Ranking top 9 najlepszych odkurzaczy piorących w 2023 roku

Nie wiesz, jaki odkurzacz piorący wybrać? Postaw na funkcjonalność i niezawodność. Nasz ranking odkurzaczy piorących powstał z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. To urządzenia o doskonałych parametrach technicznych, które przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Dobry odkurzacz piorący jest uniwersalny. Można stosować go do czyszczenia rozmaitych powierzchni – zarówno dywanów oraz wykładzin, jak i tapicerek meblowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto jest przeanalizować podstawowe parametry.

Ranking 9 najlepszych odkurzaczy piorących

 

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO 890zł Sprawdź teraz
2 Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST (ZVC762ST) 800zł Sprawdź teraz
3 Kärcher SE 4001 1.081-130.0 685zł Sprawdź teraz
4 Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP (VC7920.0SP) 800zł Sprawdź teraz
5 Kärcher Puzzi 8/1 C 1.100-225.0 1770zł Sprawdź teraz
6 Vax Multifunction 7151SS 806zł Sprawdź teraz
7 Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK 700zł Sprawdź teraz
8 Bosch AquaWash&Clean BWD420HYG 1000zł Sprawdź teraz
9 Numatic GVE370 George 1400zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy piorących

1. Odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO

jaki odkurzacz piorący
Cena: ok. 890 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO to bardzo dobry odkurzacz piorący, który z powodzeniem zastąpi każdy tradycyjny odkurzacz. Urządzenie jest wielofunkcyjne, przystosowane do rozmaitych zadań, które pozwolą utrzymać dom w nienagannej czystości. Urządzenie zostało wyposażone w worek filtrujący (z wielowarstwową włókniną filtracyjną) oraz filtr wodny, dzięki czemu posiada dwa tryby pracy – odkurzanie na mokro lub sucho. Dzięki temu nie tylko doskonale zbiera zanieczyszczenia, brud i pył, a ale także natychmiastowo zbiera rozlane płyny czy spiera plamy z tapicerki. Gdy kanapa czy dywan, wymagają odświeżenia nie trzeba kontaktować się z ekipą piorącą. Odkurzacz piorący poradzi sobie także doskonale z czyszczeniem tapicerki w samochodzie.

Odkurzacz jest prosty w obsłudze. Wyposażony jest w elektroniczną regulację mocy, dzięki której można regulować siłę pracy odpowiednio do swoich potrzeb. Ustawienia mocy wyświetlane są przy pomocy niebieskich diod. Odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean wyposażony jest w dwa filtry – wodny oraz filtr HEPA. Dzięki czemu wszelkie bakterie i zanieczyszczenia nie przedostają się do powietrza. Podwójna filtracja to doskonała propozycja dla osób zmagających się z alergią oraz rodzin z małymi dziećmi, dla których jakość powietrza w domu jest szczególnie ważna. Ponadto filtr HEPA, w który wyposażony został odkurzacz jest filtrem zmywalnym.

Urządzenie jest bardzo wygodne w obsłudze. Jego konstrukcja oraz zaskakująco długi kabel umożliwiają pracę w promieniu 12 metrów. Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko w domu, ale jest także bardzo praktyczne, np., gdy chcemy posprzątać w samochodzie. Ponadto odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO wyposażony został w elastyczny wąż o bardzo wysokiej trwałości. Jego innowacyjna konstrukcja chroni go przed załamywaniem oraz gwarantuje wysoki przepływ powietrza. Wszystko to sprawia, że praca urządzeniem jest bardzo komfortowa nawet w trudnych warunkach.

Urządzenie zostało wyposażone w wiele praktycznych elementów, które sprawiają, że efekty sprzątania są jeszcze lepsze. W zestawie znajduje się mała i duża ssawka do prania dywanów i tapicerki. Mała jest odpowiednia do prania kanapy lub tapicerki w aucie, z kolei duża świetnie radzi sobie z praniem dywanów i wykładzin oraz wszelkich większych powierzchni, które wymagają czyszczenia na mokro. Specjalna szczotka przełączalna z separatorem sprawia, że sprzątanie staje się proste na każdej płaszczyźnie. Wystarczy jeden klik, aby zmienić powierzchnię odkurzania z miękkiej na twardą. Za odkurzanie drobnych okruszków z dywanów i wykładzin odpowiada specjalna turboszczotka wyposażona w specjalny, obrotowy wałek.

Ten bardzo dobry odkurzacz piorący odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean został wyposażony w specjalny schowek na akcesoria umieszczony w obudowie. Dzięki czemu wszelkie niezbędne akcesoria są pod ręką i nigdzie się nie zgubią.

Zalety urządzenia:

 •  odkurzanie na sucho i na mokro, pranie dywanów i tapicerki,
 • funkcja zbierania rozlanych płynów,
 • duża moc silnika (2100 W),
 • długi kabel zasilający, umożliwiający duży zasięg pracy (12 m),
 • podwójna filtracja,
 • bogate wyposażenie zestawu,
 • elastyczny wąż.

Wady urządzenia:

 • dość wysoka cena.

2. Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST (ZVC762ST)

odkurzacz piorący ranking

Cena: ok. 800 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST to idealna propozycja dla wszystkich osób, które szukają dobrego, funkcjonalnego urządzenia w rozsądnej cenie. Odkurzacz umożliwia dokładne sprzątanie wielu powierzchni w domu. Świetnie sprawdza się do odkurzania podłóg, dywanów, tapicerek (meblowych i samochodowych) czy wykładzin. Odkurzacz charakteryzuje się minimalistyczną, uniwersalną estetyką i dobrymi parametrami pracy. Urządzenie umożliwia zarówno czyszczenie na mokro, jak i odkurzanie na sucho. Przy pomocy jednego urządzenia możliwe jest precyzyjne sprzątanie wszystkich pomieszczeń, znajdujących się w domu. Z jego pomocą możliwe jest także sprawne wyczyszczenie tapicerki w samochodzie. Świetnie usuwa nie tylko kurz, ale także sierści zwierząt, uporczywe plamy oraz głębokie zabrudzenia.

Odkurzacz piorący wyposażony jest w specjalny worek przeznaczony na kurz i zanieczyszczenia w trakcie odkurzania na sucho. Oprócz tego pozwala także na odkurzanie bezrowkowe, gdzie wszelkie zabrudzenia gromadzone są w specjalnym pojemniku. Pojemnik jest łatwy w czyszczeniu – wystarczy go opróżnić, kiedy ulegnie zapełnieniu. Ponadto odkurzacz wyposażono także w bardzo praktyczny wskaźnik zapełnienia, który informuje o konieczności wymiany worka lub opróżnieniu pojemnika.

Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST wyposażony został w długi kabel zasilający (6 m), dzięki czemu oferuje zasięg odkurzania nawet do 9 m. pozwala to na swobodne odkurzanie nawet bardzo dużych pomieszczeń, bez konieczności częstego przełączania wtyczki pomiędzy gniazdkami. Taki zasięg pozwala na swobodne odkurzanie nie tylko domów czy mieszkań, ale będzie także dobrym wyborem dla wszystkich tych, którzy szukają sprawdzonego sprzętu do odkurzania swojego biura. Rozkładanie i składanie odkurzacza jest bardzo proste. A sama obsługa urządzenia jest intuicyjna i nie powinna dostarczać większych problemów. Odkurzacz wyposażony został w funkcję automatycznego zwijania przewodu. Dzięki temu kabla nie trzeba każdorazowo zwijać ręcznie.

Odkurzacz wyposażony został w funkcję regulacji mocy, dzięki której możliwe jest dobranie siły pracy do bieżących potrzeb. Pozwala to na odkurzanie zarówno twardego podłoża, jak i tapicerki, dywanów czy wykładzin. Regulacja mocy pozwala także ściągać kurz z innych przedmiotów, takich jak np. zasłony.

Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST o mocy silnika 1700 W wyposażony został także w specjalny schowek na niezbędne akcesoria. Dzięki temu wszelkie potrzebne w czasie sprzątania elementy są zawsze pod ręką. Odkurzacz jest bardzo bogato wyposażony, posiada między innymi teleskopową rurę ssącą, końcówkę szczelinową, końcówkę do tapicerki czy turbo szczotkę.

Zalety urządzenia:

 • możliwość odkurzania zarówno na sucho, jak i na mokro,
 • bogate wyposażenie – wiele praktycznych szczotek i końcówek, teleskopowa rura z metalu oraz elastyczny wąż,
 • praktyczny wskaźnik wypełnienia worka,
 • regulacja mocy,
 • ergonomiczna konstrukcja,
 • przystępna cena,
 • praktyczny schowek na akcesoria,
 • moc silnika 1700 W.

3. Odkurzacz piorący Kärcher SE 4001 1.081-130.0

odkurzacze piorące ranking

Cena: ok. 685 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz piorący Kärcher SE 4001 1.081-130.0 jest świetną propozycją dla osób, którym zależy na dobrym odkurzaczu domowym w przystępnej cenie. Jego parametry pracy są odpowiednie do wszechstronnych domowych zastosowań. Odkurzacz świetnie nadaje się do czyszczenia wszelkich wykładzin tekstylnych oraz twardych podłóg. Ponadto urządzenie doskonale poradzi sobie z czyszczeniem schodów wyłożonych dywanem, tkanin dekoracyjnych oraz materacy. Odkurzacz można wykorzystać także do czyszczenia tapicerki metodą ekstrakcji, zarówno w przypadku mebli, jak i tapicerki samochodowej.

Zasada czyszczenia ekstrakcyjnego opiera się na spryskaniu powierzchni roztworem środka czyszczącego, a następnie odessaniu go razem z rozpuszczonym brudem. Odkurzacz piorący posiada dyszę spryskująco-odsysającą. Nanosi ona pod ciśnieniem roztwór wody wymieszanej ze środkiem czyszczącym. Dysza ekstrakcyjna Kärcher redukuje czas schnięcia o 50 proc. Kärcher SE 4001 1.081-130.0 pozostawia tylko niedużą wilgoć resztkową, sprawia to, że prana powierzchnia może być użytkowana już w krótkim czasie po przeprowadzeniu prac czyszczących.

