ten tani odkurzacz samochodowy będzie niezastąpiony w sytuacji, gdy chcemy sprawnie i bezproblemowo pozbyć się zgromadzonych zanieczyszczeń. Na uwagę zasługuje również mocna konstrukcja z wbudowaną latarką. Użytkowanie odkurzacza stanie się łatwiejsze w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do światła dziennego, czy też mocnego oświetlenia.

2. Ręczny odkurzacz samochodowy Black Decker PV1200AV

odkurzacz samochodowy ranking

Cena: ok. 170 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Drugą pozycję w naszym rankingu zajmuje urządzenie popularnej marki Black&Decker. Jest to model o podwyższonej wydajności, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niewątpliwą zaletą jest długi i elastyczny wąż, dzięki któremu możemy odkurzyć nawet najmniejsze zakamarki. Zastanawiasz się jaki odkurzacz samochodowy wybrać? Opisywany model z pewnością spełni twoje wymagania. Cechuje się kompaktowymi rozmiarami, co ułatwia przechowywanie. Jest lekki, a zarazem wytrzymały. Modernistyczna obudowa została wykonana z solidnych tworzyw, które nie są podatne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. To zakup na długie lata. Atutem jest automatyczny system odwirowywania kurzu, które wspomaga utrzymanie filtru w dobrym stanie. Pojemnik na zanieczyszczenia jest transparentny, a więc z łatwością można sprawdzić poziom jego zapełnienia. Przewód o długości 5 m gwarantuje wysoką wygodę eksploatacji.

3. Black Decker ADV1200 odkurzacz do zapalniczki 12 V

ranking odkurzaczy samochodowych

Cena: ok. 120 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opisywany model to dla wielu osób najlepszy odkurzacz samochodowy. Jest niewielki, lekki, a zarazem uniwersalny. Bez większych trudności można przystosować go do indywidualnych potrzeb. Jest przystosowany do standardowego gniazda zapalniczki. Przewód o długości 5 m sprawia, że swobodnie oczyścimy nie tylko wnętrze auta, ale również bagażnika. Rura jest elastyczna, a więc nie ogranicza ruchów. Do zestawu dołączona została szeroka końcówka. Warto również wspomnieć o długiej końcówce szczelinowej, dzięki której można dostać się do najmniejszych zakamarków. To dobry odkurzacz samochodowy, który nie kosztuje majątku. Zbiornik na kurz może został błyskawicznie odłączony oraz opróżniony. Czas pracy po pełnym naładowaniu akumulatora wynosi 30 minut. Kolejnym atutem jest uchwyt na przewód, który znajduje się w podstawie. Przechowywanie sprzętu nie będzie stanowić żadnego kłopotu. Model ten gwarantuje optymalną siłę ssania, dzięki czemu utrzymanie auta w czystości nie będzie wyzwaniem.

4. Odkurzacz samochodowy do auta R.E 80 12v 80W mocny

najlepszy odkurzacz samochodowy

Cena: ok. 73 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tani odkurzacz samochodowy również może być dobry. Proponowane urządzenie świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy pozbyć się okruchów i innych zanieczyszczeń zgromadzonych w wnętrzu auta. Jest to model, który pasuje do klasycznego gniazdka na zapalniczkę. Wielofunkcyjność sprawia, że jest to chętnie wybierany odkurzacz samochodowy. Atutem jest możliwość odkurzania na mokro – dzięki temu skutecznie odświeżymy tapicerkę bez ryzyka jest uszkodzenia. W zestawie znajdują się dwie wymienne końcówki. Filtr HEPA kompleksowo chroni silnik przed uszkodzeniem. Zatrzymuje on wszelkie nieczystości, a więc nie trzeba obawiać się, że przedostaną się one wgłąb konstrukcji. Urządzenie nie posiada standardowego worka, który należy wymieniać, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne. Zbiornik na nieczystości wystarczy opróżnić i oczyścić, co zajmuje kilka minut.

