TOP 10 najlepszych odkurzaczy automatycznych w 2020 roku – RANKING

Nasz ranking odkurzaczy automatycznych z pewnością będzie sporym wsparciem dla tych, którzy poszukują dobrego sprzętu w korzystnej cenie. Proponowane urządzenia cieszą się w ostatnim czasie ogromnym uznaniem wśród użytkowników. Zastanawiasz się, jaki odkurzacz automatyczny wybrać? Przede wszystkim powinien on gwarantować wysoką dokładność oraz wydajne działanie. Wybierając najlepszy odkurzacz automatyczny warto również postawić na solidną obudowę, która nie będzie podatna na uszkodzenia mechaniczne lub intensywną eksploatację.

Ranking 10 najlepszych odkurzaczy automatycznych

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50 1480 zł Sprawdź teraz
2 Xiaomi Mijia Roborock S6 2180 zł Sprawdź teraz
3 Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR 1100 zł Sprawdź teraz
4 iRobot Roomba 980 2345 zł Sprawdź teraz
5 Xiaomi Viomi V2 1311 zł Sprawdź teraz
6 iRobot Roomba e5 (E5152) 1480 zł Sprawdź teraz
7 Symbo Xbot 5 Pro 1250 zł Sprawdź teraz
8 Mamibot Grey 2w1 1180 zł Sprawdź teraz
9 Ecovacs DEEBOT 710 1328 zł Sprawdź teraz
10 Electrolux PureI9 PI91-5SSM 2518 zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy automatycznych

1. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50

ranking odkurzaczy automatycznych

Cena: ok. 1480 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz automatyczny sprawdzi się najlepiej? Przedstawiany model cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników ceniących sobie połączenie funkcjonalności oraz niskiej awaryjności. Dzięki niemu możemy sprawnie oczyścić dowolnie wybraną powierzchnię. Na specjalną uwagę zasługują czujniki automatyczne, które chronią przed zderzaniem się urządzenia z przeszkodami. Odkurzacz sprytnie ominie meble, czy też ściany. Wewnątrz konstrukcji znajduje się specjalistyczny filtr, który reguluje poziom zanieczyszczenia wody. Ważne jest to, aby pamiętać o jego wymianie minimum raz w roku. Wielkim atutem jest fakt, że możemy go samodzielnie czyścić. Pojemny zbiornik gwarantuje około 45-60 minut sprzątania na mokro. Jest to dostateczny czas na to, aby dokładnie oczyścić małe lub średnie mieszkanie. Sterowanie odkurzaczem może odbywać się za pomocą smartfona, co jest niezwykle komfortowe, a zarazem bezproblemowe. Możemy zaplanować sprzątanie na konkretny dzień, czy też godzinę.

2. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock S6

najlepszy odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 2180 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking odkurzaczy automatycznych z pewnością będzie pomocny osobom niezdecydowanym. Przedstawiane urządzenie to połączenie inteligentnego działania oraz podwyższonej trwałości. Model ten został wykonany z solidnych oraz niepodatnych na uszkodzenia tworzyw. To właśnie dzięki temu pozostanie w nienaruszonym stanie przez długi czas. Oprócz czyszczenia na sucho mamy do dyspozycji mycie na mokro. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli pragniemy skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń z twardych powierzchni np. parkietu, kafelek, linoleum. Na uwagę zasługuje fakt, że opisywany robot sprzątający posiada aż czternaście czujników. To właśnie dzięki nim skutecznie omija przeszkody pojawiające się na drodze. Dla wielu osób jest to najlepszy odkurzacz automatyczny – posiada on pojemny akumulator, co przekłada się na wydajną pracę. Nie trzeba obawiać się niespodziewanego rozładowania sprzętu podczas sprzątania mieszkania.

3. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR

jaki odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 1100 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie masz pojęcia, jaki jest najlepszy odkurzacz automatyczny? Z pewnością warto wziąć pod uwagę prezentowany model. Jest to urządzenie wyposażone w szereg praktycznych funkcji. Należy jednak zaznaczyć, że wyróżnia się ono prostą obsługą, a więc każdy poradzi sobie ze sterowaniem sprzętem. Model ten posiada aż dwanaście sensorów, które zmniejszają prawdopodobieństwo zderzenia się urządzenia z przeszkodami. Kolejnym atutem jest pojemny akumulator, którego nie trzeba często ładować. Warto wspomnieć, że po rozładowaniu odkurzacz sam trafia do stacji ładującej. Po naładowaniu akumulatora wraca on do przerwanej czynności. Z punktu widzenia użytkownika jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe i bezproblemowe. Kontrola nad urządzeniem może odbywać się za pomocą aplikacji mobilnej. Wystarczy posiadać smartfon, czy też tablet, aby w sposób zdalny zarządzać posiadanym odkurzaczem. Opisywany model porusza się inteligentnie po mieszkaniu, a dodatkowo jest wyjątkowo dokładny.

4. Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 980

ranking odkurzaczy automatycznych

Cena: ok. 2345 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W rankingu najlepszych odkurzaczy automatycznych w 2020 roku nie może zabraknąć tego modelu. Jest to urządzenie niezwykle precyzyjne, a zarazem ciche. Nie generuje ono uporczywego hałasu, co przekłada się na komfort codziennego życia. Niewątpliwym plusem jest także dostępność sporej liczny funkcji. Dostosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Ciekawym jest, że urządzenie w sposób automatyczny zwiększa moc po wykryciu dywanu. Zapewnia to podwyższoną skuteczność sprzątania. Oczywiście model ten został wyposażony w inteligentną nawigację. Dzięki czujnikom omija on meble, ściany, a także inne przeszkody. Zaletą jest jednak fakt, że potrafi on starannie oczyszczać ich krawędzie. Nie trzeba więc obawiać się pozostawionych zanieczyszczeń. Opisywany robot sprzątający posiada również gumowe szczotki, które idealnie sprawdzają się podczas eliminacji sierści, czy też włosów. Obudowa jest solidna i niepodatna na uszkodzenia, a więc przetrwa nawet najbardziej intensywne użytkowanie.

5. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Viomi V2

najlepszy odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 1311 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry odkurzacz automatyczny musi być przede wszystkim niezawodny i właściwie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Opisywany model wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy oczekują wysokiej klasy sprzętu w korzystnej cenie. Urządzenie bazuje na nowoczesnych technologiach. To właśnie dzięki temu skutecznie oczyszcza wybrane powierzchnie. Posiada inteligentne czujniki, dzięki czemu nie trzeba obawiać zderzenia się sprzętu z przeszkodami. Robot swobodnie wjeżdża pod meble, dzięki czemu nie musimy obawiać się pozostawionych zanieczyszczeń. Przedstawiany odkurzacz automatyczny posiada pojemny akumulator, który wystarcza na 2,5 godziny nieprzerwanego sprzątania. Po tym czasie urządzenie samoczynnie wróci do stacji ładującej. Nie musimy podłączać go samodzielnie do ładowania, co stanowi niewątpliwą zaletę. Należy wspomnieć również o dostępności zbiornika z wodą, który umożliwia czyszczenie na mokro.

6. Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba e5 (E5152)

jaki odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 1480 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze odkurzacze automatyczne w 2020 roku to modele inteligentne, a zarazem łatwe w sterowaniu. Prezentowane urządzenie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Cechuje się ono wysoką funkcjonalnością – wszystkie parametry pracy można w łatwy sposób dopasować do osobistych potrzeb. Opisywany robot automatyczny jest cichy, a więc jego codzienna eksploatacja nie jest zbyt uciążliwa. Gumowe szczoteczki sprawiają, ze jest to model idealny dla tych, którzy posiadają zwierzęta. Skutecznie poradzi sobie on z sierścią i kłębuszkami futra. Nie trzeba obawiać się, że tego rodzaju zanieczyszczenia zmniejszą wydajność odkurzacza. Jest on w pełni przystosowany zarówno do kurzu i włosów, jak i większych cząsteczek. To czyni go niezwykle uniwersalnym. Warto wspomnieć, że przestawiany odkurzacz automatyczny samodzielnie lokalizuje miejsce występowania zabrudzeń. Niezawodne czujniki zmniejszają ryzyko zderzenia się urządzenia z przeszkodami.

7. Odkurzacz automatyczny Symbo Xbot 5 Pro

ranking odkurzaczy automatycznych

Cena: ok. 1250 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu można znaleźć niedrogie, a zarazem wydajne roboty sprzątające. Przedstawiany model nie kosztuje majątku, co usatysfakcjonuje tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Warto wspomnieć, że jest to urządzenie, które w sposób intuicyjny porusza się po mieszkaniu. Nie musimy regulować jego położenia, gdyż samodzielnie omija wszelkie przeszkody, które pojawiają się na jego drodze. Niewątpliwym atutem jest również dostępność sześciu trybów pracy. To prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią sobie podwyższoną funkcjonalność. Wysoka moc ssania sprawia, że odkurzacz poradzi sobie zarówno podczas oczyszczania twardych powierzchni, jak i dywanów. Istnieje możliwość mopowania – wystarczy uzupełnić zbiornik odpowiednią ilością wody. Urządzenie możemy sterować zarówno za pomocą pilota, jak i aplikacji mobilnej. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Ustalenie harmonogramu pracy sprzętu nie stanowi żadnego wyzwania. Kolejnym atutem jest również pojemny akumulator, który gwarantuje kilka godzin nieprzerwanej pracy.

