TOP 10 najlepszych odkurzaczy bezworkowych w 2023 roku – RANKING

Wybór optymalnego odkurzacza dla konkretnego gospodarstwa domowego nie jest łatwy. Dobry odkurzacz bezworkowy to nie tylko cena i marka, lecz przede wszystkim funkcjonalność. W poniższym rankingu zestawiliśmy 10 naszym zdaniem najlepszych tego typu produktów. Każdy z nich posiada swoją własną specyfikację, dzięki której sprawdzi się w konkretnych warunkach.

Ranking 10 najlepszych odkurzaczy bezworkowych

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Philips PowerPro Compact FC9333/09 380zł Sprawdź teraz
2 Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50 1480zł Sprawdź teraz
3 Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY 785zł Sprawdź teraz
4 Xiaomi Roidmi F8 Cleaner 1010zł Sprawdź teraz
5 Zelmer Odyssey ZVC307XT 320zł Sprawdź teraz
6 Tefal Compact Power TW3724 3A 350zł Sprawdź teraz
7 Electrolux EASE C4 EC41-4T 360zł Sprawdź teraz
8 Electrolux PC91-ALRG 800zł Sprawdź teraz
9 Electrolux EUO93DB UltraOne 670zł Sprawdź teraz
10 Bosch BGS05A220 380zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy bezworkowych

1. Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro Compact FC9333/09

ranking odkurzaczy bezworkowych
Cena: ok 380 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu odkurzacz marki Philips został umieszczony na pierwszym miejscu całkowicie nieprzypadkowo. Urządzenie to zostało wyposażone w komorę cykloniczną, która znacznie przyspiesza ruch powietrza i jednocześnie oddziela od niego kurz. To jednak nie wszystko. Dzięki specyficznej technologii wykonania i bardzo dobrej skuteczności (usuwanie kurzu na poziomie 99.9%), produkt ten nie tylko usuwa zabrudzenia z wybranych powierzchni, ale też skutecznie radzi sobie z oczyszczaniem powietrza.

Odkurzacz posiada miękką szczotkę, przymocowaną bezpośrednio do uchwytu. Jej specyficzna budowa sprawia, że jest ona zawsze pod ręką i nie wymaga wymiany (np. w trakcie odkurzania różnych rodzajów podłoża). W tak zaawansowanym sprzęcie nie mogło również zabraknąć nasadki TriActive, które wprowadza czyszczenie dywanów na zupełnie inny poziom.

2. Odkurzacz bezworkowy Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50

dobry odkurzacz bezworkowy

Cena: ok. 1 480 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć zautomatyzowanych odkurzaczy samojezdnych. Model marki Xiaomi jest właśnie jednym z nich. Co prawda nie generuje on bardzo dużej mocy, ale działa w pełni automatycznie. Produkt obsługuje między innymi następujące funkcje:

– możliwość wykrywania przeszkód i omijania ich,
– automatyczną regulację parametrów pracy, w tym wydajności,
– funkcję oszczędzania baterii,
– zapamiętanie własnej lokalizacji (funkcja SLAM).

Urządzenie jest zasilane za pomocą wbudowanej baterii, którą ładuje się poprzez dołączoną stację dokującą. Jeśli zastanawiacie się jaki odkurzacz bezworkowy będzie dla Was najlepszy, to ten model z pewnością sprawdzi się w przypadku małych pomieszczeń, w których dominującą rolę odgrywają posadzki. Ciekawostką niech będzie fakt, że za pomocą odkurzacza można również czyścić wybrane powierzchnie na mokro, dzięki wbudowanemu zbiornikowi na wodę.

3. Odkurzacz bezworkowy Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY

odkurzacze bezworkowe ranking

Cena: ok. 785 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Żaden poważny ranking odkurzaczy bezworkowych nie byłby tym, czym jest, gdyby nie znalazły się w nim rozwiązania podobne do tych, które oferuje Electrolux. W tym przypadku mamy do czynienia z idealnym dla rodzin z dziećmi rozwiązaniem Ultrasilencer, zapewniającym minimalny poziom emitowanego hałasu na poziomie zaledwie 58 dB.

