TOP 5 najlepszych odkurzaczy z funkcją mycia w 2023 roku – RANKING

Decydując się na zakup odkurzaczy, zawsze warto zajrzeć do wszelkiego rodzaju rankingów, z których wyciągnąć można mnóstwo przydatnych informacji, pozwalających wybrać ten najlepszy sprzęt.

Ranking 5 najlepszych odkurzaczy z funkcją mycia

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01 1000zł Sprawdź teraz
2 Philips SpeedPro FC6722/01 1030zł Sprawdź teraz
3 Kärcher FC 5 Premium Home Line bezprzewodowy 1.055-660.0 1400zł Sprawdź teraz
4 Bissell Cross Wave Cordless 2582N 1560zł Sprawdź teraz
5 Bissell Vac&Steam (1977N) 750zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy z funkcją mycia

1. Odkurzacz z funkcją mycia Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01

ranking odkurzaczy z funkcją mycia

Cena: ok. 1 000 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niemal każdy ranking odkurzaczy z funkcją mycia otwiera Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01. To sprzęt wyposażony w niezwykle innowacyjny system czyszczenia na mokro, dzięki któremu usunąć można nawet te najbardziej oporne zabrudzenia. To jeden z najpopularniejszych odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia, choć na rynku jest stosunkowo od nie dawna, co tylko świadczy o tym, że to sprzęt najwyższej klasy. W odkurzaczu znalazł się akumulator litowo-jonowy 18 V, dzięki któremu nieprzerwanie z urządzenia korzystać można nawet przez 40 minut. Także opróżnianie pojemnika z wszelkich zabrudzeń jest niezwykle proste i szybkie, dzięki czemu korzystanie z takiego odkurzacza nie będzie już jedynie jednym z obowiązków do wykonania, a stanie się prawdziwą przyjemnością. Ponadto do urządzenia dołączone są wymienne nakładki, które bez większych problemów (co w dzisiejszych czasach jest niesamowicie wygodne) można prać w pralce.

 

2. Odkurzacz z funkcją mycia Philips SpeedPro FC6722/01

ranking odkurzaczy pionowy z funkcją mycia

Cena: ok. 1 030 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejnym z urządzeń zajmujących czołowe miejsca w rankingach odkurzaczy jest Philips SpeedPro FC6722/01. To urządzenie doskonale sprawdzi się przede wszystkim w zbieraniu zanieczyszczeń z tych najtrudniej dostępnych miejsc (takich jak okolice ścian, narożników czy mebli), co dla wielu jest niezwykle męczące i wymaga nie lada wysiłku. Praca z tym modelem odkurzacza jest nie tylko bardzo szybka, ale i skuteczna. To ręczny odkurzacz zajmujący niewiele miejsca, więc doskonale sprawdzi się również w małych gospodarstwach domowych. Za jego największe atuty z pewnością uznać można:

 • dużą prędkość odkurzania,
 • zintegrowane akcesoria,
 • regulację poziomów prędkości,
 • zastosowane technologii PowerCyclone 7 pozwalającej na szybkie odseparowane powietrza od kurzu,
 • higieniczne opróżnianie zbiornika,
 • łatwy w czyszczeniu filtr,
 • możliwość pracy nawet przez 30 minut po jednym ładowaniu.

 

3. Odkurzacz z funkcją mycia Kärcher FC 5 Premium Home Line bezprzewodowy 1.055-660.0

ranking odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia

Cena: ok. 1 400 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Żaden ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia nie może się obejść bez modelu Kärcher FC 5 Premium Home Line bezprzewodowy 1.055-660.0. Jest to jedno z najlepszych urządzeń dla wszystkich tych, którym zależy na uzyskaniu czystych podłóg szybko i bez większego wysiłku. Jest to urządzenie przy zastosowaniu którego jednocześnie można się pozbyć zarówno mokrych jak i suchych zanieczyszczeń. Odkurzacz działa bez kabla zasilającego, co jest rozwiązaniem z całą pewnością bardzo wygodnym, dającym duże możliwości sprzątania. Jedną z największych zalet odkurzacza jest funkcja samoczyszczenia się, która usuwa brud z padów. Czysty pad to znacznie lepiej funkcjonujący odkurzacz. Oczyszczony jest w stanie pracować jeszcze skuteczniej i efektywniej. Z całą pewnością mając na myśli najlepsze odkurzacze z funkcją mycia na jednym z pierwszych miejsc postawić można Kärcher FC 5 Premium Home Line bezprzewodowy 1.055-660.0, który jest dużą innowacją w skutecznym czyszczeniu podłóg.