Odkurzacz piorący Kärcher SE 4001 1.081-130.0 będzie także dobrą propozycją dla osób zmagających się z alergią oraz dla wszystkich tych, którym zależy na jakości powietrza. Usuwa on aż 99 proc. roztoczy z dywanów, wykładzin oraz tapicerek wraz z antyalergicznym środkiem czyszczącym RM 519. Jego duża wszechstronność sprawi, że sprzątanie stanie się łatwe i przyjemne, a dom będzie lśnił czystością. Urządzenie wyposażone zostało w specjalny uchwyt 3 w 1, który pozwala na wygodne przemieszczanie oraz opróżnianie odkurzacza w razie potrzeby. Ponadto odkurzacz został wyposażony w specjalny zbiornik wody czystej, który wykonany jest z przeźroczystego tworzywa, dzięki czemu poziom wody można cały czas kontrolować. Zbiornik jest łatwy do napełnienia. Odkurzacz wyposażony jest także w specjalną funkcję WATER STOP, dzięki której turbina odkurzacza zostanie wyłączona automatycznie, gdy poziom wody w zbiorniku wody brudnej osiągnie maksimum.

Zaawansowany odkurzacz piorący pomoże w utrzymaniu porządku w domu oraz w samochodzie. Dzięki niemu nawet stare dywany, wykładziny i tapicerki odzyskają swoją świeżość i czystość. Dzięki niemu sprzątanie nawet dużych powierzchni przebiegnie szybko i sprawnie. Odkurzacz piorący Kärcher SE 4001 1.081-130.0 został bogato wyposażony, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie akcesoriów do potrzeb czyszczonej powierzchni. W standardowym wyposażeniu znajdziemy między innymi wąż spryskująco-odsysający z uchwytem, rury do ekstrakcji, dyszę spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, uniwersalną ssawkę, ssawkę szczelinową oraz ssawkę do tapicerki.

Zalety urządzenia:

 • atrakcyjna cena w stosunku do jakości,
 • bogate wyposażenie w akcesoria,
 • odpowiedni dla osób cierpiących na alergie oraz dla posiadaczy zwierząt domowych,
 • funkcja odkurzania na mokro/sucho,
 • hak na przewód zasilający,
 • możliwość przechowywania akcesoriów na odkurzaczu,
 • kabel zasilający 7,5 m.

4. Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP (VC7920.0SP)

ranking odkurzaczy piorących

Cena: ok. 800 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten bardzo dobry odkurzacz piorący to jedna z najlepszych propozycji w tej kategorii cenowej. Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP (VC7920.0SP) nazywany jest królem porządków, z uwagi na fakt, że sprzątanie z nim przebiega szybko, prosto i precyzyjnie. Jego bogata funkcjonalność sprawdzi się w każdym domu. Odkurzacz umożliwia sprzątania zarówno na sucho, jak i zbieranie wody i błota czy pranie dywanów oraz tapicerek. Dzięki niemu możliwe jest odświeżenie nawet starych foteli, kanap, dywanów i przywrócenie im świeżości oraz zadziwiającej czystości.

Odkurzacz wyposażony jest w dwa tryby pracy – workowy lub bezworkowy z wykorzystaniem filtra wodnego. W trybie workowym kurz zbierany jest w specjalny worek przeznaczony na zanieczyszczenia. Z kolei w trybie bezworkowym zanieczyszczenia kierowane są do specjalnego pojemnika z wodą. Jest on bardzo łatwy w czyszczeniu, wystarczy po skończonym odkurzaniu wylać brudną wodę, a pojemnik przepłukać. Odkurzacz został wyposażony w nowy, wydajny silnik EcoPower 1700 W oraz cyfrową regulację mocy oraz. Dzięki czemu siłę jego pracy można dopasować odpowiednio do potrzeb i wymagań odkurzanej powierzchni.

Na uwagę zasługuje fakt, że odkurzacz Aquawelt Plus wyposażony został w specjalny filtr wodny, który doskonale oczyszcza powietrze. Oprócz tego wraz filtrem EPA jest doskonałym zabezpieczeniem przed wszelkimi alergenami czy bakteriami. Urządzenie sprawdzi się, więc doskonale dla osób, które na co dzień zmagają się z alergią. Będzie także doskonałym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi, czy dla osób starszych. Dzięki niemu można cieszyć się czystym i świeżym powietrzem.

Dużą zaletą odkurzacza piorącego Aquawelt Plus jest bez wątpienia jego bogate wyposażenie. W zestawie znajduje się wiele przydatnych ssawek, które sprawiają, że odkurzanie przebiega szybko i sprawnie niemal w każdych warunkach. Ponadto ultra wytrzymały wąż Flexi oraz rura teleskopową zapewniają duży komfort nawet wielogodzinnej pracy. W zestawie znajduje się między innymi praktyczna, duża ssawka do prania dywanów oraz tapicerek, mała ssawka do prania dywanów i tapicerek, neutralizator piany, rura teleskopowa, ssawka do zbierania wody, ssawka mała, ssawka szczelinowa, ssawko-szczotka z separatorem drobnych przedmiotów, szczotka do parkietów, szczotka mała czy wąż flexi. Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP (VC7920.0SP) wyposażony został także w praktyczny schowek na akcesoria, umieszczony w jego obudowie. Dzięki czemu wszelkie niezbędne końcówki i ssawki można mieć zawsze pod ręką.

