TOP 5 najlepszych odkurzaczy akumulatorowych w 2023 roku – RANKING

Jaki odkurzacz akumulatorowy sprawdzi się najlepiej? Wybór ze względu na dużą ilość produktów z pewnością nie jest łatwy, jednak bez wątpienia najlepszych odkurzacz akumulatorowy wybrać można korzystając z wartościowych rankingów.

Ranking 5 najlepszych odkurzaczy akumulatorowych

Miejsce Nazwa odkurzacza Cena Najtańsza oferta
1 Dyson Cyclone V11 Absolute 3040zł Sprawdź teraz
2 Philips SpeedPro Max FC6813/01 1400zł Sprawdź teraz
3 Tefal TY6751WO 460zł Sprawdź teraz
4 Bosch Move BHN14090 200zł Sprawdź teraz
5 Philips MiniVac FC6142/01 235zł Sprawdź teraz

Ranking odkurzaczy akumulatorowych

1. Odkurzacz akumulatorowy Dyson Cyclone V11 Absolute

odkurzacz akumulatorowy ranking

Cena: ok. 3 040 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jedną z czołowych pozycji w rankingach zajmuje Dyson Cyclone V11 Absolute. Jest to urządzenie pozwalające perfekcyjnie wyczyścić podłogę nawet w trudno dostępnych miejscach – odkurzacz działa szybko i skutecznie, więc może ubiegać się śmiało o miano najlepszego odkurzacza akumulatorowego. Dyson Cyclone V11 Absolute to niezwykle inteligentne urządzenie rozpoznające rodzaj podłoża, z jakim ma styczność, dzięki czemu odkurzacz sam jest w stanie dopasować swoją moc ssania. To sprawia, że ten model odkurzacza idealnie sprawdzi się do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni. Dzięki dużej pojemności baterii, odkurzacz jest w stanie nieprzerwanie pracować znacznie dłużej niż podobne dostępne na rynku bezprzewodowe odkurzacze. Poszukując taniego i skutecznie działającego odkurzacza, warto postawić na model Dyson Cyclone V11 Absolute, który bez wątpienia będzie królował w licznych rankingach odkurzaczy akumulatorowych w roku 2023.

2. Odkurzacz akumulatorowy Philips SpeedPro Max FC6813/01

jaki odkurzacz akumulatorowy

Cena: ok. 1 400 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tworząc ranking najlepszych akumulatorowych odkurzaczy nie można pominąć modelu Philips SpeedPro Max FC6813/01. Jest to urządzenie, które dzięki specjalnej nakładce z dodatkowym podświetleniem LED pozwala na efektywne sprzątanie nawet w trudno dostępnych miejscach. To bez wątpienia najlepszy odkurzacz akumulatorowy, na który nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, a cieszyć się można ze skuteczności jego działania. Odkurzacz na jednym ładowaniu działa nawet do 45 minut, co jest bardzo wygodne i daje duże możliwości czyszczenia nawet dużych powierzchni podłóg. Dzięki kontrolce poziomu naładowania akumulatora w jasny i czytelny sposób można sprawdzić, czy urządzenie już wymaga naładowania czy może jeszcze można wykorzystywać go do pracy. W odkurzaczu zastosowany został również wysokiej jakości antyalergiczny filtr, zatem jest to urządzenie idealne dla osób zmagających się z alergiami. Philips SpeedPro Max FC6813/01 charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, więc idealnie sprawdzi się nawet w niewielkich mieszkaniach – nie ma problemów z jego przechowywaniem.

3. Odkurzacz akumulatorowy Tefal TY6751WO

najlepszy odkurzacz akumulatorowy

Cena: ok. 460 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking odkurzaczy akumulatorowych, które w 2023 roku ze względu na swoją niską cenę i wysoką skuteczność nie może się obejść również bez modelu Tefal TY6751WO. To urządzenie 2 w 1, które może pełnić zarówno funkcję standardowego odkurzacza do dywanów i twardych podłóg, jak i odkurzacza ręcznego sprawdzającego się w odkurzaniu mebli czy wnętrza samochodu. Co ważne, odkurzacz doskonale się składa, dzięki czemu by go przechowywać nie potrzeba dużo miejsca – to rozwiązanie idealne do małych mieszkań, w których każda wolna powierzchnia jest na wagę złota. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi o dość duże pojemności Tefal TY6751WO z powodzeniem bez źródła zasilania wykorzystywany może być nawet przez 45 minut. Odkurzacz jest bardzo lekki, więc bez problemu można nosić go po schodach (waży zaledwie 2,5 kg). Tani i skuteczny w walce nawet z najdrobniejszym brudem odkurzacz Tefal TY6751WO to doskonałe rozwiązanie do każdego gospodarstwa domowego.

