Ranking top 10 najlepszych odkurzaczy automatycznych w 2023 roku

Nasz ranking odkurzaczy automatycznych z pewnością będzie sporym wsparciem dla tych, którzy poszukują dobrego sprzętu w korzystnej cenie. Proponowane urządzenia cieszą się w ostatnim czasie ogromnym uznaniem wśród użytkowników. Zastanawiasz się, jaki odkurzacz automatyczny wybrać? Przede wszystkim powinien on gwarantować wysoką dokładność oraz wydajne działanie. Wybierając najlepszy odkurzacz automatyczny warto również postawić na solidną obudowę, która nie będzie podatna na uszkodzenia mechaniczne lub intensywną eksploatację.

Ranking 10 najlepszych odkurzaczy automatycznych

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50 1480 zł Sprawdź teraz
2 Xiaomi Mijia Roborock S6 2180 zł Sprawdź teraz
3 Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR 1100 zł Sprawdź teraz
4 iRobot Roomba 980 2345 zł Sprawdź teraz
5 Xiaomi Viomi V2 1311 zł Sprawdź teraz
6 iRobot Roomba e5 (E5152) 1480 zł Sprawdź teraz
7 Symbo Xbot 5 Pro 1250 zł Sprawdź teraz
8 Mamibot Grey 2w1 1180 zł Sprawdź teraz
9 Ecovacs DEEBOT 710 1328 zł Sprawdź teraz
10 Electrolux PureI9 PI91-5SSM 2518 zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy automatycznych

1. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50

ranking odkurzaczy automatycznych

Cena: ok. 1480 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Inteligentny odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50 to jedna z najlepszych propozycji zakupowych. Odkurzacz został stworzony z myślą o osobach, które poszukują doskonałej jakości sprzętu, który bez naszej ingerencji zadba o czystość podłóg w mieszkaniu. Odkurzacz automatyczny samodzielnie odkurzy mieszkanie. Dodatkowo został wyposażony w funkcję mycia podłóg, dzięki której ich powierzchnia będzie lśniła czystością. Odkurzacz z opcją mopowania nie tylko poradzi sobie z usunięciem kurzu, ale także zmyje zaschnięte plamy i błoto. W dolnej części odkurzacza został umieszczony specjalny zbiornik wody, który w trakcie sprzątania nawilża mikrofibrę przeznaczoną do mycia podłogi. Pojemność zbiornika z wodą wystarczy na 45-60 minut pracy. Ponadto umieszczony został w dolnej części urządzenia, co umożliwia na szybką wymianę wody.

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50 wyposażony został w zestaw wbudowanych czujników, które umożliwiają prawidłowe określenie odległości do przedmiotów i ścian i innych przeszkód. Urządzanie jest, więc w stanie dokładnie określić trasę, a tym samym zapewnić efektywne sprzątanie pomieszczenia. Przy sprzątaniu nie obija się o meble, ściany czy inne przeszkody. Ponadto czujniki znajdujące się w odkurzaczu są w stanie automatycznie określić powierzchnię, do której dopasowana zostaje prędkość wentylatora, moc oraz wszelkie inne parametry pracy. Urządzenie wyposażone jest w specjalny filtr, który tylko oczyszcza wodę z zanieczyszczeń, ale także kontroluje poziom jej przepływu podczas nawilżania mikrofibry. Filtr automatycznie blokuje dopływ wody, kiedy urządzenie zakończy mycie podłogi.

Odkurzacz został wyposażony jest w innowacyjny silnik NIDEC, który tworzy ciśnienie w 2000 Pa. Z kolei wysokiej jakości akumulator o pojemności 5200 mAh jest w stanie zapewnić aż do 2,5 godzin pracy odkurzacza. Dodatkowo urządzenie przystosowane jest do pokonywania różnych przeszkód o wysokości do 2 cm. Inteligentny odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50 wyposażony jest w szczotkę ze strukturą włosia w kształcie litery V. Szczotka posiada także bardzo szybką prędkość obrotowa, bo aż 1350 obr./min. Z kolei boczne szczotki mają strukturę włosia w kształcie litery Z i pracują z prędkością obrotową 330 obr./min. Takie rozwiązanie sprawia, że z podłóg zbierane są nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, a śmieci zbierane są nawet z rogów pomieszczenia.

Zalety urządzenia:

 • innowacyjny zestaw wbudowanych czujników dla precyzyjnego określenia odległości do przedmiotów i ścian,
 • skanowanie laserowe, algorytm SLAM, laser LDS dla określenia trasy sprzątania i spektakularnych efektów odkurzania,
 • najnowocześniejszy silnik NIDEC dla maksymalnej wydajności,
 • filtrowanie oraz kontrola przepływu wody,
 • funkcja mopowania (zbiornik z wodą i mikrofibra) umożliwiająca zmywanie odkurzonych powierzchni,
 • możliwość inteligentnego sterowania przy pomocy smartfona,
 • nowoczesny design.

Wady urządzenia:

 • wysoka cena produktu.

2. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock S6

najlepszy odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 2180 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock S6 pozwala na skuteczne odkurzanie z siłą ssania do 2000 Pa. Jest doskonałą propozycją dla osób, które szukają niezawodnego, inteligentnego robota sprzątającego, który sprawi, że podłogi będą zawsze lśniące i czyste. Robot oprócz funkcji odkurzania na sucho został także wyposażony w funkcję mopowania. Czyszczenie na mokro pozwala na precyzyjne sprzątanie twardych powierzchni, takich jak, panele, podłogi pływające lub płytki. Do mopa mogą być wykorzystywane zarówno jednorazowe ściereczki, jak i ściereczki z mikrofibry, które można prać i używać wielokrotnie. Funkcja sprzątania na mokro jest szczególnie cenna wśród rodzin z małymi dziećmi, gdzie bardzo często na podłodze znajdują się plamy z zaschniętego soku, błota czy posiłków. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock S6 błyskawicznie poradzi sobie z tymi zabrudzeniami, pozostawiając podłogę idealnie czystą.