Zalety urządzenia:

 • regulacja mocy, umożliwiająca dopasowanie parametrów pracy do wymagań,
 • odkurzacz jest bezpieczny nawet dla alergików, posiada specjalny filtr wodny, który oczyszcza powietrze,
 • funkcja zbierania płynów i mycia płytek podłogowych,
 • pranie dywanów i tapicerek,
 • dedykowana szczotka do podłóg drewnianych, wykonana z naturalnego i delikatnego włosia,
 • praktyczny schowek na akcesoria,
 • przystępna cena produktu,
 • ergonomiczna konstrukcja,
 • wydajny silnik EcoPower 1700 W.

5. Odkurzacz piorący Kärcher Puzzi 8/1 C 1.100-225.0

dobry odkurzacz piorący

Cena: ok. 1 770 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 8/1 C 1.100-225.0 to urządzenie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Odkurzacz został zaprojektowany z myślą o profesjonalnym użytkowaniu oraz czyszczeniu nawet bardzo dużych powierzchni. Dzięki niemu wykładziny w biurze będą wolne od wszelkich brudów, plam czy zanieczyszczeń. Poradzi sobie świetnie nawet z uporczywymi zabrudzeniami.

Najważniejsze zalety odkurzacza to przede wszystkim skuteczne oraz precyzyjne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń. Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 8/1 C 1.100-225.0 świetnie poradzi sobie z praniem z tapicerek samochodowych i meblowych oraz różnego rodzaju dywanów. Urządzenie, z racji na swoje doskonałe parametry pracy, zalecane jest szczególnie do profesjonalnego sprzątania. Wybierane jest najczęściej do czyszczenia ośrodków hotelowych, agroturystycznych, biur, zajazdów oraz pensjonatów. Urządzenie zaskakująco precyzyjnie oraz dogłębnie czyści wykładziny i dywany, a przy okazji usuwa również nieprzyjemny zapach.

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 8/1 C 1.100-225.0 został wyposażony w innowacyjną, ergonomiczną rękojeść, która sprawia, że korzystanie z urządzenia jest jeszcze łatwiejsze. Ponadto może pracować w jednym lub w dwu przejściach roboczych. Odkurzacz posiada wygodny włącznik w dużym rozmiarze, który jest dostosowany do obsługi stopą. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę schylania się, kiedy chcemy włączyć lub wyłączyć sprzęt. Zbiornik na wodę brudną jest łatwy w obsłudze. Wystarczy wyjąć go i wylać wodę wraz z zanieczyszczeniami. Obsługa urządzenia jest stosunkowo prosta, nie powinna dostarczać problemów użytkownikom.

Odkurzacz piorący Karcher Puzzi 8/1 C 1.100-225.0 posiada bardzo bogate wyposażenie, które zapewnia dużą funkcjonalność i znakomite dostosowanie do różnych powierzchni, zarówno dywanowych jak i podłóg twardych. W zestawie znajduje się między innymi wąż do ekstrakcji ze zintegrowanym złączem, 2.5 m, ssawka do tapicerki czy hak na przewód zasilający. Z racji tego, że urządzenie pozostawia jedynie niewielką wilgoć resztkową, już w bardzo krótkim czasie po czyszczeniu, można użytkować myte powierzchnie. Na komfort użytkowania wpływa także stosunkowo niska waga urządzenia (35 proc. lżejszy niż konkurencyjne urządzenia), przez co łatwiej manewrować i przesuwać sprzęt. Jest on doskonałym rozwiązaniem zarówno do sprzątania domów o dużej powierzchni, jak również do sprzątania biur, hoteli oraz pensjonatów. Sprawdzi się we wszystkich miejscach, w których liczy się precyzja sprzątania, wydajność oraz wygodne użytkowanie.

Zalety urządzenia:

 • doskonale przystosowany do użytku profesjonalnego oraz czyszczenia dużych powierzchni,
 • idealny do ośrodków hotelowych, agroturystycznych, biur, zajazdów i pensjonatów,
 • precyzyjnie czyści wykładziny i dywany, a przy okazji usuwa również nieprzyjemny zapach,
 • wyposażony w innowacyjną, ergonomiczną rękojeść,
 • stosunkowo niewielka waga zapewnia łatwość prowadzenia oraz manewrowania,
 • prosta i intuicyjna obsługa.

Wady urządzenia:

 • wysoka cena.

6. Odkurzacz piorący Vax Multifunction 7151SS

najlepsze odkurzacze piorące

Cena: ok. 806 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten bardzo dobry odkurzacz piorący Vax Multifunction 7151SS to propozycja dla osób, które szukają niezawodnego sprzętu do sprzątania domu oraz samochodu. To, co wyróżnia Vax Multifunction 7151SS to przede wszystkim doskonałe parametry pracy, duża funkcjonalność, a także bogate wyposażenie. Odkurzacz o podwyższonej funkcjonalności gwarantuje długie lata bezawaryjnej pracy oraz precyzyjne zbieranie zanieczyszczeń zarówno na sucho, jak i na mokro. Umożliwia pranie oraz osuszanie pranych powierzchni. Może być wykorzystywany do czyszczenia różnego rodzaju dywanów, wykładzin oraz tapicerek samochodowych i meblowych. Oprócz tego z jego pomocą błyskawicznie sprzątniemy twarde powierzchnie, takie jak schody czy panele. Urządzenie pozwala także na szybkie zasysanie wszelkich rozlanych płynów.

