TOP 10 najlepszych odkurzaczy piorących w 2020 roku – RANKING

Nie wiesz, jaki odkurzacz piorący wybrać? Postaw na funkcjonalność i niezawodność. Nasz ranking odkurzaczy piorących powstał z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. To urządzenia o doskonałych parametrach technicznych, które przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Dobry odkurzacz piorący jest uniwersalny. Można stosować go do czyszczenia rozmaitych powierzchni – zarówno dywanów oraz wykładzin, jak i tapicerek meblowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto jest przeanalizować podstawowe parametry.

Ranking 10 najlepszych odkurzaczy piorących

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO 890zł Sprawdź teraz
2 Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST (ZVC762ST) 800zł Sprawdź teraz
3 Kärcher SE 4001 1.081-130.0 685zł Sprawdź teraz
4 Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP (VC7920.0SP) 800zł Sprawdź teraz
5 Kärcher Puzzi 8/1 C 1.100-225.0 1770zł Sprawdź teraz
6 Vax Multifunction 7151SS 806zł Sprawdź teraz
7 Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK 700zł Sprawdź teraz
8 Bosch AquaWash&Clean BWD420HYG 1000zł Sprawdź teraz
9 Numatic GVE370 George 1400zł Sprawdź teraz
10 Numatic GVE370-2 George Odkurzacz Piorący Kit A26A 1460zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy piorących

1. Odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO

jaki odkurzacz piorący
Cena: ok. 890 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jedna z propozycji w naszym rankingu to odkurzacz AquaWash&Clean od Bosh. Jest to sprzęt wielozadaniowy, który ma nie tylko posprzątać pokój, ale i zebrać rozlane płyny czy zadbać o świeżość powietrza w domu.

Praca w rożnych trybach
AquaWash&Clean to nie tylko odkurzacz, ale urządzenie, które może pracować również na mokro. Z powodzeniem zastąpi mopa czy papierowe ręczniki. Wystarczy wykorzystać specjalną ssawkę dołączoną do urządzenia, by zebrać płyny z podłogi. Będzie też dobrym rozwiązaniem chociażby dla osób, które nie wiedzą, jaki odkurzacz piorący do tapicerki samochodowej wybrać. Zamiast wzywać ekipę piorącą, wystarczy podłączyć do odkurzacza spryskiwacz ze specjalną końcówką, by na własną rękę pozbyć się plamy. Urządzenie pozwoli także zadbać o czyste powietrze. Specjalny filtr HEPA zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia takie jak dym papierosowy, roztocza czy zarodniki grzybów. Odkurzacza AquaWash&Clean jest także wygodny w użytkowaniu. Długi kabel pozwala na pracę nawet w promieniu 12 metrów bez konieczności przełączania do innego kontaktu, a możliwość regulacji mocy pozwala dostosować pracę urządzenia do aktualnych potrzeb.

2. Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST (ZVC762ST)

odkurzacz piorący ranking

Cena: ok. 800 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Aquawelt od Zelmer to kolejny przykład wielofunkcyjnego urządzenia, które warto mieć w swoim domu. Oprócz standardowego odkurzania umożliwia także usuwanie nawet najbardziej kłopotliwych zabrudzeń. Sprawdzi się zarówno przy odkurzaniu na sucho, jak i na mokro.

Więcej niż odkurzacz
Aquawelt to przykład tego, że możliwe jest stworzenie wielofunkcyjnego urządzenia, które kompletnie zrewolucjonizuje sprzątanie. Teleskopowa rura z metalu i elastyczny wąż pozwalają komfortowe odkurzanie. Wygodna funkcja Turbo sprawia natomiast, że sprzątanie jest jeszcze dokładniejsze. Aquawelt skutecznie usunie włókna i sierść zwierząt, a także poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Skutecznie czyści jednak nie tylko dywany, ale także podłogi. Wszystko dzięki specjalnej końcówce do odkurzania parkietów, która pozwala się cieszyć czystą podłogą bez jej uszkadzania. Aquawelt sprawdzi się jednak nie tylko w domu. Świetnie radzi sobie także z praniem tapicerek czy siedzeń samochodowych.

