TOP 5 najlepszych odkurzaczy przemysłowych 2023 – RANKING

Dobry odkurzacz przemysłowy to klucz do utrzymania czystości w każdej firmie. Nic więc dziwnego, że kluczowymi parametrami, które powinny mieć wpływ na jego wybór, są wydajność, skuteczność i zużycie energii. Poniżej przedstawiamy ranking 5 odkurzaczy, które naszym zdaniem warto polecić każdemu przedsiębiorcy.

Ranking 5 najlepszych odkurzaczy przemysłowych 2023 roku

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Starmix ISC L-1625 Top SX018577 1800 zł Sprawdź teraz
2 Makita Vc 2012L 1000W (Vc2012L) 770 zł Sprawdź teraz
3 STARMIX Pulse L-1635 TOP 1600W 2 700 zł Sprawdź teraz
4 Stanley Wet&Dry 1200W 340 zł Sprawdź teraz
5 Scheppach 1400W 30l ASP30-ES SCH5907709901 295 zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy przemysłowych

1. Odkurzacz przemysłowy Starmix ISC L-1625 Top SX018577

jaki odkurzacz przemysłowy
Cena: ok. 1 800 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking rozpoczynamy od ciekawego produktu marki Starmix. Jest to bardzo dobry odkurzacz przemysłowy, posiadający zamontowany w zbiorniku przełącznik, dzięki któremu sprzęt współpracuje z otwartymi workami polietylenowymi. Oprócz tego, posiada ona bardzo dobre parametry ssące, zatyczkę zbiornika, podwójny filtr poliestrowy (2 x kaseta) i zbiornik o pojemności 25 litrów. W przypadku przepełnienia odkurzacz specjalny czujnik odłącza zasilanie maszyny. Urządzenie jest zasilane trwałym wężem zasilającym o długości 8 metrów, dodatkowo zabezpieczonym przed ryzykiem przetarcia i zniszczenia.

Na uwagę zasługują również funkcje produktu marki Starmix. Jedną z nich jest funkcja automatycznego czyszczenia filtrów za pośrednictwem impulsów elektromagnetycznych. Czynność ta może zostać ustawiona automatycznie w zależności od potrzeb użytkownika (np. podczas przerw w pracy).

2. Odkurzacz przemysłowy Makita Vc 2012L 1000W (Vc2012L)

dobry odkurzacz przemysłowy

Cena: ok. 770 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, jaki odkurzacz przemysłowy wybrać do swego niedużego warsztatu, to produkt marki Makita będzie do tego celu idealny. Posiada on specjalny adapter w którym można umieścić elektronarzędzia. Oprócz tego zamontowano w nim specjalistyczną dyszę do podłóg, dyszę szczelinową i szereg innych, przydatnych akcesoriów (w tym segmentową rurę).

Ten metalowy odkurzacz wyposażony został również w szereg przydatnych funkcji, w tym w możliwość zbierania płynów. Zainstalowano w nim bardzo duży pojemnik, którego pojemność wynosi aż 20 litrów. Co ciekawe, urządzenie to – jak na kategorię odkurzaczy przemysłowych przystało – jest stosunkowo lekkie. Jego masa to zaledwie 8.5 kg, dzięki czemu z łatwością może go przenosić nawet jedna osoba. Bardzo ważnym atutem odkurzacza jest też stosunkowo cicha praca (natężenie dźwięku na poziomie 57 dB). Urządzenie jest zasilane standardowym napięciem 230 V.

3. Odkurzacz przemysłowy STARMIX Pulse L-1635 TOP 1600W

jaki odkurzacz warsztatowy

Cena: ok. 2 700 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiacie się jaki odkurzacz warsztatowy (przemysłowy) wybrać dla dużego warsztatu, ta propozycja powinna spełniać wszystkie oczekiwania. Ten gigant (o mocy aż 1600 W) jest przeznaczony do nieprzerwanej, wymagającej pracy. Jedną z funkcji które o tym świadczą jest możliwość pulsacyjnego oczyszczania filtrów i to nawet podczas pracy urządzenia. Wewnątrz maszyny zamontowano również specjalne czujniki podciśnienia, którego spadek (np. na wskutek zapchania się filtra) automatycznie doprowadzi do uruchomiania systemu oczyszczania filtrów.