Odkurzacz piorący Vax Multifunction 7151SS sprawdzi się świetnie nie tylko w domach z dywanami czy wykładzinami. Jest on doskonałą propozycją zwłaszcza dla osób, które w domu mają zwierzęta. Urządzenie zbiera precyzyjnie ich sierść i włosy, oprócz tego usuwa wszelkie plamy oraz odświeża zapach dywanów i tapicerek. Ponadto będzie to świetny wybór dla rodzin z małymi dziećmi. W domu z maluchami tapicerki, meble, dywany są szczególnie narażone na plamy i zabrudzenia. Oprócz tego bardzo często dzieci przypadkowo rozlewają płyny i napoje. Odkurzacz świetnie radzi sobie z tymi problemami. Także osoby z alergią, dla których istotna jest dobra jakość powietrza, będą zadowolone z tego urządzenia. Oprócz tego urządzenie doskonale usuwa wszelki kurz oraz uporczywe  roztocza. Urządzenie zostało wyposażone w specjalny filtr wodny, który dokładnie odseparowuje kurz i alergeny. Dzięki czemu powietrze pozostaje czyste oraz nawilżone.

Odkurzacz piorący Vax Multifunction 7151SS posiada innowacyjną głowicę z technologią „Dual V”. Woda z detergentem dostarczana jest do prania dywanu jedną stroną, z kolei druga część tej samej głowicy zasysa brudną wodę zawierającą zanieczyszczenia usunięte z dywanu. Sprawia to, że czyszczona powierzchnia jest szybciej osuszona. Odkurzacz jest bogato wyposażony, dzięki czemu bez trudu można dopasować odpowiednią końcówkę do wymagań podłogi czy tapicerki. Odkurzacza będzie świetną propozycją dla osób, które poszukują wszechstronnego sprzętu do porządków, służącego niezawodnie przez wiele lat. Jego nowoczesna stylistyka przypadnie do gustu większości użytkowników, niezależnie od wieku.

Zalety urządzenia:

 • podwyższona wytrzymałość angielskiej firmy VAX,
 • trwała, ergonomiczna konstrukcja dla maksymalnej wygody w czasie pracy,
 • funkcja odkurzania zarówno na sucho, jak i na mokro dla większej wszechstronności,
 • mycie oraz jednoczesne osusza powierzchni tapicerskich oraz powierzchni twardych, jak np. schody, panele,
 • funkcja zasysania rozlanych płynów,
 • specjalna głowica Fibreflow do prania dywanów i wykładzin,
 • bardzo bogate wyposażenie w akcesoria,
 • świetna propozycja dla alergików, rodzin z dziećmi i wszystkich dbających o jakość powietrza w domu,
 • funkcja pompowania wody.

7. Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK

najlepszy odkurzacz piorący

Cena: ok. 700 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz piorący 4 w 1 Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK sprawdzi się świetnie do czyszczenia dużych powierzchni na sucho oraz na mokro. Wielofunkcyjny odkurzacz pozwala na odkurzanie na sucho, zbieranie wody i błota oraz pranie dywanów i tapicerek, urządzenie może pracować w dwóch trybach – workowym oraz bezworkowym. Odkurzanie z workiem Safbag jest bardzo pomocne np. w czasie odkurzania schodów, można je wówczas swobodnie przenosić między piętrami. Odkurzanie z wykorzystaniem filtra wodnego doskonale wyłapuje wszelkie pyłki, roztocza czy grzyby. Praktyczny i czytelny wskaźnik zapełnienia worka informuje, kiedy konieczna jest jego wymiana. Podwójny system filtracji: filtr EPA oraz filtr wodny zapewniają czystość wydmuchiwanego powietrza.

Odkurzacz piorący 4 w 1 Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK wyposażony został w teleskopowa rurę. Posiada także 9 metrowy zasięg, który umożliwia łatwe dotarcie niemal w każde miejsce, bez częstego zmieniania gniazdka. Odkurzacz jest prosty w obsłudze. Manewrowanie nim oraz jego prowadzenie także nie dostarcza większych trudności. Został wyposażony Duże, gumowe kółka, które doskonale chronią nawet bardzo delikatne podłogi przed zarysowaniem czy zniszczeniem.

Dodatkowym atutem odkurzacza piorącego 4 w 1 Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK jest fakt, że został on bardzo bogato wyposażony. Zastosowanie różnych końcówek eliminuje potrzebę posiadania wielu urządzeń oraz pozwala jak najlepiej dostosować akcesoria do wymagań czyszczonej powierzchni. W zestawie znajduje się między innymi ssawko-szczotka z separatorem drobnych przedmiotów, duża ssawka do prania dywanów i zbierania wody, mała ssawkę do prania dywanów i tapicerek, a także szczotka mała, ssawka mała oraz ssawa szczelinowa.