Robot został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 160 ml oraz w zbiornik na kurz o pojemności 0,5 l. Posiada dwa poziomy dozowania wody. Pierwszy rekomendowany jest do codziennego sprzątania. W trakcie czyszczenia zużywa mniej wody oraz nie pozostawia mokrych śladów na podłodze. Drugi przeznaczony jest do cięższych zadań oraz bardziej uciążliwych zabrudzeń. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock S6 wyposażono aż w 14 precyzyjnych czujników. W koronie urządzenia, która obraca się o 360°, umieszczony został czujnik laserowy LDS. Ponadto odkurzacz posiada także innowacyjny ultradźwiękowy czujnik radarowy, wykrywacz schodów i ścian oraz czujnik pełnego pojemnika. Odkurzacz wyposażono także w inne czujniki, takie jak np. wykrywacz kolizji, miernik odległości i prędkości, żyroskop, kompas elektroniczny, przyspieszeniomierz czy detektor podnoszenia. Wszystko to sprawia, że Xiaomi Mijia Roborock S6 pracuje z niezwykłą precyzją oraz doskonale oraz doskonale omija wszelkie przeszkody, które napotyka na swojej trasie.

Odkurzacz został wyposażony w akumulator Li-Ion o pojemności 5200 mAh, który pozwala na 2,5 godziny ciągłego odkurzania do 250 m2 powierzchni. Poziom naładowania baterii wskazuje dioda LED. Robot automatycznie kieruje się do stacji ładującej, a po naładowaniu zaczyna pracę od miejsca, w którym zatrzymał się wcześniej. Odkurzacz wyposażony został także w filtr HEPA, który zatrzymuje małe cząsteczki kurzu i alergenów, dzięki czemu powietrze w domu pozostaje czyste i bezpieczne nawet dla osób cierpiących na alergię.

Ponadto odkurzaczem można sterować za pomocą aplikacji Mi Home. Aplikacja pozwala zaplanować czas i częstotliwość odkurzania, umożliwia kontrolę mocy ssania oraz kontrolę trasy przebytej przez odkurzacz podczas pracy.

Zalety urządzenia:

 • siła ssania do 2000 Pa umożliwiająca precyzyjne zbieranie zanieczyszczeń,
 • funkcja czyszczenia na mokro twardych powierzchni, takich jak kafelki czy panele,
 • 14 czujników umożliwiających wykrywanie przeszkód,
 • filtr HEPA dla czystego powietrza,
 • możliwość sterowania za pomocą aplikacji Mi Home.

Wady urządzenia:

 • wysoka cena.

3. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR

jaki odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 1100 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz automatyczny kupić? Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR łączy w sobie doskonałą technologię przemieszczenia wraz z wysoką mocą silnika zasysającego. Dzięki takiemu połączeniu odkurzane powierzchnie lśnią czystością. Urządzenie zostało wyposażone w innowacyjny silnik o dużej mocy (1800 Pa), dzięki czemu pracuje bardzo szybko, dokładnie i wydajnie. Dzięki temu urządzeniu można zapomnieć o konieczności odkurzania ręcznego. Robot Xiaomi wyposażony został w 12 sensorów, które pozwalają mu z zadziwiającą precyzją pokonywać wszelkie przeszkody. System LDS (laserowe skanowanie pomieszczeń) zapewnia prawidłową orientację w obszarze sprzątania, a pozostałe czujniki kolizji czy spadku zapewniają płynna pracę bez obijania mebli czy ścian. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, więc jest w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Po zakończonym sprzątaniu urządzenie samodzielnie wraca do stacji ładującej, by naładować akumulator oraz podtrzymywać go w stanie pełnym. Dzięki temu urządzenie jest zawsze gotowe do kolejnego cyklu sprzątania.

Jednym z największych zalet tego urządzenia jest jego długi czas pracy. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności aż 5200 mAh robot pracuje płynnie przez nawet do 2,5 godziny. Odkurzacz został wyposażony w uniwersalny, wirujący wałek gumowy, przeplatany włosiem. Główna szczotka posiada regulację wysokości. Wałek świetnie radzi sobie ze zebraniem większości rodzajów zabrudzeń. Z kolei specjalna turboszczotka to idealne rozwiązanie dla właścicieli zwierząt domowych, które gubią włosy i sierść. Odkurzacz dostosowuje swoją pracę do rodzaju zanieczyszczeń. Z dużą starannością wyczyści wszelkiego rodzaju powierzchnie, w tym wykładziny i dywany.

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR może być sterowany za pomocą specjalnej aplikacji Mi Home. Aplikacja pozwala na zdalne sterowanie robotem, zmienianie trybu pracy czy ustawianie harmonogramu działania urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu korzystanie z robota staje się jeszcze wygodniejsze i wymaga jeszcze mniej ingerencji. W zasadzie nasza praca ogranicza się do tego, by co jakiś czas opróżnić zbiornik na zanieczyszczenia. Odkurzacz wyposażono w specjalny filtr powietrza HEPA, który zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia i alergeny. Dzięki niemu powietrze w domu pozostaje czyste i bezpieczne nawet dla małych dzieci i alergików. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR jest prosty w obsłudze i pielęgnacji.