W modelu tym wprowadzono szereg innowacji, dzięki którym korzystanie z maszyny jest jeszcze efektywniejsze. Należą do nich relingi mocujące, pałąk do pchania, specjalna zatyczka w zbiorniku i bardzo dobre parametry ssące, bez zwiększania zużycia energii. Kolejną zaletą produktu są dodatkowe uchwyty, dzięki którym można umocować jeszcze większą liczbę akcesoriów.

Ponadto w maszynie wbudowano duży, bo aż 35 litrowy zbiornik, system łagodnego rozruchu (zwiększa trwałość urządzenia) i antystatyczny wąż ssący. Produkt wyposażono w bardzo długi przewód zasilający (maksymalnie 8 metrów).

4. Odkurzacz przemysłowy Stanley Wet&Dry 1200W

jaki odkurzacz przemysłowy

Cena: ok. 340 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu nie mogło również zabraknąć odkurzacza przemysłowego marki Stanley, umożliwiającego czyszczenie zarówno na mokro jak i na sucho. Urządzenie to posiada całkiem przyzwoitą moc 1200 W, która pozwala na wykorzystanie go przede wszystkim w mniejszym warsztacie. Produkt ten wyróżnia się trwałą, mocną obudową, ciekawym designem i praktyczną konstrukcją, umożliwiającą podłączenie szeregu akcesoriów, w tym bardzo długiego węża.

5. Odkurzacz przemysłowy Scheppach 1400W 30l ASP30-ES SCH5907709901

dobry odkurzacz przemysłowy

Cena: ok. 295 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jednym z najlepszych naszym zdaniem odkurzaczy przemysłowych, jest produkt marki Scheppach o mocy 1400 W. Sprawdzi się on zarówno w gospodarstwie domowym jak i warsztacie. Zamontowano w nim 3 metrowy wąż ssący a także dość długi przewód zasilający o długości 4.5 metra. Ponadto urządzenie wyposażone jest w bardzo wytrzymałą, metalową obudowę, wykonaną w głównej mierze ze stali szlachetnej.

Co ciekawe, odkurzacz ten jest dosyć zwrotny (skrętne kółka) i wyróżnia się bardzo dużym promieniem pracy. Generuje też podciśnienie o wartości 20 kPa. W maszynie znalazło się również miejsce na gniazda elektronarzędzi, za pomocą którego można podłączyć odbiorniki o mocy do 2000 W. Odkurzacz posiada szereg akcesoriów umożliwiających między innymi czyszczenie posadzek i podłóg (specjalnie zaprojektowana dysza). Całość wyróżnia się oryginalnym, kompaktowym kształtem i niewielką masą wynoszącą zaledwie 7.5 kg.

Podsumowanie

To już wszystkie produkty z naszego rankingu. Dobraliśmy je w ten sposób, by spełniały one oczekiwania różnych klientów, niezależnie od posiadanej przez nich powierzchni warsztatowej, magazynowej lub roboczej.

Odkurzacz przemysłowy przydaje się w firmach i warunkach domowych. Dlaczego?

Budynek przedsiębiorstwa jest wizytówką prowadzonych tam usług. Można przyjmować klientów, kontrahentów w czystych, pachnących biurach, a samym pracownikom stwarzać zdrowe warunki pracy.

Można też prowadzić remont lub wykonywać czynności budowlane we własnym domu i każdorazowo dbać o porządek po skończonych w danym dniu pracach.

Jak odkurzacz przemysłowy sprawdzi się warunkach domowych i komercyjnych? Na co trzeba zwracać uwagę podczas jego zakupu i kto może z niego skorzystać? Nasz ranking odkurzaczy przemysłowych 2023, oparty o opinie ekspertów i użytkowników pozwala odpowiedzieć na wszystkie pytania, które budzą wątpliwości.

Odkurzacz przemysłowy – czym różni się od tradycyjnego odkurzacza?

Żeby radzić sobie z trudnymi zabrudzeniami, elementami po skończonym remoncie, albo rutynowym sprzątaniem pomieszczeń biurowych, warto wybrać odkurzacz przemysłowy. Czy tradycyjny odkurzacz nie poradzi sobie z takimi czynnościami?

Ze względu na słabszą moc, siłę ssania, mniejszą pojemność zbiornika i uboższe wyposażenie, klasyczny, domowy odkurzacz może nie sprostać wyzwaniom, jakie stawiają remont lub zabrudzone powierzchnie użyteczności publicznej. Oprócz tego, odkurzacz przemysłowy jest bardziej ekonomiczny i cichszy, co oznacza, że nie będzie zakłócał pracy personelu, który aktualnie przebywa na miejscu pracy.