4. Odkurzacz akumulatorowy Bosch Move BHN14090

odkurzacz ręczny akumulatorowy ranking

Cena: ok. 200 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaki odkurzacz akumulatorowy będzie wiódł prym w rankingach najlepszych urządzeń w roku 2023? Jednym z najsilniejszych kandydatów do miana najlepszego jest mode Bosch Move BHN14090. Urządzenie jest bardzo lekkie i poręczne, gotowe do użycia w każdej chwili. Idealnie sprawdzi się zarówno w szybkim usunięciu okruchów z blatu czy podłogi, jak i w sprzątaniu mebli czy wnętrza samochodu. Dzięki niezwykle innowacyjnemu systemowi High Airflow urządzenie jest niezwykle skuteczne, a przy tym gwarantuje długotrwałą skuteczność działania. System ten swoją wyjątkowość opiera na wysokim przepływie powietrza i wydajnej separacji kurzu. Dzięki wyposażeniu odkurzacza w dodatkową ssawkę można śmiało wykorzystywać go do czyszczenia zakamarków i trudno dostępnych miejsc, do których sięgnięcie klasycznym odkurzaczem jest niemożliwe. Dzięki wskaźnikowi ładowania można szybko sprawdzić, czy urządzenie jest w stanie pracować czy może potrzebuje podłączenia do źródła prądu.

5. Odkurzacz akumulatorowy Philips MiniVac FC6142/01

odkurzacz samochodowy akumulatorowy ranking

Cena: ok. 235 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaki będzie najlepszy odkurzacz akumulatorowy? Idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie przystępne cenowo a przy tym niezwykle skutecznie działające – tu idealnie sprawdzi się Philips MiniVac FC6142/01. Urządzenie jest niezwykle poręczne i niewielkie, dzięki czemu nie ma najmniejszych problemów z jego przechowywaniem. Ponadto przy zastosowaniu Philips MiniVac FC6142/01 mamy możliwość odkurzania zarówno na sucho, jak i na mokro – w zależności od potrzeb. Jest to odkurzacz cykloniczny, bezworkowy co tylko dodatkowo wzmacnia komfort jego użytkowania. Do odkurzacza dołączona jest specjalna mini podstawka ładująca, dzięki której odkurzacz jest zawsze gotowy do użycia. W zależności od potrzeb taka podstawka montowana może być zarówno na stole, jak i na ścianie. Wygodna rączka, lekko zaokrąglona gwarantuje pewny uchwyt, dzięki czemu nie ma obaw, że w czasie odkurzania będziemy odczuwać dyskomfort czy przez przypadek urządzenie wyślizgnie nam się z rąk.

Czy warto kupić odkurzacz akumulatorowy?

Odkurzacze akumulatorowe to jeden z hitów roku 2023 w branży AGD! Dzisiaj na ich zakup decyduje się coraz więcej osób, a w sprzedaży można znaleźć szeroką gamę dobrych i tanich modeli, by sprzątanie było jeszcze łatwiejsze.

Za pomocą bezprzewodowego odkurzacza akumulatorowego można nie tylko odkurzać podłogi, dywany oraz wykładziny, ale również wiele innych powierzchni, na przykład ściany, stolarkę okienną i drzwiową, tapicerki meblowe, samochodowe, materace.

Wyposażone w pojemne akumulatory odkurzacze umożliwiają odkurzanie bez używania kabla do gniazdka. Wystarczy tylko zadbać o naładowanie akumulatorów, podłączając odkurzacz do ładowarki, aby potem korzystać z niego nawet przez kilkadziesiąt minut.

Do kategorii odkurzaczy akumulatorowych zaliczają się dwa typy modeli:

  • Odkurzacz pionowy – posiada konstrukcję pionową, wyposażony jest w jednostkę z silnikiem, zbiornikiem na zanieczyszczenia i rączką oraz w długą rurę z wymienną końcówką. W wielu modelach można odłączyć rurę i zastosować samą końcówkę umieszczana bezpośrednio przy rączce. Odkurzacze pionowe najczęściej posiadają pełną gamę akcesoriów do wyboru. Wybrane modele mają funkcję mycia podłóg. Taki dobry odkurzacz akumulatorowy może być wszechstronnym pomocnikiem domowym. Przykładowe modele: Dyson Cyclone V11 Absolute, Philips SpeedPro Max FC6813/01, Tefal TY6751WO.
  • Odkurzacz ręczny – mały, najczęściej tani odkurzacz bezprzewodowy, który doskonale nadaje się do odkurzania tapicerek, a także innych, łatwo dostępnych nawierzchni. Przykładowe modele: Bosch Move BHN14090, Philips MiniVac FC6142/01.