Poza tym, jak na typowy „rodzinny” odkurzacz przystało. nie mogło w nim zabraknąć zintegrowanych uchwytów i dużych, miękkich kół. Dzięki temu wydawałoby się prostemu rozwiązaniu, odkurzacz ten doskonale manewruje, dzięki czemu idealnie nadaje się do czyszczenia niedużych pokoi, w tym niewielkich mieszkań.

To jednak nie wszystko. Atutem maszyny jest też ciekawie wykonana rura AeroPro, która wyróżnia się relatywnie dużą, bo aż 36 milimetrową średnicą. Tak skonstruowany przewód istotnie redukuje głośność urządzenia i sprawia, że praca z nim staje się przyjemnością.

4. Odkurzacz bezworkowy Xiaomi Roidmi F8 Cleaner

jaki odkurzacz bezworkowy

Cena: ok. 1010 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Xiaomi przyzwyczaiła nas do faktu, że jej produkty wychodzą o krok naprzód w odniesieniu do konkurencji. Tak jest też i w tym wypadku. Mowa tu oczywiście o popularnym, bezprzewodowym odkurzaczu akumulatorowym, który zdecydowanie powinien znaleźć się w każdym zestawieniu na 2023 rok.

Co nasz maluch potrafi? Jak na tą kategorię produktów… bardzo dużo! Jego wydajność sięga aż 1100 litrów na minutę. Posiada on też zabudowany, poczwórny system filtracji, usuwający znacznie więcej pyłu i kurzu, niż konkurencyjne rozwiązania. Ciekawym gadżetem jest zabudowana lampa LED, która uaktywnia się po zmroku (czujnik zmierzchu), by jeszcze lepiej oświetlić odkurzane przestrzenie. Na marginesie warto zaznaczyć, że tego typu rozwiązania nie wpływają istotnie na pogorszenie parametrów pracy baterii.

Kolejną, ważną zaletą urządzenia jest jego mobilność. Jest on bardzo lekki, gdyż jego masa to zaledwie 1.5 kg.

5. Odkurzacz bezworkowy Zelmer Odyssey ZVC307XT

najlepszy odkurzacz bezworkowy

Cena: ok. 320 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zelmer to typowy dobry odkurzacz bezworkowy dla miłośników zwierząt. Wyposażono go w specjalną turboszczotkę, dzięki której usunięcie wszelkich pozostałości po psiej i kociej sierści będzie o wiele łatwiejsze. Poza tym produkt Zelmera jest bardzo praktyczny – zabudowano w nim specjalny schowek, w którym można umieścić wybrane akcesoria. Dzięki temu dostęp do nich będzie jeszcze łatwiejszy.

Kolejną, ważną cechą tego produktu są miękkie, gumowane koła, zapewniające maksimum mobilności i… cichą pracę. Urządzenie jest ponadto wyposażone w wytrzymały, trwały wąż, zabezpieczony za pomocą specjalnego, odpornego na przetarcia oplotu. Produkt posiada też zabudowany filtr EPA, który zatrzymuje nie tylko pyłki i kurz, ale też odchody roztoczy, bakterie itd.

6. Odkurzacz bezworkowy Tefal Compact Power TW3724 3A

najlepsze odkurzacze bezworkowe

Cena: ok. 350 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiacie się, jaki odkurzacz bezworkowy wybrać dla zwykłego domu, lub mieszkania, produkt firmy Tefal jak najbardziej spełni Wasze oczekiwania. Dlaczego? Z kilku powodów:

– jest to typowy kompakt, łączący w sobie standardowe cechy klasycznego, domowego odkurzacza,
– posiada długą, bo prawie 9 metrową rurę, dzięki czemu można dotrzeć nim w praktycznie każdy punkt domu, lub mieszkania,
– jest on mobilny, można go łatwo przenosić i – co równie ważne – posiada teleskopową rurę,
– jest designerski i nowoczesny,

Ponadto w odkurzaczu Tefala zabudowano dość duży zbiornik, którego pojemność sięga aż 1.5 litra. Jest to wystarczająco dużo, by odkurzyć średniej wielkości mieszkanie. Istotnym atutem jest też zainstalowany filtr HEPA, który wychwytuje zanieczyszczenia ze skutecznością dochodzącą do 99 procent.