Odkurzacz piorący 4 w 1 Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK wyróżnia się uniwersalnym i nowoczesnym designem, dzięki czemu sprawdzi się w każdych okolicznościach. Z jego pomocą będziemy w stanie zadbać o czystość wszystkich pomieszczeń w naszym domu. Oprócz tego odkurzacz świetnie sprawdzi się do czyszczenia samochodu oraz prania tapicerek w aucie. Dla zwiększonej skuteczności prania do zestawu dołączono nasadkę na rękojeść ze spryskiwaczem, neutralizator piany oraz detergent czyszczący.

Odkurzacz piorący 4 w 1 Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ZK to jedna z najlepszych propozycji w tej kategorii cenowej. Dzięki opcji prania nie mamy pewność, że meble i dywany wolne będą od brudu oraz kurzu, który to jest najczęstszą przyczyną alergii oraz chorób. Ten odkurzacz piorący zapewnia maksymalną czystość przy minimalnym wysiłku.

Zalety urządzenia:

 • bogate wyposażenie dla maksymalnego komfortu i precyzyjnego sprzątania,
 • funkcja odkurzania bezworkowego oraz workowego,
 • moc silnika: 1500 W,
 • wygodna rura teleskopowa,
 • czyszczenie na sucho i na mokro, funkcja prania oraz zbierania płynów,
 • praktyczny wskaźnik informujący o stanie zapełnienia worka,
 • miękkie kółka zapobiegające rysowaniu podłogi,
 • praktyczny schowek na akcesoria,
 • długość przewodu 6 m oraz zasięg działania 9 m.

8. Odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean BWD420HYG

jaki odkurzacz piorący do tapicerki samochodowej

Cena: ok. 1 000 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz wielofunkcyjny Bosch AquaWash&Clean BWD420HYG to niezawodne urządzenie, które pomoże utrzymać nieskazitelną czystość w każdym domu. Wyposażony został w szereg praktycznych funkcji, które sprawiają, że sprzątanie jest nie tylko bardzo proste, ale przede wszystkim dużo bardziej efektywne, niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Bosch AquaWash&Clean nie tylko precyzyjnie odkurzy dywany i podłogi, ale także zbierze rozlane płyny oraz upierze uporczywe plamy na dywanie lub tapicerce. Odkurzacz piorący, jak żaden inny sprzęt, świetnie poradzi sobie z zanieczyszczeniami i kurzem, zgromadzonym na tapicerce czy dywanie. Jest to szczególnie ważne dla osób, które dbają o jakość powietrza w domu oraz alergików.

Odkurzacz piorący wyposażony jest w dwa filtry: wodny i HEPA. Dzięki takiemu zabezpieczeniu doskonale zatrzymuje wszelkie bakterie, alergeny oraz zarodniki grzybów. HEPA jest jednym z najskuteczniejszych filtrów, który wyjątkowo precyzyjnie przechwytuje wszelkie cząstki zanieczyszczeń. Filtr HEPA, który został zamontowany w urządzeniu jest zmywalny, co oznacza mniejsze koszty eksploatacji.

Wielofunkcyjny odkurzacz Bosch AquaWash&Clean BWD420HYG został wyposażony w wydajny silnik, który zapewnia najlepsze rezultaty czyszczenia. Elektroniczna regulacja mocy pozwala dopasować moc ssania do aktualnych wymagań. Niebieskie diody LED informują o ustawieniach mocy. Obsługa odkurzacza jest bardzo prosta i intuicyjna, bez problemu poradzą sobie z nim osoby niemal w każdym wieku. Producent zadbał o to, aby odkurzanie przebiegało jak najbardziej komfortowo. Dlatego też ergonomiczna konstrukcja zapewnia łatwe prowadzenie oraz manewrowanie w czasie sprzątania. Zaskakująco długi kabel umożliwia pracę w promieniu 12 metrów. Dzięki temu nie trzeba zbyt często przepinać wtyczki do gniazdka. Długi kabel to także dobre rozwiązanie w czasie sprzątania samochodu czy dużej powierzchni biura.

W zestawie znajduje się wiele praktycznych elementów, które sprawiają, że sprzątanie każdej powierzchni jest proste i przyjemne. W skład zestawu wchodzą między innymi mała i duża ssawka do prania dywanów i tapicerki, szczotka przełączalna z separatorem, szczotka z naturalnym włosiem, ssawka do odkurzania materaca. Odkurzacz piorący posiada również zintegrowany schowek na akcesoria, dzięki czemu w trakcie sprzątania w każdym momencie możemy sięgnąć po potrzebny element. W zestawie znajduje się także wyjątkowo elastyczny wąż o ponadprzeciętnej trwałości. Innowacyjna konstrukcja węża zapobiega wszelkim załamaniom oraz zapewnia wysoki przepływ powietrza.

