Ranking Odkurzaczy Do 500 zł

Odkurzacze do 500 zł posiadają w swoim zestawie akcesoria mające na celu jeszcze łatwiejsze czyszczenie naszego domu. Warto wspomnieć, że urządzenia w tym przedziale cenowym są wykonane są w bardzo dobrej jakości elementów przez co powinny one nam służyć przez długi czas. W stworzonym przez nas rankingu odkurzaczy, występują takie typy odkurzaczy jak bezworkowe, bezprzewodowe, pionowe czy tradycyjne workowe odkurzacze. Przed zakupem, koniecznie sprawdź poniższe zestawienie odkurzaczy do 500 zł.

1. Odkurzacz Electrolux Ergorapido EER73IGM

1. Odkurzacz do 500 zł

Cena: ok. 489 zł

Producent Electrolux
Typ odkurzacz bezworkowy
Moc akumulatory
Filtr Zmywalny
Wskaźnik zapełnienia worka Przezroczysty zbiornik
Hałas 56 dB
Pojemność zbiornika na kurz 0,5 l
Długość przewodu bezprzewodowy
Waga [kg] 3.16
Regulacja siły ssania Nie

Znajdź najtańszą ofertę

2. Odkurzacz Zelmer Aquos 829.0 ST / ZVC722ST

2. Odkurzacz do 500 zł

Cena: ok. 449 zł

Producent Zelmer
Typ odkurzacz workowy
Filtr HEPA oraz wodny
Rodzaj rury teleskopowa
Zasięg pracy 9 m
Przewód 6 m
Poziom hałasu 80 dB
Pojemność pojemnika na odpady 3 l
Pojemność zbiornika do wody 4 l

Znajdź najtańszą ofertę

3. Odkurzacz Bosch Readyyy BBH2P14L

3. Odkurzacz do 500 zł

Cena: ok. 431 zł

Producent Bosch
Typ odkurzacz bezworkowy
Moc akumulatory
Pojemność zbiornika na kurz 0,4 l
Długość przewodu bezprzewodowy
Parkowanie w pionie tak

Znajdź najtańszą ofertę

4. Odkurzacz Hoover Telios Plus TE70_TE75011

4. Odkurzacz do 500 zł

Cena: 404 zł

Producent Hoover
Typ odkurzacz workowy
Moc 700 W
Filtr tak, EPA
Zwijacz przewodu Tak
Hałas 66 dB
Pojemność zbiornika na kurz 3,5 l
Długość przewodu 6 m
Klasa reemisji kurzu A
Klasa skuteczności odkurzania dywanów A
Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych A
Klasa energetyczna A

Znajdź najtańszą ofertę

5. Odkurzacz Amica Sharq VM 7011

5. Odkurzacz do 500 zł

Cena: ok. 499 zł

Producent Amica
Typ odkurzacz workowy
Moc 700 W
Filtr EPA E12
Wskaźnik zapełnienia worka tak
Rodzaj rur rura teleskopowa z blokadą
Zwijacz przewodu tak
Hałas 61 dB
Pojemność zbiornika na kurz 3,5 l
Długość przewodu 7 m
Parkowanie w pionie tak

Znajdź najtańszą ofertę

Wytrzymały, a zarazem komfortowy w użytkowaniu odkurzacz do 500 zł wydaje się być najlepszą propozycją dla tych, którzy chcą zainwestować gotówkę raz, a porządnie. Wspomniana kwota umożliwia nam zakup sprzętu o doskonałych parametrach użytkowych. Z pewnością usatysfakcjonuje to nawet najbardziej wymagających. Oczywiście podczas podejmowania decyzji należy zwrócić uwagę na wiele czynników, tak aby urządzenie było maksymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dobrze jest zwrócić uwagę na markę – rozsądniej jest postawić na renomowanego producenta, który zyskał uznanie w branży. Osoby niezdecydowane powinny także sprawdzić opinie wystawione przez rzeczywistych użytkowników konkretnego modelu.

Jakie parametry powinien mieć dobry odkurzacz do 500zł?

Odkurzacz do 500 zł powinie gwarantować nieprzeciętną wygodę użytkowania. Dzięki niemu sprzątanie mieszkania lub domu powinno stać się przyjemniejsze. Oczywiście każdy posiada inne wymagania, a więc ciężko jest wskazać model, który przypadnie do gustu wszystkim. Właśnie dlatego warto jest porównać ze sobą kilak wariantów, tak aby wybrać najlepszy. Jeśli nie wiesz, jaki odkurzać kupić, to poniżej umieszczono kilka wskazówek,

  • Wysoka moc – odkurzacz powinien przede wszystkim sukcesywnie usuwać różnorodne zanieczyszczenia. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje modeli o dużej mocy, które sprawdzają się niemal na każdej powierzchni. Można mieć pewność, że usuną one brud nawet z dywanów o długim włosiu.
  • Ekonomiczne użytkowanie – duże znaczenie ma klasa energetyczna. Sprzęt energooszczędny jest zazwyczaj nieco droższy w zakupie, jednak o wiele tańszy w eksploatacji. Docenią to ci, którzy sprzątają każdego dnia lub posiadają mieszkanie o sporym metrażu. Na koszty eksploatacyjne wpływa również cena oraz liczba zużywanych worków (dotyczy to modeli workowych).
  • Podręczna konstrukcja – niezależnie od rodzaju odkurzacz do 500 zł powinien być komfortowy w eksploatacji. Nie powinien być on ani zbyt duży, ani zbyt ciężki, ponieważ przenoszenie takiego sprzętu pomiędzy pomieszczeniami byłoby sporym wyzwaniem.
  • Wysoka wytrzymałość – zakupione urządzenie powinno być wykonane z certyfikowanych materiałów, które cechują się nieprzeciętną odpornością na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Odkurzacz nie powinien utracić swoich parametrów. Ważne jest również to, aby był bezawaryjny.
  • Niskie natężenie hałasu – cichy odkurzacz sprawi, że sprzątać będziemy mogli nawet w nocy, gdy reszta domowników będzie smacznie spać.

Odkurzacz do 500 zł – lepiej wybrać pionowy czy tradycyjny?

Wiele osób nie ma pojęcia, jaki odkurzacz sprawdzi się lepiej. Modele pionowe są nowoczesne, a zarazem funkcjonalne oraz wygodne w obsłudze. To urządzenia bezprzewodowe, a więc nie musimy posiadać dostępu do zasilania. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością ładowania. Wszystko zależy od pojemności akumulatora – im jest ona wyższa, tym dłuższy czas pracy po pełnym naładowaniu. Niestety w trybie wysokie mocy zwykle szybciej dochodzi do rozładowania sprzętu. Tego problemu unikniemy wybierając tradycyjny odkurzacz do 500 zł. Dla niektórych minusem może być jednak obecność przewodu, a także konieczność podpięcia urządzenia do gniazdka elektrycznego.