 

4. Odkurzacz z funkcją mycia Bissell Cross Wave Cordless 2582N

ranking odkurzaczy z funkcją mycia

Cena: ok. 1 560 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli chodzi o ranking odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia, to bez odkurzacza Bissell Cross Wave Cordless 2582N nie byłby on pełny i wiarygodny. Jest to model zasilany niezwykle wytrzymałym akumulatorem, dzięki czemu bez konieczności podpinania go pod źródło zasilania jest w stanie przez dość długi czas efektywnie pracować. Bissell Cross Wave Cordless 2582N nie zajmuje wiele miejsca, a pozwala kompleksowo, szybko i co najważniejsze skutecznie usunąć z podłóg wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Ponadto urządzenie jest dość ciche – idealnie więc sprawdzi się w gospodarstwach domowych zamieszkiwanych przez małe dzieci. Odkurzacz posiada również możliwość regulacji mocy. Co ciekawe, przy zastosowaniu użyciu odkurzacz Bissell Cross Wave Cordless 2582N można jednocześnie sprzątać zabrudzenia suche jak i mokre. Dzięki takim urządzeniom czyszczenie podłóg nie jest już przykrym obowiązkiem, a zamienia się w przyjemność prowadzącą do czystych pomieszczeń, co jest niezwykle satysfakcjonujące. To nie tylko skuteczny, ale i tani model, który w przyszłości wygra nie jeden ranking odkurzaczy z funkcją mycia.

 

5. Odkurzacz z funkcją mycia Bissell Vac&Steam (1977N)

ranking odkurzaczy pionowy z funkcją mycia

Cena: ok. 750 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Skuteczny odkurzacz w dobrej cenie? To z pewnością Bissell Vac&Steam (1977N), łączący w sobie cechy klasycznego odkurzacza i mopa. Co ważne, urządzenie jest w stanie odkurzać i myć jednocześnie wybraną powierzchnię. Bissell Vac&Steam (1977N) nie tylko skutecznie pozbywa się zabrudzeń, ale również efektywnie usuwa aż 99,9% znajdujących się na podłodze szkodliwych bakterii. Regulowany w aż 5 kierunkach uchwyt daje znacznie większe możliwości sprzątania przede wszystkim jeśli chodzi o dotarcie w trudno dostępne miejsca. Brud ze sprzątania trafia do specjalnego pojemnika o pojemności 0,95 l którego czyszczenie jest bardzo proste. Nie ma powierzchni, której Bissell Vac&Steam (1977N) nie będzie w stanie dokładnie wyczyścić. To urządzenie, które w 2023 roku króluje w wielu rankingach odkurzaczy pionowych z funkcją mycia – jest bowiem nie tylko tanie, ale przede wszystkim niebywale skuteczne, a przy tym nie zajmuje dużo przestrzeni.

Odkurzacz z funkcją mycia – jak działa?

Jednoczesne odkurzanie i mycie podłogi? Tak, teraz to możliwe! Wystarczy wybrać dobry odkurzacz z funkcją mycia!

W 2023 roku w sprzedaży można znaleźć szeroką gamę odkurzaczy z funkcją mycia podłóg. Wśród nich znajdują się między innymi modele Philips PowerPro Aqua 3w1, Kärcher FC 5 Premium Home Line, Bissell Vac&Steam. Ranking na naszej stronie pomoże Ci w znalezieniu najlepszego modelu, który całkowicie spełni Twoje wymagania.

Odkurzacz do mycia podłóg do urządzenie 2w1, które jednocześnie działa jak odkurzacz, a przy tym umożliwia mycie podłóg. Dzięki temu może zaoszczędzić Twój czas podczas sprzątania całego domu.

Zakupienie takiego odkurzacza to dobry wybór dla każdego, kto chce jeszcze łatwiej zadbać o czystość podłóg, a także innych powierzchni. Można korzystać z niego na sucho, na przykład do odkurzania paneli, podłóg drewnianych, płytek ceramicznych, dywanów, wykładzin, jak również do mycia podłóg twardych. Odkurzacze tego typu wyposażone są też w dodatkowe końcówki, na przykład ssawki szczelinowe, końcówki do tapicerki, którymi można odkurzać wiele innych powierzchni.

Jak działa odkurzacz z funkcją mycia podłóg?

Odkurzacze z funkcją mycia podłóg to głównie pionowe odkurzacze bezprzewodowe – akumulatorowe, dlatego nie wymagają podłączania do gniazdka. Urządzenie trzyma się wtedy cały czas w dłoni – nie ma ono dodatkowej jednostki jeżdżącej po podłodze, która wyposażona jest w przewód.

Pojemne akumulatory w odkurzaczach pionowych powodują, że można korzystać z nich nawet przez około 40-60 minut w zależności od wybranego modelu. Następnie wystarczy podłączyć sprzęt do stacji ładującej albo ładowarki, aby już po paru godzinach znów był w pełni naładowany.