8. Odkurzacz automatyczny Mamibot Grey 2w1

najlepszy odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 1180 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz automatyczny wybrać? Ten model powinien spełnić twoje oczekiwania. Jest on nie tylko wydajny, ale również uniwersalny. Można wykorzystać go podczas sprzątania różnego typu powierzchni. Poradzi sobie zarówno z twardymi kafelkami, jak i miękkimi dywanami. Umożliwia mopowanie, co również stanowi wielką zaletę. Zbiornik na wodę jest dość pojemny, a więc nie wymaga częstego uzupełniania. Możemy monitorować pracę sprzętu za pomocą aplikacji mobilnej. Szybko i sprawnie ustalimy harmonogram jego pracy. Warto wspomnieć, że urządzenie samodzielnie ustala najlepszą trasę. Ponadto w sposób intuicyjny powraca ono do stacji ładującej. Czujniki zapobiegające upadkom sprawiają, że nie musimy martwić się o niespodziewane zniszczenie sprzętu. Model ten jest wyjątkowo wytrzymały, a zarazem niezawodny. Został wykonany z certyfikowanych tworzyw, które charakteryzują się podwyższoną trwałością. To inwestycja na lata.

9. Odkurzacz automatyczny Ecovacs DEEBOT 710

jaki odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 1328 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking odkurzaczy automatycznych z pewnością będzie sporym wsparciem dla tych, którzy poszukują sprzętu o doskonałych parametrach użytkowych. Przedstawiane urządzenie gwarantuje nam szereg przydatnych funkcji. Ponadto jest ono proste i niekłopotliwe w obsłudze, a więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Odkurzacz automatyczny sprawi, że zaoszczędzimy mnóstwo czasu podczas sprzątania domu. Jest cichy, a zarazem uniwersalny. Można stosować go podczas oczyszczania rozmaitych powierzchni. Opisywany robot sprzątający bazuje na innowacyjnych technologiach. Posiada czujniki, które niwelują ryzyko zderzenia się z przeszkodami, czy też upadku ze schodów. Nie musimy więc obawiać się, że nasz sprzęt zostanie przypadkowo zniszczony. Proponowany model posiada trzy programy czyszczenia. Posiada on pojemny zbiornik na kurz, a więc nie trzeba często go opróżniać. Istnieje możliwość stworzenia harmonogramu pracy.

10. Odkurzacz automatyczny ELECTROLUX PureI9 PI91-5SSM

ranking odkurzaczy automatycznych

Cena: ok. 2518 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowane urządzenie to dobry odkurzacz automatyczny, który dostępny jest w korzystnej cenie. Intuicyjna praca sprawia, że nie musimy kontrolować sprzętu podczas sprzątania. Ponadto możemy stworzyć harmonogram sprzątania, dzięki czemu powierzchnie zostaną oczyszczone nawet wtedy, kiedy nie będzie nas w domu. Warto dodać, że po skończeniu pracy odkurzacz powraca do stacji ładującej. Nie musimy przenosić go tam samodzielnie, co również stanowi wielki plus. Na uwagę zasługuje niesztampowy kształt urządzenia. To właśnie dzięki niemu posprzątanie ciasnych zakamarków jest jeszcze łatwiejsze. Czujniki sprawiają, że odkurzacz skutecznie omija schody lub meble. Pokonuje niewysokie progi, a więc nie trzeba obawiać się, że zostanie zatrzymany w jednym pomieszczeniu. Poszerzona ścieżka odkurzania genialnie sprawdzi się w dużych wnętrzach. Czas sprzątania będzie o wiele krótszy. Model ten został wyposażony także w funkcję sprzątania punktowego. Sporym atutem jest duży pojemnik na kurz (0,7l).

Poradnik zakupowy

Możesz wreszcie przyjść do domu, który jest posprzątany i mieć czas na spędzanie czasu z rodziną lub obejrzenie ulubionego serialu. W jaki sposób? Odkurzacz automatyczny został zaprojektowany i stworzony z myślą o wygodzie i oszczędności czasu domowników. Co więcej, najlepsze odkurzacze automatyczne nie muszą być inwestycją, która pochłonie znaczną część domowego budżetu.

Jeśli wydaje Ci się, że nie stać się na odkurzacz typu robot, nasz ranking odkurzaczy automatycznych udowodni Ci, że wystarczy wiedzieć na jakie parametry zwracać uwagę, żeby wybrać dobrze i tanio.

Jak działa odkurzacz automatyczny – czyli dlaczego warto kupić robot sprzątający?