5. Baseus odkurzacz samochodowy 12V torba filtr 65W

jaki odkurzacz samochodowy

Cena: ok. 90 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingi 2023 można znaleźć wyłącznie sprawdzone odkurzacze samochodowe, które cieszą się pozytywną opinią wśród użytkowników. Opisywany model z pewnością usatysfakcjonuje tych, którzy oczekują wysokiej uniwersalności, a zarazem komfortowej eksploatacji. Do kompletu dołączono szereg praktycznych akcesoriów, dzięki którym sprzątanie auta stanie się prawdziwą przyjemnością. Optymalna siła ssąca sprawia, że nie ma znaczenia, czy odświeżamy wnętrze pojazdu, czy gruntowanie je czyścimy. Dla wielu osób plusem jest cisza praca odkurzacza. W zestawie znajduje się wąż przedłużający, który zwiększa swobodę ruchów. Wąskie końcówki umożliwiają odkurzenie szczelin, schowków, czy też kratek wentylacyjnych. Warto wspomnieć o systemie podwójnej filtracji, dzięki której kurz i brud nie przedostatnie się do silnika, a tym samym nie zmniejszy jego wydajności. Podwyższona wytrzymałość sprawia, że jest to inwestycja na lata.

6. Black Decker PD1200AV odkurzacz do zapalniczki 12V

dobry odkurzacz samochodowy

Cena: ok. 160 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze odkurzacze samochodowe 2023 to modele trwałe, podręczne, a także łatwe w obsłudze. Kolejną pozycję w rankingu zajmuje model posiadający „silnik w filtrze”. To właśnie dzięki temu jego rozmiary nie są zbyt duże. Jego przechowywanie nie będzie więc żadnym problemem – możemy wrzucić go do bagażnika i zawsze mieć pod ręką. Za pomocą długiej i wąskiej końcówki w ekspresowym tempie oczyścimy wszelkie ciasne przestrzenie. Nie musimy demontować siedzeń, aby wciągnąć wszelkie zabrudzenia, które zgromadziły się podczas codziennej eksploatacji pojazdu. Końcówka z miękką szczotką świetnie sprawdzi się podczas czyszczenia tapicerki. Nie spowoduje ona uszkodzeń materiału. Po pełnym naładowaniu akumulatora urządzenie może pracować maksymalnie pół godziny. Na specjalną uwagę zasługuje pokrętło oczyszczające filtr. Dzięki niemu znacznie dłużej zachowamy optymalną wydajność odkurzacza. Plusem jest również długi przewód (5 m).

7. Baseus odkurzacz bezprzewodowy samochodowy 65W

ranking odkurzacz samochodowy

Cena: ok. 120 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nadal nie masz pojęcia, jaki odkurzacz samochodowy wybrać? Marka Baseus proponuje urządzenia funkcjonalne, które dostępne są w korzystnie niskich cenach. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy nie lubią przepłacać. Jest to model o podwyższonej wydajności, a także bezawaryjnym działaniu. Konstrukcja o niskiej wadzę została wykonana z mocnych i wytrzymałych tworzyw. Nie trzeba więc obawiać się przypadkowego uszkodzenia obudowy. Oczywiście jest to model w pełni przystosowany do tradycyjnej zapalniczki samochodowej. Podłączenie przewodu nie będzie żadnym problemem. Proponowany tani odkurzacz bezprzewodowy jest mocny, a zarazem cichy. Nie musimy obawiać się uciążliwego hałasu podczas sprzątania. Na uwagę zasługuje fakt, że zastosowano tutaj silnik nowej generacji. Wyróżnia się on podwyższoną efektywnością pracy oraz niższym zużyciem energii. Po pełnym naładowaniu możemy korzystać z urządzenia przez ponad 20 minut. W tym przypadku również mamy do dyspozycji długi kabel.

8. Bezprzewodowy odkurzacz do samochodu Baseus 65W

odkurzacz samochodowy ranking

Cena: ok. 150 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesuje Cię tani odkurzacz samochodowy, który posłuży znacznie dłużej niż kilka miesięcy? Urządzenie marki Baseus zostało wykonane z wyjątkowo trwałych tworzyw, które wykazują wysoką odporność na uszkodzenia. Właśnie dlatego jest to inwestycja, która się opłaca. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że odkurzacz nie będzie zajmował zbyt dużej ilości miejsca w samochodzie. Producentowi udało się połączyć mały rozmiar oraz optymalną wydajność. Skutecznie wyeliminujemy zgromadzone zanieczyszczenia. Dotrzemy nawet do ciasnych zakamarków. Opisywany odkurzacz bezprzewodowy w formie kapsuły jest praktyczny, a zarazem komfortowy w obsłudze. Zdemontowanie filtrów trwa krótką chwilę. Wystarczy go opróżnić, a następnie oczyścić – możemy umyć go pod wodą, jednak przed ponownym zamontowaniem trzeba go osuszyć. Akumulator po pełnym naładowaniu może pracować 25 minut. Z pewnością przez ten czas dokładnie oczyścimy wnętrze samochodu.