Zalety urządzenia:

 • system nawigacji LDS odpowiadający za prawidłową orientację i precyzyjne omijanie przeszkód,
 • zaawansowany silnik o dużej mocy (1800 Pa) dla jeszcze większej wydajności pracy,
 • automatyczny powrót na stację bazową, dzięki czemu urządzenie jest zawsze naładowane,
 • akumulator Li-ion (5200 mAh) umożliwiający aż do 2,5h pracy,
 • filtr powietrza HEPA dla powstrzymania wszelkich zanieczyszczeń i alergenów,
 • wygodne sterowanie aplikacją Mi Home.

Wady urządzenia:

 • brak funkcji mopowania,
 • wysoka cena produktu.

4. Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 980

ranking odkurzaczy automatycznych

Cena: ok. 2345 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 980 to jedna z lepszych propozycji tego typu urządzeń w tej kategorii cenowej. Odkurzacz samosprzątający został wyposażony w innowacyjny system czyszczenia. Rozpoznaje odkurzane powierzchnie oraz automatycznie zwiększa moc na dywanach. Ponadto odkurzacz samosprzątający został wyposażony w specjalnie profilowane gumowe szczotki, które zapobiegają wplątywaniu się przewodów, włosów oraz sierści. Dzięki temu wszystkie odkurzane powierzchnie, zarówno podłogi, jak i dywany, będą lśniły czystością.

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 980 wyposażony jest w system nawigacji iAdapt 2.0. W czasie pracy urządzenie używa wysokowydajnego schematu sprzątania oraz zestawu specjalnych czujników, dzięki czemu może z łatwością dopasować proces sprzątania do otoczenia. Odkurzacz precyzyjnie omija meble i inne przeszkody. Ponadto z łatwością zbiera kurz zgromadzony pod meblami czy przy krawędziach. Innowacyjna technologia Dirt Detect, sprawia, że robot odnajduje miejsca bardziej zabrudzone i koncentruje wokół nich swoją pracę. Urządzenie jest szczególnie cenne w przypadku rodzin z dziećmi oraz właścicieli zwierząt domowych. Małe dzieci bardzo często brudzą podłogi rozlewając na nich soki, napoje, jogurty czy powodując inne zabrudzenia. Odkurzacz szybko zlokalizuje wszelkie zanieczyszczenia i pozbędzie się ich bez naszej ingerencji.

Po zakończonej pracy odkurzacz samodzielnie udaje się do stacji dokującej. Zrobi to także w przypadku wyczerpania akumulatora w czasie sprzątania. Po naładowaniu samodzielnie dokończy sprzątanie. Maksymalny czas pracy urządzenia to aż do 120 minut.

iRobot Roomba 980 to dla wielu osób najlepszy odkurzacz-robot w tej kategorii cenowej. Jego doskonałe parametry sprawiają, że mieszkanie pozostaje czyste i świeże bez naszego udziału. Urządzenie zostało wyposażone także w wysokowydajny filtr, który przechwytuje aż do 99 proc. pyłków, zanieczyszczeń, roztoczy i innych alergenów o rozmiarze zaledwie 10 mikronów. Dzięki niemu z odkurzacza mogą korzystać osoby cierpiące na alergię bez obaw, że do powietrza przedostają się alergeny. Dużą zaletą urządzenia jest także możliwość sterowania sprzętu przy pomocy aplikacji iRobot HOME. Z robotem można połączyć się z dowolnego miejsca, nie tylko z domu. Aplikacja umożliwia zdalne zaprogramowanie pracy na wszystkie dni tygodnia.

iRobot Roomba 980 to produkt wysokiej jakości renomowanej marki, która jest pionierem w dziedzinie robotyki. Wszystkie produkty tworzone są z myślą o tym, by sprzątanie odbywało się szybciej i wydajniej.

Zalety urządzenia:

 • automatyczne zwiększanie mocy ssącej na dywanach,
 • gumowe szczotki zapobiegające wplątywaniu się przewodów, włosów i sierści,
 • innowacyjny system nawigacji oraz zestaw czujników dla wysokowydajnego schematu sprzątania,
 • optyczne i akustyczne czujniki do odnajdywania miejsc bardziej zabrudzonych,
 • podwójne gumowe szczotki do wszystkich powierzchni,
 • sprzątanie także przy krawędziach i w narożnikach,
 • filtr wysokiej wydajności dla dobrej jakości powietrza,
 • aplikacja iRobot HOME na urządzenia mobilne.

Wady urządzenia:

 • wysoka cena,
 • brak funkcji czyszczenia na mokro.

5. Odkurzacz automatyczny Xiaomi Viomi V2

najlepszy odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 1311 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz automatyczny kupić? Xiaomi Viomi V2 VIOMI V2 PRO to nowa generacja robota czyszczącego, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie jest bardzo funkcjonalne, sprawdzi się nie tylko zbierania zanieczyszczeń z powierzchni, ale także czyszczenia na mokro. Ten najlepszy odkurzacz mopujący wyposażony jest w trzy tryby pracy – odkurzanie, mopowanie oraz jednoczesne odkurzanie i mopowanie. Dzięki temu podłogi w domu będą zawsze lśniły czystością i świeżością bez naszej ingerencji. Odkurzacz-robot w odróżnieniu od tradycyjnych odkurzaczy zajmuje bardzo niewiele miejsca, pracuje stosunkowo cicho i wydajnie. Dzięki niemu zapomnisz o przykrych obowiązkach związanych z odkurzaniem oraz myciem podłóg. To inteligentne, niewielkie urządzenie zajmie się czystością podłóg w Twoim domu.