3. Odkurzacz piorący Kärcher SE 4001 1.081-130.0

odkurzacze piorące ranking

Cena: ok. 685 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W rankingu skupiającym najlepsze odkurzacze piorące 2020 nie mogłoby zabraknąć także propozycji od firmy Kärcher. Ten dobry odkurzacz piorący świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu wykładzin tekstylnych, tapicerki samochodowej, a także podłóg. Tak jak inne produkty od tego producenta gwarantuje łatwość i skuteczność czyszczenia.

Skuteczny i prosty w obsłudze
Kärcher SE to przede wszystkim odkurzacz piorący, który czyści powierzchnię dywanów i wykładzin na całej powierzchni runa. Jest doskonałą propozycją dla alergików czy właścicieli zwierząt domowych. W połączeniu z antyalergicznym środkiem czystości pozwala usunąć do 99% zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni. Podczas czyszczenia ekstrakcyjnego powierzchnia spryskiwana jest roztworem środka czyszczącego, a następnie wraz z brudem środek odsysany jest do urządzenia. Sprzątanie jest więc bardzo proste tym bardziej, że Kärcher SE automatycznie wyłącza turbinę w momencie, gdy należy opróżnić zbiornik z brudną woda. Kärcher może być jednak nie tylko urządzeniem piorącym, ale odkurzaczem na mokro lub na sucho – wystarczy jedynie wyposażyć go w specjalny filtr.

4. Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP (VC7920.0SP)

ranking odkurzaczy piorących

Cena: ok. 800 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejna pozycja w naszym rankingu to druga już propozycja od Zelmer, którą producenci sami określają jako „króla porządków”. Wszystko dzięki wielofunkcyjności odkurzacza i dodatkowym możliwościom, które pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału jednego urządzenia. Odkurzacz umożliwia czyszczenie na mokro i sucho, zbiera wodę, pracuję w trybie workowym lub bezworkowym, a także pozwala na regulację mocy.

Król porządków daje wiele możliwości
Odkurzanie to tylko jedna z funkcji urządzenia. Produkt od Zelmer wyposażony jest także w specjalną ssawkę, która ma zabrudzenia i płyny wylane na podłogę. Aby zadbać o parkiet i piękne podłogi odkurzacz został natomiast wyposażony w specjalną szczotkę z delikatnego włosia. Producenci pomyśleli także o funkcji ssawkoszczotki wyposażonej w separator, dzięki której żaden drobny przedmiot w domu nie zginie podczas sprzątania. AquaWelt Plus to być może także najlepszy odkurzacz piorący. Dwie ssawki pozwalają na odczyszczenie każdej plamy na tapicerce. Dodatkowe wyposażenie w filtr wodny i filtr EPA stanowi natomiast podwójne zabezpieczenie przed bakteriami czy alergenami.

5. Odkurzacz piorący Kärcher Puzzi 8/1 C 1.100-225.0

dobry odkurzacz piorący

Cena: ok. 1 770 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prosty w obsłudze, lekki i estetyczny – taki jest właśnie Kärcher Puzzi. Urządzenie ma pozwolić na dokładne czyszczenie wykładzin, dywanów czy tapicerek tekstylnych, jednocześnie zapewniając maksymalną wygodę użytkowania. A to dzięki nowej, ergonomicznej rękojeści i kompaktowości. Nie bez znaczenia jest też niebanalny design, który sprawia, że Kärcher Puzzi prezentuje się bardzo nowocześnie.