9. Odkurzacz samochodowy Black&Decker Dustbuster ADV1200

ranking odkurzaczy samochodowych

Cena: ok. 123 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pragniesz znaleźć dobry i tani odkurzacz samochodowy? Ten model z pewnością spełni twoje wymagania. Został on wykonany z mocnych tworzyw o podwyższonej jakości. Obudowa przez długi czas zachowa swoją pierwotną formę. Sprzęt możemy przechowywać w dowolnym miejscu – nie trzeba obawiać się o jego przypadkowe uszkodzenie. Długi (5 m) kabel sprawi, że sprzątnie wnętrza auta oraz bagażnika stanie się prostsze. Oczywiście do zestawu dołączono wąską końcówkę, dzięki której można skutecznie oczyścić zakamarki. Siła ssania znajduje się na wysokim poziomie przez cały okres eksploatacji. Wynika to z faktu, że filtr uniemożliwia przedostanie się cząstek kurzu do silnika. Nie trzeba więc martwić się o spadek wydajności. Zdemontowanie zbiornika na brud wymaga naciśnięcia jednego przycisku. Po jego odłączeniu możemy go opróżnić, a następnie zamontować ponownie. Nie potrzebujemy żadnych worków, których zakup generuje dodatkowy koszt. Proponowany model wytrzyma nawet najbardziej intensywne użytkowanie.

10. Odkurzacz samochodowy Hoover SJ4000DWB

najlepszy odkurzacz samochodowy

Cena: ok. 78 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking zamyka odkurzacz samochodowy marki Hoover. Jest to model ręczny, który został w pełni przystosowany do ładowarki samochodowej. Plusem jest wygodna, a zarazem ergonomiczna rączka, która ułatwia korzystanie z urządzenia. Przewód posiada długość 4 m, a więc gwarantuje on podwyższoną swobodę podczas sprzątania. Spory pojemnik na kurz sprawia, że nie trzeba opróżniać go zbyt często. Atutem jest fakt, że bez większego wysiłku przygotujemy zbiornik do ponownego użycia. Dla niektórych osób minusem może być fakt, że urządzenie nie umożliwia podłączenia dodatkowej rury. Jest to tani odkurzacz samochodowy, który został wyposażony w ssawkę szczelinową oraz szczotkę do kurzu. Sprawdzi się on w przypadku, gdy chcemy szybko odświeżyć wnętrze samochodu. Niewysoka waga stanowi sporą zaletę. Możemy wygodnie operować urządzeniem, tak aby dotrzeć do ciasnych i trudno dostępnych zakamarków. Obudowa z solidnych tworzyw sztucznych pozostanie w nienaruszonym stanie długi czas.

Poradnik zakupowy

Chcesz szybko i efektownie posprzątać swój samochód? Codzienna eksploatacja, zwłaszcza podczas przewożenia dzieci powoduje, że na tapicerce i w trudno dostępnych miejscach gromadzi się kurz, pył i okruchy. Dotychczas radziłeś sobie tradycyjnym, domowym odkurzaczem, który nie radził sobie z zagłębieniami w tapicerce lub obudowie kokpitu? Możesz zaoszczędzić sporo czasu wybierając dobry odkurzacz samochodowy. O co dokładnie chodzi?

Ranking odkurzaczy samochodowych 2023 pomoże Ci wybrać sprzęt, który

 • będzie funkcjonalny,
 • będzie dopasowany do Twojego portfela,
 • w łatwy sposób pomoże Ci wyczyścić samochód z kurzu, pyłu lub błota,
 • będzie wygodny.

Jaki odkurzacz samochodowy wybrać?

Najlepszy odkurzacz samochodowy powinien pozwolić Ci wygodnie posprzątać auto o każdej porze roku. Dlaczego? Zmiennym warunkom atmosferycznym często towarzyszą elementy, które wnosi się do wnętrza pojazdu. Szczególnie wiosna i lato, kiedy błoto, kurz i przyklejające się liście, wpadają razem z butami i brudzą tapicerkę oraz elementy plastików.

