TOP 10 najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych w 2023 roku – RANKING

Szukasz najlepszego odkurzacza bezprzewodowego, ale nie wiesz na jakie parametry zwracać uwagę? Specjalnie dla takich osób stworzyliśmy ranking pozwalający osobom niezorientowanym wybrać odpowiedni model odkurzacz. W poniższym zestawieniu prezentujemy bardzo dobre odkurzacze bezprzewodowe na rynku.

Ranking 10 najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Dyson V11 Absolute 2800zł Sprawdź teraz
2 Beko VRT61818VW 400zł Sprawdź teraz
3 Numatic Henry HVB 160 1300zł Sprawdź teraz
4 Philips Speedpro Max FC6823/01 1420zł Sprawdź teraz
5 Dyson V8 Absolute 1750zł Sprawdź teraz
6 Dyson Cyclone V10 Absolute 2400zł Sprawdź teraz
7 Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY 2w1 980zł Sprawdź teraz
8 MPM MOD-33 500zł Sprawdź teraz
9 Xiaomi Roidmi F8 Cleaner 980zł Sprawdź teraz
10 Bosch Athlet BBH62860 1060zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych

1. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute

Cena: ok. 2800zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pierwsze miejsce w naszym rankingu odkurzaczy bezprzewodowych zajął Dyson V11 Absolute. Nie byliśmy przekonani, że cokolwiek może przewyższyć jego poprzednika – Dysona V10, który zapewnia profesjonalny poziom czystości zarówno na dywanach jak i na twardych podłogach. Czapki z głów przed firmą Dyson za udowodnienie nam, że się myliliśmy. Dzięki niewiarygodnemu ssaniu i zwiększonemu przepływowi powietrza, które powoduje, że odkurzacz ​​potrzebuje mniejszej mocy baterii, aby go obsłużyć, model V11 daje imponujące 60 minut na minimalnym ustawieniu i 15 minut na turbodoładowaniu. Pełne naładowanie odkurzacza zajmuje jedynie 3 i pół godziny.

Odkurzacz Dyson V11 Absolute jest według nas najlepszym odkurzaczem bezprzewodowym. Jest on w pełni inteligentny – głowica podłogowa może wykryć rodzaj podłogi, z którą ma do czynienia, wykrywając opór, a następnie przekazuje silnikowi i akumulatorowi, potrzebne informacje, aby zapewnić najbardziej dokładne czyszczenie. Nie musisz się martwić, ile czasu pozostało Ci na bieżącym naładowaniu, cyfrowy wyświetlacz wraz z alertami pokazuje poziom baterii oraz komunikaty o ewentualnym zablokowaniu odkurzacza lub konieczności wyczyszczenia filtrów. Dyson V11 Absolute jest lekki, sięga do narożników i jest łatwy w poruszaniu oraz opróżnianiu. Jest drogi, ale to najlepszy odkurzacz bezprzewodowy na rynku. W rankingu odkurzaczy pionowych, Dyson V11 Absolute również zajął bardzo dobre miejsce, co świadczy o tym, że jest on jednym z najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych oraz pionowych na rynku.

 

2. Odkurzacz bezprzewodowy Beko VRT61818VW

Odkurzacz bezprzewodowy Beko VRT61818VW

Cena: ok. 400zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz bezprzewodowy Beko VRT61818VW nie dorównuje swojemu poprzednikowi pod względem ssania lub zwrotności, lecz jest to idealny przykład produktu dobrej jakości proporcjonalnej do ceny. Jest to idealny sprzęt jako dodatek do zwykłego odkurzacza. Beko VRT61818VW to poręczny bezprzewodowy odkurzacz, który idealnie nadaje się do szybkiego odkurzenia zakamarków przed przyjściem gości. Bardzo przydatne okazują się diody LED informujące o każdym ważnym komunikacie, którego nie powinniśmy przegapić. Jest kompaktowy i lekki co sprawia, że przechowywanie go jest mało problematyczne – szczególnie pomocne jest w nim samodzielnie podnoszenie się. Głowica obrotowa i ssanie cyklonowe, działa porównywalnie lepiej niż odkurzacze w podobnym przedziale cenowym, szczególnie na twardszych podłogach. Ładowanie zajmuje 5 godzin, a przy pełnym naładowaniu daje godzinę pracy przy ustawieniu standardowym i 20 minut na turbodoładowaniu.