7. Odkurzacz bezworkowy Electrolux EASE C4 EC41-4T

dobry odkurzacz bezworkowy forum

Cena: ok. 360 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Produkt firmy Electrolux to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają praktycznego sprzętu o bardzo dobrych parametrach pracy, niewielkim zużyciu energii i wyróżniającego się bardzo dobrymi właściwościami oczyszczania powietrza.

Electrolux EASE C4 EC41-4T to przede wszystkim czterostopniowa filtracja, dzięki której powietrze opuszczające układ jest nie tylko pozbawione pyłków i kurzu, ale też odchodów roztoczy i brzydkich zapachów. Skuteczność oczyszczania jest w tym przypadku podobna co w większości tego typu rozwiązań.

Kolejnym, bardzo ważnym atutem odkurzacza jest jego… szczelność. Dzięki odpowiednio wykonanej obudowie urządzenie to nie emituje do otoczenia kurzu i pyłków. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w odkurzaczu zamontowano nieco większy zbiornik, którego pojemność to aż 1.8 litra. Dzięki temu urządzenie to można wykorzystywać również w wielkopowierzchniowych budynkach, naturalnie do zastosowań domowych. Nawiasem mówiąc, nawet jeśli zbiornik ten jest już znacząco zapełniony, parametry pracy odkurzacza nie ulegają pogorszeniu.

8. Odkurzacz bezworkowy Electrolux PC91-ALRG

ranking odkurzaczy bezworkowych 2023

Cena: ok. 800 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Naszym zdaniem produkt ten zalicza się do grona najlepszych odkurzaczy bezworkowych na rynku. Łączy on w sobie szereg ciekawych, nowoczesnych i praktycznych funkcji, Jednym z największych atutów maszyny jest dysza Power Flow, która – dzięki swej unikatowej konstrukcji – skutecznie odkurza różne rodzaje podłoży.

Swoistą rewolucją jest tutaj aż 7-stopniowy system filtracji, zapewniający niespotykaną skuteczność oczyszczania powietrza. Nie mogło w nim również zabraknąć technologii Cyclonic, regulacji mocy i miękkich kół umożliwiających łatwe manewrowanie odkurzaczem i to nawet na trudnej powierzchni. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że konstrukcja ta wyróżnia się bardzo dużym zasięgiem pracy (aż 12 metrów!) i filtrem wydechowym, który nie ulegnie zapchaniu przez cały czas życia produktu.

Co ciekawe, w porównaniu do poprzedniej generacji urządzenia, wprowadzono tutaj zupełnie nową jednostkę napędową, która zapewnia jeszcze efektywniejszy ciąg przy zachowaniu dotychczasowego poziomu zużycia energii.

9. Odkurzacz bezworkowy Electrolux EUO93DB UltraOne

dobre odkurzacze bezworkowe

Cena: ok. 670 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym zestawieniu to już ostatni produkt marki Electrolux. Jest to odkurzacz wyjątkowy chociażby ze względu na możliwość łatwego odkurzania parkietów, dzięki zastosowaniu specjalnej końcówki Parketto Pro. Jest ona znacznie szersza od alternatywnych rozwiązań oferowanych na rynku i – co równie ważne – znacznie delikatniejsza. Ssawka ta jest kompatybilna z systemem Aero Pro, który zapewnia optymalne ssanie zależnie od warunków otoczenia.

Urządzenie posiada zmywalny filtr, bardzo duży zbiornik (aż 5 litrów) i ciekawy design, dzięki któremu wyróżnia się on na tle innych rozwiązań z tej półki cenowej. Kolejną zaletą produktu jest jego cicha praca (minimum 50 dB). Natężenie emitowanego dźwięku jest jednak uzależnione od aktualnego trybu pracy. Odkurzacz posiada też wąż o długości 12 metrów.

10. Odkurzacz bezworkowy Bosch BGS05A220

ranking odkurzaczy bezworkowych

Cena: ok. 380 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasze zestawienie zamyka produkt marki Bosch. Naszym zdaniem jest to jeden z najlepszych, kompaktowych odkurzaczy bezworkowych, z jakimi kiedykolwiek mieliśmy do czynienia. Jednym z powodów by tak sądzić jest jego moc, która wynosi aż 800 W. Dzięki unikatowej konstrukcji urządzenia, zapewnia ona wydajną pracę w każdych warunkach i niezależnie od rodzaju podłoża.