Myśląc o tym, jaki odkurzacz automatyczny wybrać, warto wiedzieć jakie korzyści płyną z posiadania takiego sprzętu:

 • oszczędność czasu, ponieważ sprzęt nie potrzebuje operatora, który nim steruje. Możesz leżeć na kanapie, iść na spacer z rodziną lub oddawać się obowiązkom w pracy, a odkurzacz wie co ma robić;
 • możliwość zarządzania domem podczas nieobecności;
 • podniesienie standardu życia, dzięki posiadaniu inteligentnych sprzętów;
 • bezpieczeństwo wynikające z posiadania sprzętu wysokiej klasy, zapewniającego fachowy serwis i oryginalne części.

Nasz ranking odkurzaczy automatycznych zwraca uwagę na te modele, które zostały docenione przez opinie użytkowników, ale też wyróżnione w testach jakości eksperckich.

Najlepsze odkurzacze automatyczne działają w sposób inteligentny, zapewniając Ci wygodę i bezpieczeństwo. Co to znaczy?

Za pomocą skanera, odkurzacz “programuje” przestrzeń do sprzątania, uwzględniając kąty, zakamarki, schody i meble. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że sprzęt spadnie z wysokości i się zepsuje lub nie dojedzie do miejsc trudno dostępnych, które będziesz musiał samodzielnie sprzątać.

Ranking odkurzaczy automatycznych 2020 wyróżnia modele znanych i cenionych marek, ale na liście znajdziesz też nie jeden produkt, który odznacza się jako tani, a dobry. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy inwestując w sprzęt dobrej jakości za niską cenę.

Uwagę użytkowników zwraca marka Xiaomii, której liczne modele znajdują się na górnych pozycjach listy rankingu. To właśnie Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50; Mijia Roborock S6; Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR i Viomi V2 zdobyły najlepsze opinie użytkowników i ekspertów, ponieważ:

 • można je kupić w atrakcyjnej cenie;
 • posiadają wiele funkcji ułatwiających sprzątanie;
 • można kontrolować ich pracę z pozycji smartfona;
 • są ciche i precyzyjne;
 • sprzątają na sucho i mokro.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz automatyczny – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jeśli nie wiesz, jaki odkurzacz automatyczny wybrać, nie kieruj się tylko ceną. Drogo nie zawsze oznacza najlepiej. Najlepszy odkurzacz automatyczny to taki, który:

 • ma dużą ilość czujników, które odpowiadają za dokładność sprzątania i bezpieczeństwo sprzętu, czyli gwarancję nie obijania się od ścian i spadania ze schodów. Najlepsze odkurzacze automatyczne (Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner) posiadają ich aż 12!
 • ma opracowany plan sprzątania. Co to znaczy? Odkurzacz automatyczny może sprzątać “chaotycznie”, czyli kilkukrotnie przemierzać pomieszczenie i je sprzątając. Może też mieć dokładnie zaplanowaną trasę, dzięki wbudowanym kamerom i sensorom (na przykład iRobot Roomba 980). Dzięki temu, urządzenie jest bardziej wydajne i pracuje dłużej;
 • ma rozbudowany układ czyszczący. Odkurzacz może tylko sprzątać, a może też kompleksowo doprowadzić mieszkanie do porządku. W jaki sposób? Jeśli urządzenie posiada wbudowane szczotki i zbiornik na wodę (Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50) może jednocześnie odkurzać i myć podłogę;
 • czas pracy, czyli jak długo Twój odkurzacz może sprzątać dom. Im dłuższy czas działania, tym więcej może posprzątać w ciągu jednego cyklu. Warto więc dopasować czas pracy urządzenia, do wielkości swojego mieszkania;
 • hałas – ranking odkurzaczy automatycznych 2020 wyróżnia pozycje, które użytkownicy doceniają za cichą pracę ( iRobot Roomba 980). Dlaczego? Odkurzacz może pracować nawet nocą nie zakłócając snu domowników. To wielka wygoda;
 • pokonywanie przeszkód – o ile w nowoczesnej zabudowie przestrzeni pojawia się mało mebli, o tyle na pewno nie można ich uniknąć. Szukając odpowiedniego odkurzacza automatycznego warto więc zwracać uwagę na to, jaką dokładność sobą prezentuje. Im większa zwrotność i precyzja, tym mniej wkładu własnego trzeba będzie wnieść do odsuwania foteli i podnoszenia krzeseł.

Można znaleźć tani odkurzacz sprzątający, który będzie odpowiedzią na wymagania użytkowników. Należy tylko zastanowić się, jakie funkcje sprzętu są najbardziej pożądane i jakie wymagania stawia przestrzeń domu, w którym urządzenie ma sprzątać. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a zyskać czas, który warto poświęcić na inne przyjemności.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

RankingOdkurzacz.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Janek on RankingOdkurzacz.pl

Mam Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50 i szczerze polecam. Odkąd go kupiłem, nigdy więcej nie skorzystam z odkurzacza ręcznego