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Viomi V2 VIOMI V2 PRO charakteryzuje się doskonałymi parametrami pracy. Jego moc ssania (2100 pa) bez trudu zbierze wszelki kurz, zanieczyszczenia, ale także sierść i włosy domowych zwierząt. Ulepszona nawigacja laserowa LDS zapewnia precyzyjne skanowanie pomieszczenia, na podstawie którego stworzona zostanie mapa pokoju. Zestaw 12 czujników skutecznie nawiguje odkurzacz na całym poziomie domu. Urządzenie nie obija się o krawędzie mebli czy innych przeszkód, omija je precyzyjnie i skupia pracę wokół zanieczyszczeń. Odkurzacz wyposażono również w inteligentny elektroniczny zbiornik na wodę. Inteligentny dobór wody dba o drewniane powierzchnie.

Ten doskonały odkurzacz samosprzątający nie tylko zbiera kurz i zanieczyszczenia, ale jest w stanie odkurzyć także większe zanieczyszczenia, takie jak np. płatki zbożowe. Ponadto został wyposażony w funkcję pokonywania przeszkód o wysokości do 2 cm, dzięki czemu skutecznie pokona domowe progi. Urządzenie pracuje do 2 godzin, a następnie automatycznie powraca do stacji ładowania. Jeśli praca została niedokończona, po naładowaniu odkurzacz dokończy sprzątanie. Bardzo dużą zaletą urządzenia jest możliwość kontroli oraz sterowanie poprzez dedykowaną aplikację Xiaomi Home. Dzięki temu z dowolnego miejsca możemy śledzić i zaprogramować daty i godziny sprzątania.

Odkurzacz Xiaomi Viomi V2 VIOMI V2 PRO to gwarancja maksymalnej wygody, czystości oraz doskonałych rezultatów pracy. Urządzenie charakteryzuje się wysoką jakością, dzięki czemu służy niezawodnie przez długie lata.

Zalety urządzenia:

 • moc ssania 2100 Pa dla doskonałych rezultatów odkurzania,
 • ulepszona nawigacja laserowa LDS zapewniająca precyzyjne skanowanie pomieszczenia,
 • 12 zestawów czujników dla doskonałej nawigacji,
 • pokonywaniem przeszkód o wysokości do 2 cm,
 • dedykowana aplikacja Xiaomi Home umożliwiająca kontrolę oraz zdalne sterowanie,
 • szczotka zabezpieczająca przed wkręcaniem włosów,
 • trzy tryby czyszczenia dla maksymalnej czystości podłóg – zamiatanie, zmywanie oraz tryb zamiatania i zmywania,
 • inteligentny dobór wody dla bezpieczeństwa drewnianych powierzchni,
 • automatyczne ładowanie i wznawianie ładowania w podczerwieni.

Wady urządzenia:

 • wysoka cena produktu.

6. Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba e5 (E5152)

jaki odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 1480 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkurzacz samoczyszczący iRobot Roomba e5 (E5152) to doskonałe urządzenie, które zadba o czystość dywanów i twardych powierzchni w domu. Odkurzacz idealnie sprawdzi się dla właścicieli zwierząt domowych, precyzyjnie zbiera sierść i włosy pupilków zarówno z podłogi, jak i z dywanu. Urządzenie jest także bardzo pomocne dla rodzin z małymi dziećmi. Jak wiadomo, dzieci bardzo często brudzą podłogi, do tego stopnia, że czasem konieczne jest kilkukrotne odkurzanie w ciągu dnia. Zwłaszcza w czasie ciepłych miesięcy, kiedy wracają z piaskownicy czy spaceru, na podłogach zostają ziarenka piasku i kurzu. Odkurzacz samoczyszczący całkowicie rozwiązuje ten problem. Dzięki niemu rodzice małych dzieci nie muszą wyjmować tradycyjnego odkurzacza po powrocie z podwórka, ponieważ iRobot Roomba e5 (E5152) posprząta podłogi z kurzu i brudu samodzielnie.

Odkurzacz został wyposażony w 3-stopniowy system sprzątania. Specjalne podwójne gumowe szczotki czyszczą wszystkie powierzchnie. Z kolei innowacyjna szczotka do sprzątania przy krawędziach czyści dokładnie wszelkie trudno dostępne miejsca. Bardzo dużym atutem urządzenia jest obsługa głosowa za pomocą Asystenta Google i Alexa, dzięki której robot zacznie sprzątać w domu, kiedy wydamy mu polecenie głosem. Odkurzacz automatyczny został wyposażony także w zestaw zaawansowanych czujników. Dzięki czemu porusza się swobodnie zarówno pod meblami, jak i wokół nich. Ponadto czujniki wykrywania krawędzi oraz uskoków eliminują ryzyko upadku robota ze schodów czy wysokości. Urządzenie po zakończonej pracy automatycznie wraca do stacji dokującej i doładowuje akumulator.

Odkurzacz samoczyszczący iRobot Roomba e5 (E5152) został wyposażony w innowacyjne czujniki Dirt Detect, które są w stanie rozpoznawać miejsca bardziej zabrudzone. Dzięki czemu w tych miejscach robot pracuje dłużej i dokładnie, tak by całkowicie wyczyścić brudne powierzchnie. Co szczególnie ważne, głowica czyszcząca automatycznie dopasowująca się do rodzaju podłoża. Dzięki temu odkurzacz sprzątanie zarówno dywany, jak i podłogę. Urządzenie wyposażono także w filtr o wysokiej wydajności, który wychwytuje aż do 99 proc. alergenów, pyłków oraz roztoczy. Odkurzacz zapobiega przedostawaniu się w czasie sprzątania zanieczyszczeń do powietrza. Pozostaje ono czyste, wolne od alergenów i bezpieczne nawet dla alergików i małych dzieci.

Odkurzacz samoczyszczący iRobot Roomba e5 (E5152) wyróżnia się nowoczesnym designem i przyjemną estetyką. Jego kompaktowe rozmiary sprawiają, że jest łatwy w przechowywaniu, zajmuje bardzo niewiele miejsca. Urządzenie jest świetną propozycja dla osób zapracowanych, rodzin z dziećmi, właścicieli zwierząt oraz dla seniorów, dla których często samodzielne sprzątanie bywa zbyt dużym obciążeniem. Ponadto sprawdzi się także u wszystkich innych osób, którym zależy na dokładnym sprzątaniu przy minimalnym nakładzie pracy.