Efekt uniwersalności uzyskano również dzięki specjalnej elektroszczotce, którą Użytkownik otrzymuje wraz z produktem. Dzięki niej można z łatwością czyścić dywany, kafelki i panele, niezależnie od rodzaju i intensywności ich zanieczyszczenia. Kolejną zaletą Boscha jest jego stosunkowo niewielki rozmiar. I choć nie jest do sprzęt wielkopowierzchniowy, to jednak oferuje on możliwość łatwego dotarcia w każdy zakamarek pokoju.

Kompaktowe rozmiary przekładają się również na mobilność produktu, który można łatwo przenosić z miejsca w miejsce. Całość została zamknięta w stylowej obudowie, która prezentuje się bardzo ciekawie i nowocześnie.

Podsumowanie

Powyższy ranking nie jest swoistą oceną opisywanych odkurzaczy. Każdy z nich jest nieco inny i każdy jest przeznaczony do innych rodzajów wnętrz i innej specyfiki podłoża. Jesteśmy przekonani, że każdy z Was wybierze spośród tych urządzeń produkt, który najlepiej wpisze się w konkretne oczekiwania.

Poradnik zakupowy

Chcesz wreszcie pozbyć się męczącego wymieniania worków, które się rozrywają robiąc jeszcze więcej bałaganu niż przed odkurzaniem? Dobre odkurzacze bezworkowe pomału wypierają swoje tradycyjne odpowiedniki. Dlaczego? Decyduje o tym wygoda, higieniczność i prostota obsługi.

Jeśli chcesz wymienić swój stary odkurzacz i pociągają Cię modele bezworkowe, ale nie wiesz na który się zdecydować, przeczytaj nasz ranking odkurzaczy bezworkowych 2023, żeby móc sprzątać wygodniej i taniej.

Dlaczego warto kupić odkurzacz bezworkowy?

Mimo, że oferta urządzeń sprzątających daje do dyspozycji nowoczesne rozwiązania, na przykład bezprzewodowe odkurzacze pionowe, to opinie użytkowników są zgodne, że tradycyjny, kablowy odkurzacz jest mniej awaryjny, a coraz to nowsze modele pozwalają odczuwać komfort w trakcie pracy. Jakie korzyści proponuje odkurzacz bezworkowy?

 • Jest stosunkowo tani. Najlepsze odkurzacze bezworkowe to wydatek od 400 do 1000 złotych;
 • Pozwala zaoszczędzić pieniądze już w trakcie eksploatacji, ponieważ nie trzeba kupować worków;
 • Pozwala żyć w zdrowych warunkach dzięki systemom filtracji pyłów, a także szczelnym pojemnikom na odpady, z których kurz nie unosi się w pomieszczeniu;
 • Pozwala wykonywać pracę szybko, dzięki dobrej sile ssania oraz zwrotności i lekkości.

Jaki odkurzacz bezworkowy wybrać?

Żeby wybrać dobry odkurzacz bezworkowy, powinieneś zwracać uwagę na kilka znaczących parametrów, które wpływają na jakość, cenę i żywotność urządzenia. Nasz ranking odkurzaczy bezworkowych opiera się o opinie użytkowników, którzy wyróżniają następujące elementy:

 • moc, która decyduje o szybkości i efektywności sprzątania. Możesz posprzątać 50-metrowe mieszkanie w kilka minut mając odkurzacz, którego moc to 890 W (Zelmer Odyssey ZVC307XT);
 • wielkość pojemnika. Decydując się na model odkurzacza bez pojemnika, kluczowym elementem jest właśnie ten parametr. Im większy zasięg zbiornika, tym większa wygoda z samego sprzątania, ponieważ nie trzeba kilkukrotnie wysypywać nieczystości do kosza lub czyścić filtra. Najlepszy odkurzacz bezworkowy może posiadać nawet 4 litrowy pojemnik, ale najpopularniejsze objętości to około 1,5 litra Philips (PowerPro Compact FC9333/09);
 • zasięg kabla. Można sprzątać mieszkanie wygodnie, jeśli nie trzeba co kilka minut przełączać kabla między kilkoma gniazdkami. Im dłuższy zasięg odkurzacza bezworkowego, tym praca przebiegnie szybciej i zdecydowanie wygodniej. Można znaleźć takie modele, które wyróżniają się aż 12 metrowym kablem zasilającym (Electrolux PC91-ALRG). Trzeba pamiętać, że do odkurzaczy bezworokowych zaliczają się też nowoczesne rozwiązania modeli automatycznych (robotów) lub odkurzaczy pionowych, które często są bezprzewodowe;
 • filtr cząsteczek, czyli gwarancja czystości nie tylko podłogi, ale też powietrza. Na pewno znasz widok włączającego się odkurzacza workowego, z którego ulatuje chmura kurzu. Chcąc zostawić we wnętrzu odkurzacza 99% nieczystości i pyłów, warto wybierać takie modele, które mają wbudowany filtr HEPA (Tefal Compact Power TW3724 3A). Dzięki niemu następuje skuteczna filtracja zanieczyszczeń, która jest ważna szczególnie dla alergików;
 • wymienne końcówki. Odkurzaczem bezworkowym możesz posprzątać nie tylko dom, ale też samochód lub trudno dostępne miejsca. Dzięki wymiennym końcówkom możliwe jest dotarcie do zakamarków lub wyczyszczenie tapicerki. Dobre odkurzacze bezworkowe posiadają przynajmniej kilka nasadek, które mogą zdecydować o tym, że urządzenie będzie z zadowoleniem wykorzystywane do wielu prac (Electrolux EASE C4 EC41-4T);
 • konstrukcja rury. Może się wydawać, że na komfort pracy odkurzaczem wpływa samo urządzenie, ale uchwyt i rura sprzętu mają decydujący wpływ na komfort użytkowania. Zasięg mechanizmu powinien być regulowany. Teleskopowa rura umożliwia wygodną pracę osobom każdego wzrostu. W niektórych modelach odkurzaczy bezworkowych ( Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY) zastosowano specjalną 36-milimetrową średnicę, która obniża poziom hałasu urządzenia.

Lepiej kupić odkurzacz bezworkowy czy workowy?

Kiedy odkurzacz bezworkowy będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Urządzenia tej budowy zadowolą Cię jeśli:

 • szukasz odkurzacza przyjaznego alergikom, czyli takiego który ma sprawnie działający filtr powietrza i nie emituje dodatkowego kurzu;
 • masz małe dzieci – zdarza się, że porozrzucane zabawki przypadkowo zostają wciągnięte do odkurzacza podczas sprzątania. Dzięki możliwości szybkiego otwarcia zbiornika, zabawkę można z powrotem przywrócić do zabawy;
 • nie chcesz wydawać sporo pieniędzy na drogie sprzęty – odkurzacz bezworkowy jest stosunkowo tani;
 • chcesz szybko i wygodnie posprzątać mieszkanie – siła ssania i moc urządzenia decydują o oszczędności czasu, jaki trzeba poświęcać na sprzątanie.

Odkurzacz bezworkowy dla alergika – czy warto się na niego zdecydować?

Urządzenia bezworkowe są szczególnie polecane alergikom, którzy mogą utrzymywać w swoich domach porządek, a jednocześnie sprzątać bez dokuczliwych przypadłości typu kichanie, swędzenie oczu lub duszący kaszel.

Tradycyjne modele workowe niestety nie były przyjazne osobom skłonnym do uczuleń, ponieważ brak szczelności konstrukcji oraz sama wymiana worków powodowały, że spora część kurzu unosiła się z powrotem w pomieszczeniu.

Modele nowoczesnych odkurzaczy bezworkowych są wyposażone w filtr HEPA, który pochłania do 99% zanieczyszczeń. Dodatkowo szczelne pojemniki na odpady nie pozwalają na ulatnianie się pyłów na zewnątrz. Chcąc więc sprzątać swoje mieszkanie i zachować zdrowie, warto zdecydować się na model odkurzacza bezworkowego.