 

3. Odkurzacz bezprzewodowy Numatic Henry HVB 160

Odkurzacz bezprzewodowy Numatic Henry HVB 160

Cena: ok. 1300zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych odkurzaczy bezprzewodowych przez ludzi z branży jest Henry. Jest to wersja bezprzewodowa odkurzacz przez co, sprawdzi się on zarówno na dywanach, jak i na twardych podłogach. Odkurzacz ten jest wyjątkowo polecany dla alergików dzięki bardzo dobrym filtrom. Dzięki nim odkurzacz nie tylko zbierze większe zanieczyszczenia – zasysa on także drobny kurz, choć o dziwo nie jest tak dobry do zbierania sierści zwierząt domowych, nawet przy wyższych ustawieniach prędkości. Nie każdemu spodoba się fakt, że nie jest to odkurzacz bezworkowy, ale nawet przy intensywnym odkurzaniu nie trzeba go wiele razy opróżniać (kupując odkurzacz Numatic Henry HVB 160 dostajemy gratis 10 worków). Wersja z podwójną baterią pozwala na godzinę czyszczenia przy standardowym ustawieniu i 40 minut w trybie turbodoładowanym. Kupując wersje z jedną baterią skracamy czas pracy odkurzacza o połowę. Ładowanie jednej baterii zajmuje trzy i pół godziny. Odkurzacz jest bardzo ciężki, ale ponieważ jest to maszyna cylindryczna, waga nie jest tak bardzo odczuwalna.

 

4. Odkurzacz bezprzewodowy Philips Speedpro Max FC6823/01

Odkurzacz bezprzewodowy Philips Speedpro Max FC6823/01

Cena: ok. 1420zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nawet najwięksi fani sprzątania nie będą rozczarowani, jeśli chodzi o efekt pozostawiony po odkurzaniu tym sprzętem. Philips Speedpro Max jest jednym z najlepszych modeli odkurzaczy bezprzewodowych w naszym rankingu, ponieważ świetnie radzi sobie z brudem w zakamarkach. Specjalnością tego odkurzacza są krawędzie z którymi radzi sobie perfekcyjnie. Jest on również cichy, dzięki czemu idealnie nadaje się dla osób posiadających dzieci – lecz nie tylko. Jeśli cenisz sobie odkurzanie w zakamarkach bez zbędnego wysiłku oraz cichą pracę to odkurzacz bezprzewodowy Philips Speedpro Max jest dla Ciebie. Na uwagę zasługuje również akumulator, który działa 20 minut na turbodoładowaniu i godzinę w trybie standardowym (z działającym podświetlaniem oraz odmierzaniem czasu do wyczerpania baterii. Ładowanie tego odkurzacza zajmuje 5 godzin.

 

5. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V8 Absolute

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V8 Absolute

Cena: ok. 1750zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V8 jest jednym z najlepszych bezprzewodowych odkurzaczy wtykowych, jakie można kupić, ponieważ zapewnia moc, wygodę i wszechstronność. Ten bezprzewodowy pionowy odkurzacz jest wyposażony w wiele przydatnych przystawek i zapewnia do 40 minut pracy turbodoładowania oraz 8 minut przy ustawieniu maksymalnej mocy.

Dyson V8 posiada filtrację HEPA na całej maszynie, aby pomóc wychwytywać alergeny i inne małe cząsteczki. Wyposażony jest w głowicę z napędem bezpośrednim, głowicę do czyszczenia miękkich wałków, narzędzie z napędem silnikowym, miękką szczotkę do kurzu i wiele innych akcesoriów, które pozwalają na stosowanie odkurzacza do wielu różnych zastosowań. Ponadto możesz zdjąć część rury, aby przekształcić ją w odkurzacz ręczny.

Odkurzacz jest wyposażony w montowany na ścianie port ładowania, który jest zaskakująco wydajny jak na maszynę zasilaną bateryjnie. Ponadto wielu recenzentów uwielbia higieniczny wyrzutnik brudu, który pozwala opróżnić pojemnik po prostu pociągając za dźwignię – nie brudząc sobie przy tym rąk.