Zalety urządzenia:

 • wielofunkcyjność – odkurzanie na sucho i na mokro, pranie dywanów i tapicerki, zbieranie płynów z podłogi,
 • możliwość odkurzania z workiem lub z filtrem wodnym,
 • długi zasięg pracy (12 m) dla maksymalnego komfortu odkurzania,
 • specjalna szczotka przeznaczona do czyszczenia twardych powierzchni,
 • subtelny, uniwersalny design,
 • elektroniczna regulacja mocy,
 • zmywalny filtr HEPA,
 • ssawka do odkurzania materaca,
 • elastyczny wąż.

9. Odkurzacz piorący Numatic GVE370 George

odkurzacz piorący do tapicerki ranking

Cena: ok. 1 400 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz do prania dywanów sprawdzi się najlepiej? Odkurzacz piorący Numatic GVE370 George to praktyczny sprzęt, który pomoże Ci zadbać o czystość w domu. Dzięki niemu, odkurzanie i pranie wykładzin oraz dywanów, stanie się proste oraz przyjemne. Odkurzacz charakteryzuje się dużą wszechstronnością oraz funkcjonalnością. Dlatego też z powodzeniem zastępuje zarówno tradycyjne odkurzacze, jak i wszelkie akcesoria do ręcznego prania dywanów. Sprawdzi się nie tylko w domu, ale także świetnie poradzi sobie z czyszczeniem samochodowych tapicerek, czy odświeżeniem wykładziny w biurach i hotelach. Odkurzacz umożliwia pracę w dwóch trybach – czyszczenie może odbywać się zarówno na sucho, jak i na mokro. Urządzenie można także wykorzystywać do zbierania wody, czyszczenia posadzek oraz prania ekstrakcyjnego tapicerek.

Ten bardzo dobry odkurzacz piorący posiada ergonomiczną konstrukcję, która wpływa na komfort pracy. Obudowa niewielkich rozmiarów zapewnia dużą poręczność oraz łatwe manewrowanie nawet w bogato wyposażonych pomieszczeniach. Stosunkowo niewielka waga sprawia, że transport odkurzacza między pomieszczeniami, a nawet piętrami nie jest zbyt uciążliwy. Ponadto odkurzacz Numatic GVE370 George został stworzony z przemysłowych komponentów, dzięki czemu charakteryzuje się on ponadprzeciętną wytrzymałością. Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w długi, bo aż 10-metrowy, kabel zasilający. Dzięki temu zasięg odkurzacza jest bardzo duży. Z powodzeniem można pracować nim w pomieszczeniach nawet o bardzo dużych powierzchniach, bez konieczności ciągłego przełączania wtyczki do gniazdka. Poza tym długi kabel przydaje się także w czasie odkurzania schodów czy samochodu znajdującego się w garażu.

Bardzo dużym atutem odkurzacza jest to, że jest bogato wyposażony. George został wyposażony w worek o pojemności 15 litrów, który jest w stanie pomieścić znaczne ilości zanieczyszczeń. Jest on zakończony silikonowym zapięciem, co zapewnia dużą szczelność oraz daje gwarancję, że nic nie wydostanie się na zewnątrz podczas jego wymiany.

W zestawie znajduje się także wąż do prania dywanów oraz wąż do pracy na sucho. Dzięki temu, że w wyposażeniu znajdują się dwa węże, nie ma ryzyka powstawania błota podczas odkurzania zaraz po praniu. W zestawie znajdują się również małe i wąskie ssawy, szeroka ssawka z wysuwanym włosiem do podłóg i dywanów, ssawy trójkątne do prania oraz ssawa do ściągania zanieczyszczeń mokrych. Akcesoria dają szerokie możliwości wykorzystania odkurzacza oraz zapewniają niezwykle precyzyjne zbieranie wszelkich zanieczyszczeń.

Zalety urządzenia:

 • profesjonalny odkurzacz piorący do prania wykładzin i dywanów
 • do odkurzania zarówno na sucho, jak i na mokro,
 • ergonomiczna konstrukcja oraz niewielki rozmiar dla łatwego manewrowania oraz zwiększonego komfortu w czasie pracy,
 • bogate wyposażenie pozwalające dostosować akcesoria do wymagań czyszczonej powierzchni,
 • dwa węże w zestawie – do odkurzania na sucho oraz na mokro.

Wady urządzenia:

 • wysoka cena,
 • charakterystyczny design oraz mocne kolory mogą nie każdemu przypaść do gustu.

Poradnik zakupowy

Odkurzacze piorące, jak żadne inne sprzęty, pozwalają precyzyjnie i bardzo dokładnie wysprzątać całe mieszkanie, biuro czy samochód. Dzięki funkcji czyszczenia na mokro są w stanie pozbyć się brudu, zanieczyszczeń oraz plam, które zalegają nawet bardzo głęboko w tapicerkach i dywanach. Takiej skuteczności nie uzyskamy czyszcząc odkurzaczem bez funkcji prania.

Najlepsze odkurzacze piorące to gwarancja czystego i świeżego mieszkania, wolnego od alergenów, kurzu i roztoczy. Są one doskonałą propozycją dla wszystkich osób, którym zależy na idealnej czystości i świeżości. Powyższy ranking odkurzaczy piorących 2023 przedstawia najlepsze i najchętniej kupowane urządzenia w tej kategorii. Czym zatem powinien wyróżniać się najlepszy odkurzacz piorący?