Zalety urządzenia:

 • kompatybilność z asystentami głosowymi,
 • technologia wykrywania brudu Dirt Detect,
 • 3-stopniowy system sprzątania.

Wady urządzenia:

 • brak funkcji czyszczenia na mokro,
 • maksymalny czas pracy 90 minut.

7. Odkurzacz automatyczny Symbo Xbot 5 Pro

ranking odkurzaczy automatycznych

Cena: ok. 1250 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz samoczyszczący kupić? Symbo Xbot 5 Pro to propozycja dla osób, którym zależy na dokładnym, a jednocześnie w pełni zautomatyzowanym odkurzaniu podłóg. Urządzenie wyposażono w 6 trybów pracy (auto, wzdłuż ściany, losowo, lokalnie, podwójnie, maks), dzięki czemu odkurzanie przebiega niezwykle skutecznie i sprawnie. Ponadto odkurzacz został także wyposażony w bardzo praktyczną funkcję mopowania, dzięki której podłogi będą lśniły czystością. Specjalny mop z mikrofibry, w który wyposażony jest odkurzacz, wyczyści wszystkie powierzchnie twarde w mieszkaniu. Woda dozowana jest ze zbiornika, a aplikację wody kontroluje pompa wodna, dzięki czemu wyeliminowane zostaje ryzyko przemoczenia podłogi i innych elementów wyposażenia mieszkania.

Odkurzacz automatyczny Symbo xBot 5 posiada 2 pojemniki na odpady. Pojemnik pierwszy charakteryzuje się dużą wydajnością. Przeznaczony jest do rutynowego czyszczenia na sucho. Drugi pojemnik łączy funkcję pojemnika na odpady z pojemnikiem na wodę z mopem. Dzięki temu robot, jako jeden z nielicznych na rynku, może odkurzać i wycierać podłogi w tym samym czasie. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy martwić się więcej o czasochłonne, samodzielne mycie podłogi mopem.

Zaawansowany system nawigacji żyroskopowej GYRO, sprawia, że urządzenie porusza się cyklicznie i optymalizuje trasę, aby uzyskać najlepsze rezultaty odkurzania. Odkurzacz podczas pracy pokrywa jak największy obszar, a ponadto wykonuje także czyszczenie wzdłuż ścian oraz narożników. Dzięki temu podłogi są czyste na całej swojej powierzchni. Ponadto odkurzacz wyposażony został w spiralną  szczotkę z włosia i gumowych łopatek, która sprawdza się do czyszczenia wszystkich rodzajów podłóg. Pracę spiralnej szczotki wspierają szczotki boczne, dzięki którym wszelkie zanieczyszczenia, sierść czy kurz są zbierane bardzo precyzyjnie. Co szczególnie istotne, po zakończonej pracy robot powróci do miejsca, w którym rozpoczął pracę.

Odkurzacz może pracować aż do 100 minut na jednym naładowaniu, dzięki wysokiej jakości baterii. Gdy bateria się wyczerpuje odkurzacz wraca do bazy ładującej. Ładowanie baterii trwa około 100 minut. Co szczególnie istotne, w porównaniu do innych urządzeń tego typu, Symbo Xbot 5 Pro generuje bardzo niewielki poziom hałasu, który w większości sytuacji nie przekroczy 60 decybeli. Pełną kontrolę urządzenia zapewnia dedykowana aplikacja mobilnej Symbo Home Blue. Można z niej korzystać zarówno na smartfonie, jak i tablecie. Aplikacja pozwala zdalnie kontrolować robota. Dzięki niej z dowolnego miejsca można wybrać czas czyszczenia, tryby lub przeglądać mapę czyszczenia i statystyki czyszczenia.

Zalety urządzenia:

 • 6 trybów czyszczenia dla optymalnego dopasowania czyszczenia do panujących warunków (automatycznie, wzdłuż ściany, lokalnie, podwójnie, maksymalnie, losowo),
 • inteligentna nawigacja Smart GYRO,
 • niski poziom hałasu w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń tego typu,
 • funkcja mopowania zapewniająca maksymalną czystość twardych powierzchni,
 • podwójna filtracja wyłapująca drobny pył i alergeny,
 • czujniki przeciwupadkowe,
 • taśma graniczna do określenia obszaru czyszczenia.

Wady urządzenia:

 • wysoka cena produktu.

8. Odkurzacz automatyczny Mamibot Grey 2w1

najlepszy odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 1180 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Mamibot Grey 2w1 to doskonała propozycja dla osób, które szukają wydajnego odkurzacza automatycznego w rozsądnej cenie. W porównaniu do innych urządzeń tego typu Mamibot Grey 2w1 kosztuje niewiele, a jego parametry pracy są zadowalające. Odkurzacz samoczyszczący Mamibot Grey 2w1 świetnie radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Zbiera także nieco większe zanieczyszczenia, takie jak chrupki czy ziarna fasoli. Oprócz tego z zadziwiającą precyzją usuwa sierść kota czy psa z dywanów i chodników. Odkurzacz wyposażony został w system żyroskopowej nawigacji, który umożliwia mu samodzielnie odnajduję się w przestrzeni. Inteligentne czujniki, w które został wyposażony robot umożliwiają mu swobodne poruszanie i omijanie napotkanych przeszkód. Robot delikatnie podjeżdża do przeszkody i jej nie obija, ponadto czujniki wysokości chronią go przed np. upadkiem ze schodów.