 

6. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson Cyclone V10 Absolute

Dyson Cyclone V10 Absolute

Cena: ok. 2400zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niektóre odkurzacze nie sprawdzają się w czyszczeniu twardego podłoża, więc jeśli posiadasz w domu drewniane panele bądź płytki, będziesz potrzebować silnego bezprzewodowego pionowego odkurzacza, takiego jak Dyson Cyclone V10 Absolute. Dzięki dużej mocy i sporemu pojemnikowi na kurz odkurzacz będzie twoim nowym ulubionym sprzętem do czyszczenia twardego podłoża.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V10 Absolute może działać do 60 minut na jednym ładowaniu, w zależności od ustawionej mocy. Jest wyposażony w specjalny miękki środek do czyszczenia wałków, który nie rysuje wykończenia na twardych podłogach. Został on zaprojektowany tak, aby zbierać zarówno duże zanieczyszczenia jak i drobne cząsteczki kurzu. Posiada 3 tryby zasilania, ustawiane w zależności od rodzaju zanieczyszczenia i jego wielkości. Ponadto posiada system filtracji całego odkurzacza, który zatrzymuje małe zanieczyszczenia, aby utrzymać czystość powietrza.

Dyson V10 Absolute może przekształcić się w ręczny odkurzacz do mniejszych zadań. Zawiera on standardowy, montowany na ścianie dok, który jest wyposażony w większości odkurzaczy Dyson. Wielu recenzentów twierdzi, że ten bezprzewodowy odkurzacz jest porównywalny z pełnowymiarowym modelem przewodowym. Dyson V10 Absolute doskonale usuwa kurz czy włosy z twardego drewna, płytek, laminatu oraz wszelkich innych twardych podłoży.

 

7. Odkurzacz bezprzewodowy Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY 2w1

Odkurzacz bezprzewodowy Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY 2w1

Cena: ok. 980zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz bezprzewodowy dla alergików Electrolux Ergorapido to nie tylko jeden z najlepiej ocenianych odkurzaczy przez użytkowników, ale także jeden z najbardziej przyjaznych dla budżetu. Oprócz doskonałej pracy w czyszczeniu podłogi, ten bezprzewodowy odkurzacz 2 w 1 zawiera również zdejmowane urządzenie ręczne, którego można używać do odkurzania okruchów z powierzchni takich jak ława kuchenna czy sofa. Obrotowa dysza skrętna o 180 stopni ułatwia czyszczenie, ponieważ można manewrować głowicą silnika z łatwością w trudno dostępnych miejscach.

Technologia BrushRollClean oszczędza nieprzyjemnego zadania usuwania uwięzionych włosów gołymi rękami. Po naciśnięciu przycisku wewnętrzne ostrze usuwa włókna i splątane włosy wsuwając je do pojemnika na kurz wraz z innymi odpadkami. Akumulator zapewnia czas działania do 48 minut. Filtr przeciwalergiczny wychwytuje do 99,99% mikrocząsteczek pyłu.

 

8. Odkurzacz bezprzewodowy MPM MOD-33

Odkurzacz bezprzewodowy MPM MOD-33

Cena: ok. 500zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz bezprzewodowy MPM MOD-33 to urządzenie 2 w 1, które składa się z wcześniej wspomnianego odkurzacza bezprzewodowego oraz odkurzacza ręcznego. Zapewnia ono dokładne czyszczenie różnych rodzajów powierzchni od paneli podłogowych do włochatych dywanów. Odczepiany odkurzacz ręczny zapewnia możliwość wyczyszczenia okruchów ze stołu kuchennego lub zakamarków kanapy. Duża ilość akcesoriów dołączona do tego odkurzacza wraz z funkcjonalnymi rozwiązaniami ułatwia codzienne dbanie o porządek w mieszkaniu. Bezprzewodowy odkurzacz MPM MOD-33 to lekkie urządzenie, którego akumulator pozwala na 30 minut pracy bez ładowania.

 

9. Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Roidmi F8 Cleaner

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Roidmi F8 Cleaner

Cena: ok. 980zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Roidmi F8 Cleaner to wygodne oraz funkcjonalne urządzenie, idealnie nadające się do utrzymywania porządku w domu. Model ten posiada wydajny akumulator pozwalający na 50 minutowe czyszczenie bez przerw, a do pełnego naładowania potrzebuje lekko ponad 2 godzin. Xiaomi Roidmi F8 Cleaner posiada dużą moc ssącą pozwalającą na dokładne wyczyszczenie powierzchni nawet w trudno dostępnych zakamarkach. Tryb turbodoładowany pozwala na jeszcze bardziej wydajną pracę, która okazuje się niezwykle przydatna podczas większych zabrudzeń. Dzięki aplikacji Mi Home ten bezprzewodowy odkurzacz pozwala połączyć się z aplikacją sprawdzając wszelkie parametry sprząta czy aktualne zużycie filtra.