Dostępne są także modele przewodowe, które podłącza się do gniazdka. Ze względu na brak potrzeby ładowania są stale gotowe do pracy.

Gdy na podłodze znajdują się kurz, okruszki, sierść zwierząt oraz inne zanieczyszczenia, odkurzacz błyskawicznie je zasysa i umieszcza w zbiorniku. Można wykorzystać go także do wyczyszczenia tapicerki mebli wypoczynkowych, tapicerki samochodowej, materaców, usuwania pajęczyn ze ścian, odkurzania książek i wielu innych miejsc.

Dodatkowo, odkurzacz z funkcją mycia podłóg może umyć podłogi. Urządzenia tego typu, na przykład Philips PowerPro Aqua 3w1, wyposażone są w dodatkowy zbiornik, w którym umieszcza się czystą wodę. Można dodać także odrobinę detergentu. Zbiornik połączony jest ze ściereczką, najczęściej z chłonnej mikrofibry, która nawilżana jest wodą i zmywa podłogi w trakcie odkurzania. Z kolei model Kärcher FC 5 Premium Home Line posiada myjące rolki. Odkurzacz zasysa zanieczyszczenia do zbiornika, dlatego podłogi szybciej wysychają. Ściereczka i rolki są wielorazowe – po użyciu można je wyprać.

Wybrane modele odkurzaczy do mycia podłóg posiadają funkcję mycia gorącą parą, na przykład jak w modelu Bissell Vac&Steam. Urządzenie wytwarza wtedy gorącą parę, która błyskawicznie rozpuszcza zanieczyszczenia i jednocześnie dezynfekuje czyszczone nawierzchnie.

Jaki odkurzacz do mycia podłóg kupić? Sprawdź nasz ranking 2023 i wybierz najlepszy model dla siebie

Aby wybrać dobry odkurzacz z funkcją mycia, warto wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

 • Czas pracy na akumulatorze – związany z pojemnością akumulatorów oraz trybem pracy urządzenia. Wynosi najczęściej od 30 do 60 minut zależnie od wybranego modelu. Dłuższy czas pracy pozwala na wysprzątanie większej powierzchni bez konieczności ładowania urządzenia.
 • Czas ładowania akumulatora – najczęściej wynosi około 4 godzin. Czas potrzebny, aby w pełni naładować akumulator odkurzacza. Ładowanie może odbywać się przez dołączoną ładowarkę albo stację dokującą posiadającą funkcję ładowania.
 • Sposób mycia podłogi – może odbywać się przez mycie na mokro lub mycie parowe. W przypadku mycia na mokro stosuje się ściereczki lub rolki nasączane wodą i detergentem, które zmywają nawierzchnię. Odkurzacz zasysa nadmiar wilgoci i zanieczyszczenia. Odkurzacz z funkcją mycia parowego pokrywa powierzchnię parą, zasysa zanieczyszczenia i dezynfekuje.
 • Rodzaj nakładki myjącej – dodatkowy zbiornik z doczepianą ściereczką, rolki myjące przyłączane do urządzenia. Powinny być łatwe do utrzymania w czystości.
 • Pojemność zbiornika na wodę – większy pojemnik oznacza dłuższy czas pracy urządzenia bez konieczności dolewania do niego wody.
 • Zbiornik na zanieczyszczenia – pojemność zbiornika oraz sposób jego opróżniana. Najlepiej, aby zanieczyszczenia można było usunąć jednym przyciskiem.
 • Dodatkowe akcesoria – znajdujące się w zestawie akcesoria poszerzają funkcjonalność odkurzacza, na przykład mogą być to ssawka szczelinowa, końcówka do tapicerki.
 • Oceny i opinie użytkowników – sprawdź ranking odkurzaczy z funkcją mycia i poczytaj opinie użytkowników, by dowiedzieć się, które mają najwyższe noty.

Czy warto kupić odkurzacz z funkcją mycia?

Dobry odkurzacz do mycia podłóg to propozycja przeznaczona dla każdego, kto chce posiadać uniwersalnego domowego pomocnika. Dzięki temu nie trzeba wykonywać dwóch czynności po kolei – odkurzanie i mycie podłóg można wtedy robić jednocześnie. To oszczędność czasu i gwarancja świetnych efektów. Pionowy odkurzacz z funkcją mycia będzie poręczny w użyciu, łatwy w przechowywaniu, ponieważ nie zajmie dużo miejsca.

Czyszczenie podłóg nie musi być już problemem – wystarczy wybrać najlepszy odkurzacz do mycia podłóg i cieszyć się wysprzątanym domem bez wysiłku.

Nie wiesz, jaki odkurzacz do mycia podłóg wybrać dla siebie? Sprawdź nasz ranking 2023, aby dowiedzieć się, jaki sprzęt kupić. Wybierz najlepszy odkurzacz z funkcją mycia!