To, co wyróżnia Mamibot Grey 2w1 to bardzo cicha praca, zwłaszcza w trybie mopowania. Wówczas urządzenie pracuje nie głośniej niż 55db. Tak cicha praca nie zakłóca żadnych codziennych czynności, można z powodzeniem oglądać telewizję, słuchać muzyki czy czytać książki. Ponadto tak cicha praca nie przerywa snu domowników. Dlatego też urządzenie to bardzo chętnie wybierają rodzice małych dzieci i niemowląt, które w trakcie dnia mają jeszcze drzemki.

Bardzo dużym atutem odkurzacza jest jego kompaktowa budowa. Robot bez większego problemu wjedzie pod każdy mebel, czy gzyms. Urządzenie jest aż o 2 cm niższe, niż roboty z laserem, dlatego też jest w stanie zebrać kurz nawet z bardzo ciasnych powierzchni. Robot jest urządzeniem hybrydowym. Pozwala na pracę w trybie odkurzania, ale wystarczy wymienić mu pojemnik, aby pracował także w trybie mopowania. Duży pojemnik na wodę wystarcza na 3 codzienne sprzątania z mopem. Robot po domu jeździ planowo, co zapewnia doskonałe sprzątanie w każdym cyklu. Odkurzacz może być sterowany zarówno aplikacją, jak i głosowo. Aplikacja WEBACK pozwala na pełną kontrolę urządzenia zarówno na IOS, jak i ANDROID. Co istotne odkurzacz automatyczny Mamibot Grey został doceniony (za ciekawą konstrukcję i bycie hybrydowym robotem 2w1) w rankingach PC WORLD oraz ONET TECH AWARDS.

Odkurzacz Mamibot Grey 2w1 to jedna z lepszych propozycji w tej kategorii cenowej. Będzie świetną propozycją dla osób, które poszukują niezawodnego sprzętu do codziennego czyszczenia. Może być szczególnie przydatny osobom starszym, które nie są w stanie sprzątać samodzielnie, rodzinom z małymi dziećmi oraz właścicielom zwierząt domowych.

Zalety urządzenia:

 • żyroskopowa nawigacja dla samodzielnego odnajdywania się w przestrzeni,
 • najcichszy robot na rynku, w trybie mopowania hałas zaledwie do 55db,
 • duża siła ssania zapewniająca dokładne czyszczenie,
 • super niska konstrukcja dla precyzyjnego odkurzania nawet pod bardzo niskimi meblami,
 • funkcja mopowania,
 • duży pojemnik na wodę umożliwiający 3 codzienne sprzątania z mopem,
 • trwały i niezawodny mechanizm kół,
 • inteligentne czujniki dla precyzyjnego omijania przeszkód,
 • sterowany głosem, aplikacją, robotem.

9. Odkurzacz automatyczny Ecovacs DEEBOT 710

jaki odkurzacz automatyczny

Cena: ok. 1328 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ecovacs DEEBOT 710 to bardzo dobry odkurzacz samoczyszczący, który sprawi, że codzienne odkurzanie przestanie być przykrą koniecznością. Robot charakteryzuje się duża wydajnością, wyposażony został w szereg użytecznych funkcji, które sprawiają, że pracuje jeszcze lepiej i dokładniej. Dzięki niemu podłogi w naszych domach będą lśniły czystością przy minimalnych nakładach naszej pracy. Urządzenie może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób starszych, które cierpią na bóle pleców lub nie są w stanie samodzielnie odkurzać podłóg. Odkurzacz jest praktycznie bezobsługowy, gdy ulegnie rozładowaniu lub zakończy pracę, powróci do bazy i rozpocznie proces ładowania baterii.

DEEBOT 710 mapuje cały dom podczas odkurzania. Umożliwia mu to specjalna kamera zaawansowany algorytm graficzny SLAM. Urządzenie tworzy wirtualną mapę pomieszczenia, która pozwala mu poruszać się w zaplanowany, zoptymalizowany sposób. Dobrze zaprogramowana trasa sprawia, że odkurzanie przebiega dokładnie, systematycznie oraz wydajnie. Do szczególnie uporczywych zabrudzeń można wykorzystać specjalny tryb czyszczący Max. Wówczas zostaje podwojona moc ssania, dzięki czemu odkurzacz jest w stanie uporać się nawet z ciężkimi zabrudzeniami. Podwójna moc ssania działa zarówno na podłogach, jak i dywanach. Funkcja ta jest szczególnie przydatna zwłaszcza w przypadku właścicieli zwierząt domowych, których sierść często zalega na podłogach i dywanach. Odkurzacz automatyczny świetnie sprawdza się także u osób zmagających się z alergią. System filtrów o wysokiej wydajności wyłapuje przenoszone w powietrzu cząsteczki powodujące alergie oraz astmę.

Obsługa urządzenia jest bardzo komfortowa. Sterowanie urządzeniem może odbywać się z dowolnego miejsca za pomocą łatwej w użyciu aplikacji ECOVACS. Odkurzacz posiada także funkcję tworzenia harmonogramu pracy, co pozwala zaplanować regularne odkurzanie automatyczne. Ecovacs DEEBOT 710 pracuje dość cicho, dlatego też nie będzie on zbyt uciążliwy dla domowników. Jego praca nie zakłóci codziennych czynności, gdyż w czasie odkurzania emituje dźwięki mieszczące się w przedziale do 65 dB. Maksymalny czas pracy robota wynosi aż do 110 minut. Robot posiada kompaktową konstrukcję, która pozwala dotrzeć mu w trudno dostępne miejsca oraz zapewnia łatwe przechowywanie.