Czym charakteryzują się najlepsze odkurzacze piorące?

To, jaki odkurzacz piorący wybrać jest sporym wyzwaniem, ponieważ ofert na rynku jest bardzo wiele. Dobry odkurzacz piorący powinien być przede wszystkim dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli szukamy urządzenia do domu, nie musi ono być aż tak wydajne, jak odkurzacze piorące przemysłowe, które powinny posiadać nie tylko bardzo dużą moc, ale także odpowiednią siłę ssania.

Zanim podejmiemy decyzję, jaki odkurzacz piorący kupić, warto zwrócić uwagę na ważne parametry, które będą decydowały nie tylko o wydajności, ale również o komforcie pracy. Oto najważniejsze z nich:

 • Moc – jest jednym z najważniejszych parametrów. Powinna być ona dopasowana do naszych potrzeb. Najbardziej wydajne urządzenia zarezerwowane są do sprzątania biur, pensjonatów oraz hoteli. Odkurzacze piorące z dużą mocą sprawdzą się także w domach o dużych powierzchniach, w których znajduje się wiele dywanów, wykładzin oraz tam gdzie mieszkają zwierzęta. Na pewno nie ma konieczności kupowania odkurzacza piorącego z mocą powyżej 1800 W, jeśli planujemy sprzątać nim głównie małe mieszkania oraz twarde nawierzchnie, a tylko od czasu do czasu planujemy używać go np. do prania tapicerki w salonie.
 • Siła ssąca – im większa siła ssąca, tym większa precyzja sprzątania. Dlatego też warto sprawdzić tę informację, zanim zdecydujemy, jaki wybrać odkurzacz piorący. Opinie użytkowników wskazują, że najlepiej sprawdzają się urządzenia z regulacją mocy ssania, dzięki czemu można dopasować ją odpowiednio do wymagań.
 • Długość kabla zasilającego oraz zasięg – jest to także bardzo istotna kwestia, która wpłynie na wygodę w czasie pracy. Wystarczająco długi kabel pozwoli dotrzeć we wszystkie potrzebne miejsca, bez konieczności ciągłego przepinania wtyczki z gniazdka do gniazdka.
 • Filtry – zapobiegają one przedostawaniu się drobinek kurzu oraz pyłów, zapewniają także lepszą jakość powietrza wylotowego.
 • Waga oraz ergonomiczna konstrukcja – najlepszy odkurzacz piorący powinien zapewniać swobodną pracę oraz wygodne manewrowanie w czasie odkurzania. Ważne jest także, żeby nie był zbyt ciężki, zwłaszcza, jeśli planujemy przenosić go między piętrami.
 • Akcesoria – niemal wszystkie polecane odkurzacze piorące w powyższym rankingu posiadają bardzo bogate wyposażenie. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie końcówek oraz ssawek do wymagań powierzchni.
 • Poziom hałasu – odkurzacze piorące na ogół generują niewielki poziom hałasu. Powyższy ranking odkurzaczy piorących prezentuje modele, które pracują stosunkowo cicho i nie są zbyt uciążliwe w domowym użytkowaniu.
 • Pojemność zbiorników – wielkość zbiornika na wodę czystą i brudną to także bardzo istotna kwestia, którą warto sprawdzić przed zakupem. Oczywiście to, jak duży zbiornik jest potrzebny, zależy głównie od tego, jak duże powierzchnie planujemy czyścić. Przy dużych powierzchniach zaleca się pojemny zbiornik na wodę.
 • Sposób sterowania – najlepsze odkurzacze piorące są proste i intuicyjne w obsłudze, mogą być także wyposażone w cyfrowe panele, które sprawiają, że obsługa ich jest jeszcze bardziej przyjemna.

Odkurzacz zwykły a odkurzacz piorący

Wiele osób zastanawia się, czy w przypadku małych mieszkań zakup odkurzacza piorącego ma sens. Wszystko zależy od tego, do jakich celów planujemy wykorzystywać urządzenie. Na pewno zwykły odkurzacz sprawdzi się dobrze w przypadku codziennych porządków na płaskich i twardych powierzchniach. Jednak zwykłe odkurzacze nie posiadają funkcji prania, więc ich rolą jest raczej powierzchowne zbieranie kurzu, niż dokładne czyszczenie oraz pranie.

Dobre odkurzacze piorące sprawdzają się nawet w małych mieszkaniach. Są one przede wszystkim wielofunkcyjne. Nie tylko zbierają kurz, ale także bardzo precyzyjnie usuwają z dywanów drobnoustroje oraz zanieczyszczenia suche i mokre. Czyszczą tapicerki oraz wykładziny bardzo głęboko, jednocześnie odświeżając ich zapach. Otóż odkurzacze piorące mają za zadanie prać dywany i tapicerki za pomocą specjalnego detergentu. Dzięki temu możliwe jest nie tylko zebranie wierzchniego kurzu, ale także oczyszczenie go z wszelkich plam, roztoczy oraz alergenów. Ponadto są one zwykle wyposażone w funkcję pracy na sucho, więc przy okazji mogą pełnić rolę tradycyjnych odkurzaczy.