Odkurzacze Xiaomi

Odkurzacze Xiaomi

Xiaomi jest jednym z najbardziej popularnych producentów odkurzaczy zarówno automatycznych, jak i pionowych. Klienci decydują się na zakup sprzętu tej firmy ze względu na wysoką jakość wykonania, niezawodność i stosunek ceny do jakości. W zależności od modelu można zdecydować się na zakup takiego odkurzacza, który spełni nasze wszystkie wymagania.

Ranking Najlepszych Odkurzaczy

O czym warto pamiętać? Ważne, aby odkurzacz miał odpowiednią siłę ssącą, miał możliwość odkurzania miejsc trudno dostępnych, aby na jednym ładowaniu można było nim odkurzyć całą powierzchnię. Moc ssania już o wartości 100 AW (100 tysięcy obrotów na minutę) w połączeniu z technologią cyklonową zapewni bardzo dokładne zbieranie drobin z podłogi. Wielostopniowe filtrowanie, a także 4- lub 5-krotny system filtracji (w zależności od modelu) zapewni niemal 100% usunięcie roztoczy i pyłów. Odkurzacze eliminują cząsteczki stałe o PM 2,5. Nie trzeba dodawać że taki sprzęt idealnie sprawdzi się w domu alergika, ale też właściciela zwierząt.

Sprzęty Xiaomi charakteryzują się niezwykle cichą pracą, bez głośnego buczenia czy szumów. Zapewni to ciche i komfortowe sprzątanie. Co więcej modele ręczne są lekkie i zwrotne, bez problemu można nimi odkurzyć nawet trudno dostępne miejsca. Wbudowana lampa LED doświetla zaciemnione miejsca. Odkurzacze są kompaktowe i łatwe w składowaniu.

Xiaomi ma w swojej ofercie także modele, które oprócz funkcji odkurzania mają także opcję mycia podłogi. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu utrzymamy podłogę w czystości za pomocą jednego urządzenia. Odkurzacze mają sterowany zbiornik na wodę, który ochroni podłogi drewniane przed przemoczeniem. Sprzęt ma zaprogramowaną symulację ręcznego mycia podłogi, co zapewni najwyższy poziom sprzątania. Roboty czyszczące z funkcją mopa mogą również czyścić na sucho lub połączyć obie funkcje.

W przypadku odkurzaczy automatycznych najnowsze modele posiadają sensory, dzięki którym sprzęt omija przeszkody a także mapuje całe pomieszczenie. Sprawdzi się to szczególnie w mieszkaniu ze schodami, a także z dużą ilością mebli. Odkurzacz dzięki temu nie spadnie przypadkowo ze schodów i nie uszkodzi pozostawionych na podłodze rzeczy. Unikniemy też sytuacji, w której odkurzacz zawiesi się na przeszkodzie i utknie w jednym miejscu.

Po zakończonym cyklu odkurzania sprzęt samodzielnie powraca do stacji dokującej. Można również zakupić model, który można sterować zdalnie. Jest to możliwe dzięki aplikacji Mi Home, na której można też zmieniać tryb pracy i ustawić harmonogram jego działania.

Serwis odkurzaczy Xiaomi jest łatwo dostępny. Zapewni on także zapasowe części do odkurzacza takie jak szczotki główne, grzebienie do czyszczenia, akcesoria do zbiorników czy stacje dokujące.
Jeśli chodzi o ranking odkurzaczy akumulatorowych, to Xiaomi ma w swojej ofercie najczęściej wybierane modele. Najpopularniejsze wśród kupujących są modele Xiaomi Roborock S5 Max i Xiaomi MI Vacum Cleaner. W przypadku rankingu odkurzaczy z funkcją mycia najwyższe noty uzyskał model Xiaomi Mi Handeld.