Ranking Odkurzaczy Do 300 zł

Odkurzacz do 300 zł to sprzęt średniej/wysokiej jakości, który powinien nam służyć na lata. W tej cenie znajdziemy odkurzacze wykonane z dobrej jakości komponentów. Wiele z nich będzie posiadać również dodatkowe akcesoria pomagające w utrzymaniu porządku w domu. Poznaj najlepsze odkurzacze do 300 zł korzystając z poniższego rankingu.

1. Odkurzacz Ariete Evo 2w1 2764

1. Odkurzacz do 300 zł

Cena: ok. 209 zł

Producent Ariete
Typ odkurzacz bezworkowy
Moc 600 W
Filtr HEPA, antyalergiczny
Hałas 80 dB
Pojemność zbiornika na kurz 0,8 l
Długość przewodu 4,5 m
Klasa reemisji kurzu F
Klasa skuteczności odkurzania dywanów E
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych A
Klasa energetyczna A+
Waga [kg] 2.2
Regulacja siły ssania Nie

Znajdź najtańszą ofertę

2. Odkurzacz Sencor SVC 900-EUE3

2. Odkurzacz do 300 zł

Cena: ok. 233 zł

Producent Sencor
Typ odkurzacz bezworkowy
Moc 2000 W
Filtr tak, HEPA
Rodzaj rur tak, chromowana teleskopowa
Zwijacz przewodu tak
Hałas 80 dB
Pojemność zbiornika na kurz 4.5
Długość przewodu 5 m
Klasa reemisji kurzu D
Klasa skuteczności odkurzania dywanów D
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych B
Klasa energetyczna B
Waga [kg] 5.6
Regulacja siły ssania Tak

Znajdź najtańszą ofertę

3. Odkurzacz Eta 14249 0000

3. Odkurzacz do 300 zł

Cena: ok. 267 zł

Producent Eta
Typ odkurzacz ręczny
Moc akumulatory
Filtr tak, Hepa
Rodzaj rur nie dotyczy
Zwijacz przewodu nie dotyczy
Hałas 78 dB
Pojemność zbiornika na kurz 0,4 l
Długość przewodu bezprzewodowy
Waga [kg] 1.5

Znajdź najtańszą ofertę

4. Odkurzacz Zilan ZLN8945

4. Odkurzacz do 300 zł

Cena: 288 zł

Producent Zilan
Typ odkurzacz z filtrem wodnym
Moc 2000 W
Pojemność zbiornika na kurz 8 l
Długość przewodu 5 m

Znajdź najtańszą ofertę

5. Odkurzacz Hyundai VC 014

5. Odkurzacz do 300 zł

Cena: ok. 228 zł

Producent Hyundai
Typ odkurzacz bezworkowy
Moc 800 W
Filtr HEPA
Rodzaj rur teleskopowa
Zwijacz przewodu tak
Hałas 78 dB
Pojemność zbiornika na kurz 1 l
Długość przewodu 5 m
Klasa reemisji kurzu A
Klasa skuteczności odkurzania dywanów A
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych A
Klasa energetyczna A
Waga [kg] 4,5 kg

Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz do 300 zł może być funkcjonalny, solidny oraz odporny na uszkodzenia. W tej kategorii cenowej znajdziemy wiele godnych zainteresowania sprzętów, które doskonale sprawdzą się na co dzień. Takie urządzenia stanowią połączenie wysokiej jakości oraz korzystnej ceny. Oczywiście należy postawić na sprzęt renomowanej marki, która cieszy się uznaniem użytkowników. Z pewnością należy odpuścić zakup odkurzacza „no name”, którego jakości nie można zweryfikować. Różnorodność odkurzaczy do 300 zł stanowi wielką zaletę. Jest w czym wybierać, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, żeby kupić cichy odkurzacz do 300 zł?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki odkurzacz do 300 zł sprawdzi się najlepiej. Wynika to z faktu, że niemal każdy posiada inne wymagania wobec sprzętu. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby dopasować go do osobistych potrzeb. Liczy się to, aby nawet po latach doskonale spełniał on swoje zadanie. Poniżej opisano kilka parametrów, które dobrze jest uwzględnić podczas podejmowania decyzji zakupowej.

  • Typ sprzętu – w ostatnim czasie modele pionowe stały się równie popularne, co odkurzacze klasyczne. Warto wiedzieć, że niektóre sprzęty są wyposażone w odpinany odkurzacz ręczny, który można wykorzystać do dowolnych celów. Oprócz tego dostępne są urządzenia z funkcją czyszczenia na mokro. Znakomicie sprawdzają się one np. podczas prania dywanów.
  • Moc i wydajność – zwykle im większa moc, tym wyższa efektywność pracy. W tym przypadku należy także sprawdzić klasę energetyczną. Sprzęt nie powinien pobierać zbyt dużej ilości energii.
  • Zakres pracy – nie ma to znaczenia w przypadku odkurzaczów bezprzewodowych, które są przenośne. W przypadku modeli przewodowych należy sprawdzić długość przewodu oraz rury. W małym mieszkaniu nie potrzebujemy zwykle zbyt dużego zasięgu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczność częstego odpinania oraz podłączania sprzętu do kilku różnych gniazdek elektrycznych bywa męcząca.
  • Parametry fizyczne – mowa tutaj przede wszystkim o wymiarach. Najlepiej postawić na niewielki odkurzacz do 300 zł, którego przechowywanie nie będzie stanowić kłopotu. Można schować go np. na dnie szafy. Liczy się również waga, która nie powinna być zbyt duża, szczególnie jeśli zdecydowaliśmy się na model pionowy.
  • Pojemność worka/pojemnika – częste opróżniania bywa kłopotliwe. Właśnie dlatego duży zbiornik na zanieczyszczenia jest mile widziany.

Odkurzacz do 300 zł – lepiej wybrać workowy czy bezworkowy?

Odkurzacz do 300 zł posiadający standardowy worek jest droższy w utrzymaniu. Przede wszystkim należy pamiętać o ich zakupie. Oczywiście można spotkać się również z workami wielokrotnego użytku, jednak ich opróżnianie nie jest zbyt wygodne. W przypadku modeli bez worków również musimy opróżniać zbiornik, co nie każdemu przypadnie do gustu. Jest to jednak nieco łatwiejsze zadanie, niż w przypadku worka. Plusem jest brak dodatkowych kosztów.