 

10. Odkurzacz bezprzewodowy Bosch Athlet BBH62860

Odkurzacz bezprzewodowy Bosch Athlet BBH62860

Cena: ok. 1060zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz bezprzewodowy Bosch Athlet BBH62860 to sprzęt odpowiadający skuteczności tradycyjnego odkurzacza, który wraz z maksymalnym czasem pracy do 60 minut pozwala na dokładne wysprzątanie mieszkania. Dzięki wysokiej jakości szczotkom oraz technologii bezworkowej za pomocą tego odkurzacza bezprzewodowego wyczyścimy praktycznie każdą powierzchnię. Rzadkie czyszczenie filtra oraz pojemnika nie tylko zaoszczędzi twój czas, ale pozwoli również zaoszczędzić pieniądze, które w przypadku tradycyjnych odkurzaczy wydalibyśmy na worki czy wymianę filtra. Długi czas pracy, ma w przypadku tego odkurzacza jedyną drobną wadę – czas ładowania, który do pełna wynosi 6 godzin, a do 80% naładowania baterii 3 godzin. Biorąc jednak pod uwagę wszelkie plusy tego modelu, czas ładowania nie powinien przesądzać o odrzuceniu odkurzacza z naszego rankingu.

 

Dlaczego warto kupić odkurzacz bezprzewodowy?

Odkurzacze bezprzewodowe to nowoczesne urządzenia, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są szczególnie polecane osobom ceniącym sobie komfort i swobodę. Opisywany sprzęt może znacząco podnieść standard codziennego życia. Utrzymanie porządku w mieszkaniu stanie się o wiele łatwiejsze. Niewątpliwym atutem jest brak kabla, który często stanowi spore ograniczenie. Możemy dotrzeć nawet do najmniejszego zakątka pomieszczenia. Zdecydowana większość odkurzaczy bezprzewodowych posiada smukłą sylwetkę – warto sprawdzić nasz ranking. Urządzenia są relatywnie lekkie, co ułatwia ich przenoszenie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nie potrzebujemy worków. Obniża to koszty eksploatacyjne. Wystarczy jedynie systematycznie oczyszczać filtr, co nie jest uciążliwe. Bez większych trudności znajdziemy model wyposażony w filtr przeciwalergiczny. Z pewnością spełni on oczekiwania osób, które borykają się z alergią. Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy wyłapuje 99,9% mikrocząsteczek, co ułatwia utrzymanie optymalnej jakości powietrza.

Wysokiej klasy odkurzacze bezprzewodowe warto zakupić ze względu na:

 • Wysoką mobilność – brak przewodu umożliwia użytkowanie sprzętu w różnych pomieszczeniach. To doskonała opcja do dużych mieszkań, ale nie tylko.
 • Solidną obudowę – modele znajdujące się w naszym rankingu posiadają mocną, a zarazem odporną na uszkodzenia obudowę. Takie urządzenie posłuży niezawodnie przez długi czas.
 • Smukłą sylwetkę – zdecydowana większość urządzeń posiada smukłą konstrukcję, która nie zajmuje zbyt dużej ilości przestrzeni. Ułatwia to przechowywanie.
 • Komfort użytkowania – odkurzacz bezprzewodowy zapewnia podwyższoną wygodę użytkowania. Wiele osób decyduje się na model bez worków, który wymaga jedynie regularnego oczyszczania filtrów. Sprzęt z długą rączką nie wymaga schylania się podczas sprzątania, co również stanowi dużą zaletę.
 • Korzystną cenę – w dzisiejszych czasach odkurzacze bez kabli dostępne są w okazyjnych cenach. Nie jest to sprzęt, na który trzeba wydać majątek.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Różnice między odkurzaczem pionowym, ręcznym, a akumulatorowym

Wiele osób zastanawia się, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać. Pierwszym krokiem jest ustalenie, który rodzaj urządzenia sprawdzi się najlepiej. Każdy posiada zupełnie inne potrzeby, a więc nie można jednoznacznie stwierdzić, który model okaże się strzałem w dziesiątkę. Warto porównać kilka dostępnych na rynku rozwiązań, tak aby podjąć świadomą decyzję.

