Ranking Odkurzaczy Do 200 zł

W cenie do 200 zł można zakupić odkurzacz, który będzie zarówno funkcjonalny jak i wytrzymały. Nie będą to co prawda modele z najwyższej półki, jednak w porównaniu z odkurzaczami do 100 zł możemy już sami wybrać rodzaj urządzenia. W naszym rankingu uwzględniliśmy odkurzacze workowe, pionowe oraz ręczne. Poniżej znajduje się zestawienie 5 najlepszych odkurzaczy do 200 zł. Koniecznie zapoznaj z naszym rankingiem przed zakupem odkurzacza.

1. Odkurzacz BLAUPUNKT VCB201

1. Odkurzacz do 200 zł

Cena: ok. 137 zł

Producent BLAUPUNKT
Typ odkurzacz workowy
Moc 700 W
Rodzaj rur teleskopowa
Zwijacz przewodu TAK
Hałas 80 dB
Pojemność zbiornika na kurz 2 l
Długość przewodu 4,8 m
Klasa reemisji kurzu C
Klasa skuteczności odkurzania dywanów D
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych A
Klasa energetyczna A
Waga [kg] 3.9
Regulacja siły ssania Tak

Znajdź najtańszą ofertę

2. Odkurzacz ST-VC0256

2 Odkurzacz do 200 zł

Cena: ok. 145 zł

Producent Saturn
Typ odkurzacz bezworkowy
Moc 1400 W
Filtr tak, Hepa
Rodzaj rur tak, metalowe teleskoopowe
Zwijacz przewodu Tak
Hałas 78 dB
Pojemność zbiornika na kurz 3 l
Długość przewodu 3,2 m
Klasa reemisji kurzu G
Klasa skuteczności odkurzania dywanów F
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych C

Znajdź najtańszą ofertę

3. Odkurzacz BLAUPUNKT VCC 301

3. Odkurzacz do 200 zł

Cena: ok. 182 zł

Producent BLAUPUNKT
Typ odkurzacz bezworkowy
Moc 700 W
Filtr tak, HEPA H13
Rodzaj rur metalowa, teleskopowa
Zwijacz przewodu tak
Hałas 77 dB
Pojemność zbiornika na kurz 1,2 m
Długość przewodu 5 m
Klasa reemisji kurzu A
Klasa skuteczności odkurzania dywanów D
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych A
Klasa energetyczna A
Waga [kg] 4.6
Regulacja siły ssania Tak

Znajdź najtańszą ofertę

4. Odkurzacz Hyundai VC020O

4. Odkurzacz do 200 zł

Cena: 169 zł

Producent Hyundai
Typ odkurzacz bezworkowy
Moc 600 W
Filtr tak, HEPA
Rodzaj rur tak
Hałas 80 dB
Pojemność zbiornika na kurz 0,5 l
Długość przewodu 7 m
Klasa skuteczności odkurzania dywanów F
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych C
Waga [kg] 2.65 kg
Regulacja siły ssania Nie

Znajdź najtańszą ofertę

5. Odkurzacz Black&Decker ADV1200-XK

5. Odkurzacz do 200 zł

Cena: ok. 124 zł

Producent Black&Decker
Typ odkurzacz ręczny
Pojemność zbiornika na kurz 0,61 l
Długość przewodu 5 m

Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacze do 200 zł cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób pragnie zaoszczędzić gotówkę lub nie posiada wystarczającego budżetu na to, aby zakupić sprzęt z górnej półki. Należy jednak liczyć się z tym, że nie każdy model z tej kategorii cenowej jest godny zainteresowana. Jakość należy postawić na pierwszym miejscu, tak aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Dobrze jest wybrać znanego oraz cenionego producenta, który funkcjonuje w branży już od wielu lat. Sporym atutem jest fakt, że wybór odkurzaczów do 200 zł jest ogromny. Znalezienie czegoś dopasowanego do indywidualnych wymagań to tylko kwestia czasu. Poniżej umieszczono kilka przydatnych informacji.

Odkurzacz do 200 zł – czy warto kupić tani odkurzacz?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, czy opłaca się kupić tani odkurzacz. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że cena nie jest wyznacznikiem. Sprzęty oferowane za podobną kwotę mogą posiadać zupełnie inne parametry użytkowe. Wiadomym jest, że to właśnie one bezpośrednio wpływają na komfort użytkowania. Przed zakupem odkurzacza do 200 zł należy więc zrobić dokładny research, tak aby upewnić się, że wybrany sprzęt jest warty zainteresowania. Z pewnością nie zaszkodzi jest zapoznać się z opiniami użytkowników.

Warto podkreślić, że odkurzacz do 200 zł sprawdzi się także na co dzień. Zupełnie inaczej jest w przypadku tańszych sprzętów, gdzie królują przede wszystkim modele ręczne. Do dyspozycji mamy nie tylko tradycyjne urządzenia przewodowe, ale również bezprzewodowe. Odkurzacze pionowe wybierane są przede wszystkim przez tych, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Nie można również zapomnieć, że sprzęt może być wyposażony w jednorazowe/wielorazowe worki lub pojemnik na kurz i zanieczyszczenia. Wybór do kwestia osobistych upodobań.

Jaki odkurzacz za 200 zł kupić do użytku domowego?

Wybierając najlepszy odkurzacz do 200 zł należy uwzględnić m.in. wielkość mieszkania. Wiadomym jest, że podczas sprzątania dużych powierzchni model bezprzewodowy może okazać się niewystarczający. Zwykle tanie urządzenia nie posiadają zbyt pojemnego akumulatora, co przekłada się na relatywnie krótki czas pracy. Takie odkurzacze są polecane raczej do niewielkich mieszkań. Podczas zakupu dobrze jest uwzględnić m.in.:

  • Typ odkurzacza – klasyczne modele uchodzą za uniwersalne i niekłopotliwe w eksploatacji. Faktem jest, że modele pionowe również posiadają wiele zalet. Urządzenia ręczne przydają się np. podczas czyszczenia kabiny pojazdu.
  • Miejsce gromadzenia zanieczyszczeń – wiele osób stawia na wymienne worki, ponieważ po napełnieniu wystarczy jedynie je wyrzucić. Należy jednak pamiętać o ich zakupie. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest pojemnik na brud.
  • Zasilanie – w przypadku sprzętów wymagających podłączenia do sieci należy zwrócić uwagę na długość przewodu, czy też zasięg pracy.
  • Czas pracy akumulatora – dotyczy to odkurzaczy bezprzewodowych. Zwykle im wyższa pojemność akumulatora, tym dłuższy czas pracy po pełnym naładowaniu.
  • Renoma marki – lepiej jest postawić na odkurzacz do 200 zł, który pochodzi od uznanego producenta.