Dobry odkurzacz przemysłowy wyróżnia pozwala na:

 • oszczędność pieniędzy firmy, dzięki ekonomicznym rozwiązaniom i pobieraniu mniejszej ilości prądu;
 • prezentowanie firmy jako zadbanej i estetycznej;
 • skuteczne sprzątanie zanieczyszczeń po skończonych remontach przez zbieranie tynków, kurzu i pyłu;
 • oszczędność budżetu przedsiębiorstwa, ponieważ posiadając odkurzacz przemysłowy nie ma konieczności zatrudniania zewnętrznej firmy sprzątającej.

Najlepszy odkurzacz przemysłowy nie jest tani. To spora inwestycja, która może przynieść zysk w puli finansów przedsiębiorstwa. Dzięki licznym funkcjom sprzętu, firma nie musi ponosić dodatkowych kosztów na zatrudnianie personelu sprzątającego, a samo urządzenie daje gwarancję minimalnego pobierania prądu.

Odkurzacz przemysłowy – jaki wybrać i czym powinien się charakteryzować?

Zastanawiając się nad tym, jak odkurzacz przemysłowy wybrać, warto przeanalizować nasz ranking odkurzaczy 2023, żeby wiedzieć, na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie. Lista najlepszych odkurzaczy przemysłowych jest oparta o opinie użytkowników i testy ekspertów.

Do najważniejszych parametrów dobrego odkurzacza przemysłowego należą:

 • moc, która decyduje o skuteczności pracy sprzętu oraz szybkości doprowadzenia do porządku nawet najbardziej zabrudzonych powierzchni. Pewnym jest, że urządzenie, które musi poradzić sobie z pozostałościami po remoncie, grubą warstwą pyłu lub zabrudzeniami wynikającymi z częstej eksploatacji podłogi, nie może być słabe. Dobry odkurzacz przemysłowy charakteryzuje się mocą, osiągającą wartość nawet 1600W (STARMIX Pulse L-1635 TOP);
 • waga – jeśli urządzenie ma być obsługiwane przez personel, zatrudniony w biurze, nie może być trudne w obsłudze, a tym bardziej ciężkie i nieporęczne. Użytkownik, który ma zadbać o porządek będzie wdzięczny, jeśli odkurzacz, którym ma posprzątać powierzchnię biura, będzie lekki i zwrotny (Makita Vc 2012L 1000W);
 • długość kabla zasilającego – chcąc posprzątać całą powierzchnię biura w wygodny sposób, warto zwrócić uwagę na to, czy kabel zasilający umożliwi odkurzanie całego biura z jednego punktu. Ten parametr zdecydowanie wpłynie na czas, jaki trzeba będzie poświęcić sprzątaniu oraz wygodę samego obsługującego. Nasz ranking odkurzaczy przemysłowych wyróżnia model Starmix ISC L-1625 Top SX018577, którego długość kabla zasilającego to aż 8 metrów;
 • pojemność zbiornika na odpady decyduje o wygodzie użytkowania sprzętu, ponieważ im rzadziej trzeba będzie opróżniać pojemnik, tym praca przebiegnie szybciej. Największe odkurzacze przemysłowe (Makita Vc 2012L 1000W) posiadają zbiorniki aż do 20 litrów.

Najlepszy odkurzacz przemysłowy – jakie są klasy odkurzaczy przemysłowych?

Myśląc o tym, jaki odkurzacz przemysłowy do gipsu wybrać, aby urządzenie szybko nie uległo zniszczeniu, warto wiedzieć, że modele tego typu odkurzaczy dzielą się na klasy, które świadczą o zastosowanych filtrach:

 • klasa L (light) – odkurzacze przemysłowe najbardziej delikatne, służą do odkurzania pyłów, odpadów stolarskich czy z tworzywa sztucznego, a także drobnego kruszywa
 • klasa M (medium) – takie odkurzacze przemysłowe można wykorzystać również do usunięcia gipsu, farby czy innych odpadów chemicznych np. po remoncie
 • klasa H (hight) – urządzenia najbardziej pancerne, odkurzają najgorsze zanieczyszczenia: ołów, kadm, pleśń czy nawet azbest.