Zalety urządzenia:

 • automatyczny powrót do stacji ładującej w przypadku słabej baterii
 • nawigacja SLAM oraz technologia wykrywania przeszkód, wirtualna mapa pomieszczeń dla zoptymalizowania pracy,
 • tryb Max zapewniający podwojoną moc ssania dla wymagających zabrudzeń,
 • system filtrów o wysokiej wydajności wyłapujący cząsteczki powodujące alergie oraz astmę,
 • automatyczny start po jednym dotknięciu,
 • kontrola pracy oraz komfortowe sterowanie przez prostą w obsłudze aplikację,
 • duży pojemnik na kurz, który jest w stanie pomieścić więcej zanieczyszczeń,
 • maksymalny czas pracy do 110 minut,
 • ciche sprzątanie, które nie zakłóca codziennych czynności.

Wady urządzenia:

 • wysoka cena odkurzacza,
 • brak funkcji mopowania.

10. Odkurzacz automatyczny ELECTROLUX PureI9 PI91-5SSM

ranking odkurzaczy automatycznych

Cena: ok. 2518 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking top 10 odkurzaczy automatycznych nie byłby kompletny, gdyby nie Electrolux PureI9 PI91-5SSM. Jest to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie posiada wyjątkową, innowacyjną trójkątną obudowę Trinity Shape, która pozwala mu na bardzo dokładne sprzątanie nawet trudno dostępnych miejsc, takich jak narożniki czy miejsca wzdłuż krawędzi. Urządzenie zbiera kurz z niezwykłą dokładnością, dzięki czemu niemal całkowicie eliminuje potrzebę manualnego sprzątania. Wyposażone jest w regulację mocy ssania, dzięki czemu jego pracę można dostosować odpowiednio do wymagań powierzchni. W przypadku dywanów sprawdzi się wyższa moc, z kolei na twardych podłogach siła zasysania może zostać zmniejszona.

Dzięki technologii 3D Vision odkurzacz samoczyszczący samodzielnie skanuje przestrzeń mieszkania, a następnie planuje swoją trasę odkurzania tak, by precyzyjnie omijać wszelkie przeszkody, takie jak meblem, schody czy inne pozostawione przedmioty. Odkurzacz automatyczny został wyposażony w innowacyjną szczotkę Power Brush, dzięki której jest w stanie zebrać kurz nawet z najbardziej skrywanych zakamarków. Ponadto technologia AirExtreme oraz poszerzona ścieżka odkurzania gwarantują zdumiewające rezultaty sprzątania oraz doskonałą skuteczność.

Odkurzacz automatyczny Electrolux PureI9 PI91-5SSM może być sterowany przy pomocy dedykowanej aplikacji. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie robota nawet, gdy nie ma nas w domu. Robot jest praktycznie bezobsługowy, ponieważ że po zakończonym odkurzaniu wraca na swoje miejsce, by doładować baterię. Specjalny system ClimbForceDrive sprawia, że urządzenie jest w stanie pokonać samodzielnie progi do 2,2 cm. Wysoka moc ssąca oraz wydajny akumulator gwarantują doskonałe rezultaty pracy. Urządzenie jest w stanie pracować do 60 minut na jednym naładowaniu.

Odkurzacz samoczyszczący Electrolux PureI9 PI91-5SSM to urządzenie, które odznacza się nie tylko doskonałymi parametrami pracy, ale jest również wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wyróżnia się dużą wytrzymałością i niezawodnością, dzięki czemu będzie służyło niezmiennie przez wiele lat. Na uwagę zasługuje także innowacyjny design odkurzacza, zupełnie inny niż w przypadku pozostałych robotów, które prezentuje ranking odkurzaczy automatycznych 2023. Electrolux PureI9 PI91-5SSM to prawdziwy wielozadaniowy kombajn, który automatycznie rozpoznaje powierzchnie i dostosowuje do niej tryb sprzątania. Dzięki niemu podłogi i dywany w domu będą zawsze czyste i świeże.

Zalety urządzenia:

 • innowacyjna, trójkątna konstrukcja Trinity Shape dla dokładnego sprzątania każdego narożnika oraz miejsc wzdłuż krawędzi,
 • aplikacji Pure i9 umożliwiająca ustawienie programu sprzątania oraz nadzorowanie pracy z dowolnego miejsca,
 • ClimbForceDrive dla pokonywania progów i listew o wysokości aż do 2,2 cm,
 • technologia 3D Vision umożliwiająca samodzielne skanowanie przestrzeni mieszkania oraz planowanie trasy odkurzania,
 • dostosowanie tryby pracy do wymagań powierzchni.

Wady urządzenia:

 • bardzo wysoka cena,
 • brak funkcji mopowania,
 • maksymalny czas pracy 60 minut.

Poradnik zakupowy

Komu potrzebny jest odkurzacz samoczyszczący?

Od kiedy na rynku pojawiły się odkurzacze samoczyszczące, nastąpiła prawdziwa rewolucja w domowym sprzątaniu. Choć urządzenia te nie mają na celu całkowitego zastąpienia odkurzaczy tradycyjnych, to jednak są w stanie znaczne ułatwić nam utrzymanie czystości w domu. Lista ich zalet jest bardzo długa, a na jej szczycie znajduje się całkowicie samodzielna praca. Odkurzacze automatyczne niemal zupełnie ograniczają potrzebę naszej ingerencji. Ich pracę możemy zaplanować na czas, kiedy nie ma nas w domu. Najlepszy odkurzacz-robot potrafi samodzielnie zaplanować trasę sprzątania oraz w inteligentny sposób ominąć wszelkie przeszkody. Dzięki czemu po powrocie z pracy zastaniemy czyste i świeże podłogi.