Skuteczność i wielofunkcyjność
Głównym zadaniem urządzenia jest dogłębne oczyszczenie runa wykładziny. Brud to jednak tylko jedna kwestia, drugą jest nieprzyjemny zapach, którego Kärcher Puzzi też pozwoli się pozbyć. Dywan czy wykładzina zyskają więc nie tylko czystość, ale lepszy zapach i świeży wygląd. Podczas pracy urządzenie pozostawia jedynie odrobinę wilgoci, a większość płynów zasysa wraz z brudem z powrotem do pojemnika w odkurzaczu, dzięki czemu już po krótkim czasie od sprzątania można użytkować daną powierzchnię. Kärcher Puzzi sprawdzi się przede wszystkim w hotelach, ośrodkach SPA czy w firmach sprzątających. Bogate wyposażenie urządzenia gwarantuje jego wielofunkcyjność – można stosować je do czyszczenia wykładzin, tapicerek, mebli oraz podłóg twardych.

6. Odkurzacz piorący Vax Multifunction 7151SS

najlepsze odkurzacze piorące

Cena: ok. 806 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Vax Multifunction to kolejny dobry odkurzacz piorący. Jak sama nazwa wskazuje, jest następnym przykładem wielofunkcyjnego rozwiązania pozwalającego zadbać o porządek danego pomieszczenia. Do jego atutów należy także nowoczesny wygląd oraz wytrzymałość będąca jedną z cech charakterystycznych dla angielskiej firmy VAX.

Mop, odkurzacz i wiele więcej
Vax Multifunction to urządzenie mogące zastąpić kilka przedmiotów niezbędnych w każdym domu. Przede wszystkim jest odkurzaczem zapewniającym skuteczne czyszczenie. Może pracować zarówno na sucho, jak i na mokro. Kolejną funkcją Vax Multifunction jest możliwość prania dywanów, wykładzin czy tapicerek, a następnie ich osuszanie. Myte mogą być jednak także powierzchnie twarde takie jak schody i panele. Efektywność czyszczenia poprawia także funkcja pompowania wody. Urządzenie jest więc nie tylko bardzo skutecznym odkurzaczem, ale z powodzeniem zastąpi też mopa. W razie rozlania płynów nie trzeba natomiast biec po ręczniki papierowe – wystarczy użyć funkcji zasysania.

7. Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK

najlepszy odkurzacz piorący

Cena: ok. 700 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To kolejna propozycja, którą koniecznie musiał uwzględnić nasz ranking odkurzaczy piorących 2020. Produkt od Zelmer jest urządzeniem 4 w 1, które odkurza na sucho i mokro, pierze oraz zbiera płyny. Produkt wyposażony jest więc we wszystkie niezbędne funkcje pozwalające zachować porządek w domu. Nie bez znaczenia jest także nowoczesny wygląd świetnie pasujący do tak funkcjonalnego urządzenia.

Nowoczesne i skuteczne sprzątanie
Ta propozycja w naszym rankingu to połączenie nowoczesności z wygodą. Odkurzacz umożliwia zbieranie wody i błota, pranie dywanów i tapicerek, a do tego pracuje w trybie workowym, jak i bezworkowym. Producenci zadbali także o czystość wydmuchiwanego powietrza, która zagwarantowana jest dzięki podwójnej ochronie – użyciu filtru EPA oraz filtru wodnego. Dla jeszcze większej skuteczności sprzątania urządzenie wyposażono w rękojeść ze spryskiwaczem, a także neutralizator piany i detergent czyszczący. Kupując jeden produkt, można więc zadbać o całkowity porządek w domu – od odkurzania, po mycie i usuwanie płynów.

8. Odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean BWD420HYG

jaki odkurzacz piorący do tapicerki samochodowej

Cena: ok. 1 000 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najważniejsze cechy kolejnego urządzenia od Bosch to możliwość prania dywanów i tapicerek, zbierania płynów z podłogi i odkurzania z filtrem wodnym. Odkurzacz zadba jednak także o komfort swoich użytkowników. Podczas jego pracy wypuszczane powietrze będzie czyste, a koszty odkurzania niższe niż w przypadku standardowych urządzeń. Dużym udogodnieniem jest także długi zasięg pracy eliminujący konieczność ciągłego przełączania kabla do innych kontaktów.