Do najważniejszych cech odkurzacza pionowego można zaliczyć:

 • Cichą pracę – współczesne modele nie generują uciążliwego hałasu. Modele pionowe nie są tak głośne, jak urządzenia tradycyjne. Można uznać to za sporą zaletę.
 • Niską wagę – odkurzacz pionowy wymaga od użytkownika przenoszenia. Standardowe konstrukcje zwykle są przeciągane pomiędzy pomieszczeniami. Właśnie dlatego tego rodzaju sprzęt wykonywany jest z materiałów o obniżonej wadzę.
 • Wysoką funkcjonalnością – w naszym rankingu 2023 można znaleźć odkurzacze pionowe, które umożliwiają zarówno czyszczenie na sucho, jak i na mokro. Ułatwia to dokładne oczyszczenie wybranych powierzchni.
 • Wygodą eksploatacji – modele pionowe nie wymuszają na użytkowniku nienaturalnej pozycji podczas sprzątania. Jest to szczególnie odczuwalne w sytuacji, gdy do posprzątania mamy sporą powierzchnię.

Modele ręczne również posiadają swoich zwolenników. Wyróżniają się one:

 • Kompaktowymi wymiarami – ułatwia to sprzątanie miejsc trudno dostępnych. Takie modele raczej nie sprawdzają się do sprzątania dużych pomieszczeń. Dzięki nim oczyścimy zakamarki, czy też wnętrze samochodu. Niewielki rozmiar przekłada się na niską wagę.
 • Łatwą obsługą – odkurzaczem ręcznym można łatwo manewrować. Obsługa jest prosta i nieuciążliwa.
 • Szerokim zakresem zastosowań – to od nas zależy, gdzie zostanie wykorzystane urządzenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za jego pomocą usunąć okruchy ze stołu lub blatu.

W naszym rankingu znajdują się również odkurzacze bezprzewodowe, które charakteryzują się:

 • Wysoką swobodą eksploatacji – brak kabla, to brak ograniczeń. Nie musimy posiadać dostępu do zasilania, co dla wielu osób stanowi spory plus.
 • Brak konieczności wymiany worków – większość urządzeń posiada zbiornik na nieczystości, który należy jedynie opróżniać.
 • Ekonomiczną eksploatacją – po pełnym naładowaniu odkurzacz może zazwyczaj pracować 1-2 godziny. Wszystko zależy od specyfikacji danego modelu. Dla niektórych konieczność ładowania akumulatora może być wadą.

Jakie parametry powinien mieć najlepszy odkurzacz bezprzewodowy?

Nasz ranking odkurzacz bezprzewodowych z pewnością będzie pomocny tym, którzy nie mają pojęcia, na jaki model się zdecydować. Wybierając urządzenie należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Najważniejsze są parametry użytkowe sprzętu, gdyż to one wpływają na komfort i swobodę codziennej eksploatacji. Pamiętajmy, że cena nie powinna być czynnikiem determinującym do zakupu. Dobry odkurzacz posłuży nam długie lata, a więc nie warto oszczędzać na jakości. Nie oznacza to jednak tego, że musimy wydawać majątek. Udało nam się znaleźć tanie, a zarazem dobre odkurzacze bezprzewodowe, które cieszą się sporym uznanie użytkowników.

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto sprawdzić:

 • Wymiary sprzętu – odkurzacz nie powinien być zbyt duży, gdyż utrudnia to eksploatację oraz przechowywanie.
 • Wagę urządzenia – nie zapominajmy, że urządzenia bezprzewodowe są przenoszone przez użytkownika, a więc waga ma duże znaczenie. Najlepiej, aby nie była ona wyższa niż 4 kg.
 • Jakość wykonania – obudowa powinna być solidna i niepodatna na pęknięcia, czy też inne uszkodzenia mechaniczne.
 • Pojemność akumulatora – powinien być on żywotni, tak aby nawet po wielu ładowaniach nie utracił swojej pierwotnej pojemności.
 • Czas pracy po pełnym naładowaniu – jest to kluczowy czynnik, który wpływa na wygodę użytkowania. W przypadku dużych mieszkań 1 godzina odkurzania może okazać się niewystarczająca. Konieczność przerywania pracy i ładowania sprzętu jest uciążliwa.
 • Funkcjonalność – najlepsze odkurzacze bezprzewodowe umożliwiają zarówno sprzątanie na sucho, jak i mokro. Ponadto w zestawach można znaleźć rozmaite końcówki.