Odkurzacz samosprzątający to także wygoda z innych względów. Przede wszystkim brak kabli zasilających to także brak ograniczeń. Odkurzacz może pracować nawet na dużych powierzchniach salonów bez konieczności przepinania wtyczki do gniazdka. Kolejnym plusem jest system bezworkowy oraz wyposażenie w dobrej jakości filtry, które sprawiają, że jakość powietrza w domu nie ulega pogorszeniu w trakcie sprzątania. Większość robotów, które prezentuje powyższy ranking automatycznych odkurzaczy, po zakończonej pracy wraca samodzielnie do stacji ładującej, dzięki czemu są niemal zawsze gotowe do pracy. Ponadto najlepsze odkurzacze automatyczne są także często wyposażone w funkcję mopowania, dzięki której podłogi są jeszcze czystsze.

Polecane odkurzacze automatyczne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na czystości w domu. Urządzenia te mogą być jednak szczególnie cenne dla niektórych grup osób. Na pewno roboty samoczyszczące to doskonała propozycja dla seniorów, którzy z różnych względów nie mogą sprzątać samodzielnie. Zwłaszcza osoby starsze, które mieszkają samotnie w dużych domach będą zadowolone z funkcjonalności tych urządzeń. Ponadto odkurzacze samoczyszczące świetnie sprawdzają się w domach osób zmagających się z alergią. Dzięki nim podłogi są codziennie sprzątane i czyste, przez co znacznie zostaje ograniczona ilość alergenów. Odkurzacze samoczyszczące to także idealne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci. W domach z maluchami często konieczne jest odkurzanie podłóg nawet kilka razy dziennie. Także właściciele zwierząt domowych docenią zalety robotów automatycznych.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz automatyczny?

Ofert odkurzaczy samoczyszczących jest naprawdę wiele. Jak zatem wybrać najlepszy z nich? Na pewno pomocny w tym względzie jest powyższy ranking odkurzaczy automatycznych, który zawiera najlepiej oceniane i najchętniej kupowane urządzenia. Oprócz rankingu warto także zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • Długość czasu pracy – wybierając najlepszy odkurzacz automatyczny warto jest zwrócić uwagę na długość czasu pracy. Na pewno najlepiej sprawdzą się sprzęty, które pracują powyżej 60 minut na jednym naładowaniu, gdyż średnio właśnie tyle czasu zajmuje odkurzenie całego mieszkania. Powyższy ranking top 10 odkurzaczy automatycznych prezentuje także modele, które są w stanie pracować zdecydowanie dłużej, np. 2,5 godziny.
 • Długość czasu ładowania – warto także zwrócić uwagę na to, ile czasu odkurzacz będzie potrzebował, aby był ponownie gotowy do pracy.
 • Automatyczny powrót do stacji ładującej – powyższy ranking odkurzaczy automatycznych prezentuje w większości modele, które same wracają do stacji ładującej. To rozwiązanie sprawia, że odkurzacz zawsze znajduje się na swoim miejscu. Powrót do stacji ładującej to także gwarancja samodzielnego naładowania baterii oraz pewność, że po skończonej pracy urządzenia nie trzeba szukać w różnych częściach mieszkania.
 • Hałas – jeśli w naszym domu znajdują się zwierzęta, albo mieszkają w nim małe dzieci warto jest także zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki generuje urządzenie. Na pewno odkurzacze samoczyszczące, które pracują stosunkowo cicho nie będą zakłócały naszych codziennych czynności.
 • Funkcja mopowania – najlepsze odkurzacze samoczyszczące wyposażone są w funkcję czyszczenia na mokro. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w mieszkaniach i domach, gdzie znajdują się duże powierzchnie twardych podłóg. Jeśli w naszym domu przeważają pomieszczenia, w których na podłodze znajdują się dywany, wówczas ta opcja może nie być konieczna.
 • Wysokość pracy – warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany odkurzacz automatyczny jest w stanie pokonywać niewielkie wysokości, jak np. progi czy listwy. Oprócz tego istotne jest także to, jak wysoki jest odkurzacz. Niektóre modele są nieco niższe od pozostałych, dzięki czemu umożliwiają zbieranie kurzu także spod ciasnych przestrzeni pod meblami.
 • Automatyczne dopasowanie trybu pracy – to kolejna ważna funkcja, którą powinien posiadać najlepszy odkurzacz automatyczny. Dzięki niej urządzenie będzie w stanie samodzielnie dostosować tryb pracy do dywanów, wykładzin czy paneli. Niektóre najlepsze odkurzacze automatyczne potrafią także samodzielnie rozpoznawać bardziej zabrudzone powierzchnie i skupiać wokół nich swoją pracę.
 • Siła ssania – jeśli w domu posiadamy dużo dywanów oraz jesteśmy właścicielami zwierząt domowych, najlepiej sprawdzą się urządzenia z dużą siłą ssania. Z kolei, jeśli w naszym mieszkaniu przeważają niezbyt wymagające podłogi, możemy zdecydować się na urządzenia o niższej mocy ssania.
 • Czujniki przeciw upadkowe – są one bardzo istotne zwłaszcza, jeśli w naszym domu znajdują się schody lub podwyższenia. Dzięki czujnikom urządzenie nie spadnie z wysokości.
 • Aplikacja mobilna – najlepsze odkurzacze automatyczne można sterować zdalnie za pomocą aplikacji na tablecie lub smartfonie.
 • Dodatkowe funkcje – producenci odkurzaczy samoczyszczących cały nieustannie starają się udoskonalać swoje produkty. Dlatego też roboty coraz częściej wyposażone są w innowacyjne funkcje, które sprawiają, że pracują jeszcze lepiej oraz jeszcze bardziej ograniczają potrzebę naszej ingerencji. Niektóre urządzenia wyposażone są np. w funkcję wirtualnej ściany, która sprawia, że odkurzacz nie przekracza dopuszczalnej granicy.