Dodatkowe wyposażenie zwiększa funkcjonalność
Jeśli nie wiesz, jaki odkurzacz piorący do tapicerek wybrać, być może jest to właśnie dobra propozycja. Urządzenie od Bosch pozwala na skuteczne usunięcie wszelkich plam bez konieczności wzywania ekipy piorącej. Wystarczy wyposażyć urządzenie w specjalną końcówkę ze spryskiwaczem, wlać detergent do pojemnika i w kilka chwil można pozbyć się plamy. W przypadku płynów na podłodze niezastąpiona okaże się natomiast ssawka, która pozwoli szybko pozbyć się problemu, bez konieczności używania mopa czy ręcznika. Nie bez znaczenia jest także możliwość odkurzania w dwóch trybach – na mokro i na sucho. Przy korzystaniu z podwójnej filtracji, do pojemnika należy wlać wodę. Tradycyjne odkurzanie można natomiast rozpocząć po włożeniu worka do pojemnika.

9. Odkurzacz piorący Numatic GVE370 George

odkurzacz piorący do tapicerki ranking

Cena: ok. 1 400 zł
Znajdź najtańszą ofertę

O firmie Numatic słyszał chyba każdy, bo jest to jeden z najbardziej znaczących producentów na rynku odkurzaczy piorących. Ich kolejna propozycja stworzona została z myślą o osobach, które chcą móc cieszyć się możliwością profesjonalnego prania wykładzin i dywanów we własnym domu. Nie trzeba wzywać żadnej specjalistycznej ekipy – wszystko można zrobić samemu i to łatwo i skutecznie.

Nie tylko do prania wykładzin
Choć firma Numatic słynie głównie z produkcji skutecznych urządzeń piorących, nie jest to jedyna funkcja urządzenia w naszym rankingu. Niewielkie rozmiary sprawiają, że Numatic GVE 370-2 prezentuje się bardzo niepozornie, a tymczasem skupia w sobie wiele funkcji. Małe gabaryty sprawiają, że łatwo jest przenosić go z miejsca na miejsce. Nie tylko wypierze on dywany, ale także zbierze wodę czy pozwoli wyczyścić każdą posadzkę. Sprawdzi się także jako odkurzacz dzięki możliwości pracy zarówno na mokro, jak i na sucho. Dodatkowe akcesoria umożliwiają mu wielozadaniową pracę, a niezawodność urządzenia sprawia, że chętnie sięgają po niego nie tylko indywidualni użytkownicy, ale także szkoły, hotele czy firmy sprzątające.

10. Numatic GVE370-2 George Odkurzacz Piorący Kit A26A

odkurzacz piorący ranking 2020

Cena: ok. 1 460 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ostatnia już propozycja w naszym rankingu odkurzaczy 2020 to urządzenie od Numatic, które skupia w sobie aż 5 najważniejszych funkcji. Jest to rozwiązanie dla osób najbardziej wymagających, które chcą, by jedno urządzenie pozwoliło im zadbać o całkowity porządek w każdym kącie.

1 urządzenie, 5 funkcji
Pierwsza funkcja odkurzacza George to zbieranie workowe zabrudzeń suchych, czyli tradycyjne odkurzanie. Odkurzanie jest nie tylko skuteczne, ale też bardzo wygodne dzięki workowi o pojemności nawet 5-krotnie większej niż w przypadku standardowych odkurzaczy. O komfort zadba także wielostopniowy system filtracji skutecznie zatrzymujący nawet najdrobniejsze pyłki. Kolejna funkcja odkurzacza to pranie dywanów i wykładzin. Korzystając z urządzenia od Numatic można zapomnieć o konieczności wzywania profesjonalnej ekipy piorącej – wszystko da się zrobić samemu. Odkurzacz piorący Goerge świetnie sprawdzi się także jako pomoc w praniu tapicerek. Kolejne jego możliwości sprawią, że z powodzeniem zastąpi on także mopa. Świetnie sprawdza się bowiem jako pomoc w zbieraniu wody i zanieczyszczeń mokrych. Jednocześnie umożliwia także szorowanie na mokro powierzchni twardych.