Najlepsze odkurzacze samochodowe, który zdobyły pozytywne opinie użytkowników zwracają uwagę na:

 • wygodę w trakcie odkurzania, która zależy od wagi oraz samej konstrukcji urządzenia – dobrze wyprofilowana rączka, końcówki i lekkość powodują, że samochód można posprzątać szybko i bez wkładania dodatkowego wysiłku;
 • rodzaj zasilania, czyli jak działa odkurzacz i czym jest napędzany;
 • moc silnika, która decyduje o szybkości i efektywności sprzątania ze względu na siłę ssania urządzenia.

Nie mogąc dokonać wyboru jaki odkurzacz do samochodu wybrać, warto zapoznać się z naszym rankingiem, który powstał w oparciu o opinie użytkowników oraz testy jakości ekspertów. Dlaczego warto kupić odkurzacz dedykowany do sprzątania samochodu?

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy zapoznać się kosztami sprzętu, które przedstawia nasz ranking odkurzaczy samochodowych. Inwestycja około 100 złotych wydaje się być atrakcyjna do możliwości, jakie dają te urządzenia. Czyli?

 • Można sprzątać swój samochód wtedy, kiedy inna osoba używa tradycyjnego odkurzacza do sprzątania domu. Własny sprzęt może być dedykowany jednej czynności;
 • Samochód można sprzątać wygodnie i szybko. Nie trzeba za każdym razem wyciągać masywnego sprzętu, który jest nieporęczny i utrudnia sprzątanie;
 • Odkurzacz można wykorzystać do innych czynności domowych, na przykład szybkiego odkurzenia rozsypanego cukru lub mąki w kuchni.

Dobry odkurzacz samochodowy – czym powinien się charakteryzować?

Odkurzacz samochodowy jest tani. Z pewnością nie jest to inwestycja, która mocno nadszarpnie domowy budżet. Warto jednak zwracać uwagę na to, jakie parametry powinien posiadać, aby być z niego zadowolonym.

Nasz ranking odkurzaczy samochodowych, oparty o opinie użytkowników wyróżnia następujące właściwości, które mogą zdecydować o tym, czy urządzenie okaże się przydatne:

 • czas pracy akumulatora, czyli jak długo będziesz w stanie sprzątać swój samochód. Dobry odkurzacz do samochodu, po pełnym naładowaniu akumulatora potrafi pracować do 25 minut (Baseus lub Black Decker ADV1200 ). W tym miejscu należy też zwrócić uwagę na sam czas ładowania baterii. Niektóre modele mogą być ponownie użyte po 5 godzinach, inne potrzebują na to całej doby;
 • waga odkurzacza, która decyduje o wygodzie sprzątania. Łatwiej i szybciej można odkurzać, trzymając w ręce 2 kg niż kilka kilogramów więcej, w przypadku odkurzania tradycyjnym sprzętem;
 • wytrzymała obudowa – trzeba pamiętać, że odkurzacz do sprzątania samochodu będzie raczej sprzętem roboczym, który może upaść. Chcąc zainwestować w sprzęt, który posłuży wiele lat, warto szukać takiej obudowy, która będzie trwała (Black Decker PD1200AV) i nie zawiedzie nawet przy częstej eksploatacji;
 • końcówki, które umożliwiają sprzątanie wielu elementów pojazdu. Chcąc wygodnie wyczyścić tapicerkę, dywaniki, bagażnik i kokpit, warto zdecydować się na taki sprzęt, który kompleksowo przywróci porządek w całym wnętrzu (Black Decker ADV1200);
 • zbiornik na zanieczyszczenia – o tym, ile zanieczyszczeń zgromadziłeś w swoim samochodzie dowiesz się po zbiorniku na kurz i pył. Ważne jest, aby w trakcie jednorazowego sprzątania, nie trzeba było opróżniać go kilkukrotnie.

Lepiej kupić odkurzacz samochodowy czy tradycyjny?

Stojąc przed wyborem kupna odkurzacza do samochodu, często przychodzi myśl, czy nie lepiej dołożyć kilkaset złotych i kupić wielofunkcyjny odkurzacz tradycyjny.

Owszem, można sprzątać samochód klasycznym odkurzaczem domowym, ale można też zrobić to szybko, nie ograniczając się kablem i przede wszystkim efektownie, docierając we wszystkie zakamarki.

Zakup odkurzacza samochodowego jest sprawą indywidualną, ale praktyka i opnie użytkowników potwierdzają, że urządzenie dedykowane do kompleksowego sprzątania pojazdu przynosi sporo satysfakcji i oszczędności czasu.