Opinie użytkowników o dobrych odkurzaczach bezprzewodowych

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych stworzony przez nas może być sporym wsparciem podczas podejmowania decyzji o zakupie. Dobre odkurzacze bezprzewodowe są cenione przede wszystkim za wygodę użytkowania. Sprzęt może być swobodnie przenoszony pomiędzy pomieszczeniami. Użytkownicy nie muszą podłączać odkurzacza do kilku różnych źródeł zasilania. Można uniknąć przypadkowego wyrwania wtyczki z gniazdka. Dodatkowym atutem jest fakt, że za pomocą odkurzacza bezprzewodowego oczyścimy pomieszczenia, gdzie nie mamy dostępu do prądu. Wiele modeli można jednym ruchem zmienić w odkurzacz ręczny. Będzie on niezastąpiony podczas sprzątania samochodu, czy też rozmaitych zakamarków. Za jego pomocą pozbędziemy się okruchów z kanapy, czy też blatu. To wyłącznie od nas zależy, do jakich celów zostanie wykorzystany sprzęt.

Opinie użytkowników potwierdzają, że modele bezprzewodowe nie są uciążliwe w codziennej eksploatacji. Nie trzeba pamiętać o zakupie, czy też wymianie worków. Filtr skutecznie wyłapuje nawet najdrobniejsze cząsteczki brudu, co przekłada się na wysoką efektywność pracy. Nie każdy jest zadowolony z konieczności ładowania sprzętu. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby właściwie dopasować model do indywidualnych potrzeb. Kluczową rolę odgrywa tutaj pojemność akumulatora. Najlepszym wyborem wydaje się być odkurzacz, który po pełnym naładowaniu pracuje około dwie godziny. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna. Małe mieszkanie możemy dokładnie oczyścić w kilkadziesiąt minut, a więc nawet akumulator o średniej pojemności okaże się wystarczający. Koniecznie sprawdźmy, czy producent podaje czas pracy w trybie standardowym, czy energooszczędny. Niższa moc może utrudnić, a zarazem spowolnić nam pracę, jednak bateria wystarczy na dłużej. Jest to dobre rozwiązanie, gdy chcemy jedynie odświeżyć wnętrze.

Najlepsi producenci odkurzaczy bezprzewodowych

Coraz więcej osób decyduje się na odkurzacz bezprzewodowy. Ranking może ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji – stanowi on porównanie najlepszych modeli. Do cenionych producentów odkurzaczy bezprzewodowych można zaliczyć:

 • Dyson,
 • Beko,
 • Numatic,
 • Philips,
 • Electrolux,
 • MDM,
 • Xiaomi,
 • Bosch.

Decydując się na zakup sprzętu zaufanej marki można mieć pewność, że posłuży on niezawodnie przez długi czas. Takie urządzenia powstają z certyfikowanych komponentów, które spełniają rygorystyczne normy oraz standardy. Właśnie dlatego nie musimy martwić się o kłopotliwe awarie, czy też usterki. Jest to inwestycja, która opłaca się najbardziej. Odkurzacz bezprzewodowy znanego producenta gwarantuje komfort eksploatacji, a także niekłopotliwą obsługę. Lepiej unikać sprzętów „no name”, które często są tańsze, jednak szybko ulegają uszkodzeniu. Ponadto ich parametry użytkowe pozostawiają wiele do życzenia.

Odkurzacz bezprzewodowy uznanej marki wyróżnia się wysoką wydajnością, co przekłada się na tempo pracy. Sprawnie oczyścimy wybraną powierzchnię. Nie musimy oczyszczać jej kilkakrotnie, co stanowi sporą zaletę. Bez trudu znajdziemy również modele energooszczędne, dzięki którym zminimalizujemy koszty eksploatacyjne. Ponadto akumulator nie będzie musiał być przesadnie często ładowany, a więc eksploatacja sprzętu nie będzie uciążliwa. Nie można również zapomnieć o mocnej i solidnej obudowie, która przetrwa nawet najcięższe warunki eksploatacji. Jest to ważne dla tych, którzy użytkują sprzęt nie tylko w warunkach domowych. Posprzątanie pomieszczenia gospodarczego, spiżarni, czy też samochodu nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Dodatkowym atutem jest fakt, że odkurzacze bezprzewodowe popularnych marek są objęte długim okresem gwarancyjnym. Nie musimy martwić się o przedwczesne uszkodzenie urządzenia i dodatkowe koszty. To najlepsza propozycja dla tych, którzy pragną zainwestować gotówkę raz, a porządnie.