Urządzenia tego typu najczęściej posiadają pojemniki zbierające zanieczyszczenia – nie ma potrzeby stosowania worków.

Nie wiesz, czy zdecydować się na taki sprzęt? Jaki odkurzacz akumulatorowy warto kupić? Jeśli myślisz o tym, aby kupić odkurzacz ręczny akumulatorowy, ranking 2023 roku dostępny na naszej stronie pomoże Ci w podjęciu decyzji!

Odkurzacz akumulatorowy – wady i zalety

Odkurzacze akumulatorowe mogą być bardzo dobrym zakupem dla każdej osoby, która chce, aby sprzątanie było jeszcze łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze. Dostępne dzisiaj w sprzedaży najlepsze odkurzacze akumulatorowe to urządzenia, które na pewno sprawdzą się w każdym domu – zamiast odkurzacza przewodowego lub jako jego uzupełnienie do stosowania wtedy, gdy trzeba szybko usunąć zanieczyszczenia z podłogi albo innych powierzchni.

Dostępne w internecie opinie wskazują, że taki odkurzacz przyda się w domu z kotem, psem, a także dla rodziców małych dzieci, ale również polecany jest dla wszystkich, którzy chcą sprzątać jeszcze prościej! Główna zaleta odkurzaczy akumulatorowych to możliwość sprzątania bez konieczności podłączania odkurzacza do gniazdka. Brak kabla powoduje, że z odkurzacza można korzystać bez ograniczeń – w każdym miejscu.

Szeroka gama akcesoriów, którą posiada każdy dobry odkurzacz akumulatorowy, powoduje, że można używać go podczas sprzątania niemalże całego domu, samochodu, na działce. Najważniejszą wadą tego typu modeli jest szybkie wyczerpywanie się akumulatorów. Nawet najlepszy odkurzacz akumulatorowy nie pracuje dłużej niż 50-60 minut, dlatego trzeba systematycznie go ładować.

Dodatkowo, najlepsze odkurzacze akumulatorowe mają wyższe ceny niż te tradycyjne, ale można znaleźć także dobre i tanie modele, które świetnie sprawdzą się podczas porządków. Możesz zobaczyć je również w naszym rankingu!

Odkurzacz akumulatorowy – jaki wybrać? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę?

W sprzedaży można znaleźć wiele odkurzaczy bezprzewodowych. Jaki odkurzacz akumulatorowy będzie najlepszym zakupem?

Przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę poniższe parametry:

  • Czas pracy na akumulatorze – pojemne akumulatory mogą zapewnić czas pracy wynoszący nawet około godziny na najniższym poziomie mocy. W przypadku odkurzania na najwyższym poziomie czas ten jest krótszy.
  • Czas ładowania akumulatora – warto zwrócić także uwagę na czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora. Wybrane modele posiadają bazy ładujące.
  • Wyświetlacz lub kontrolka poziomu naładowania akumulatora – pokazuje, jak długo odkurzacz może jeszcze pracować. Służy też jako wskaźnik podczas ładowania akumulatora.
  • Rodzaj filtra – świadczy o skuteczności odkurzacza. Warto wybrać model z filtrem antyalergicznym, HEPA.
  • Rodzaj nasadki – powinna być obrotowa, aby łatwo dotrzeć w każdy zakamarek. Najlepszy odkurzacz akumulatorowy będzie miał też podświetlenie LED, które ułatwia dokładniejsze odkurzanie. Dodatkowym atutem będzie łatwe wyjmowanie szczotki w nasadce do jej wyczyszczenia. Wybrane odkurzacze bezprzewodowe posiadają funkcję mycia – do nasadki doczepia się ściereczkę, dlatego można jednocześnie odkurzać i myć podłogi, na przykład w modelu Philips PowerPro Aqua 3w1.
  • Pojemnik na kurz – dobry odkurzacz akumulatorowy powinien mieć duży pojemnik na kurz, który jest łatwy w opróżnianiu jednym przyciskiem.
  • Rodzaje akcesoriów – najlepsze odkurzacze akumulatorowe mają dodatkowe szczotki poszerzające funkcjonalność, na przykład mini elektroszczotka, ssawka szczelinowa, szczotka do tapicerek.

Aby łatwiej wybrać najlepszy odkurzacz ręczny akumulatorowy ranking dostępny na naszej stronie internetowej dokładnie analizuje najważniejsze parametry dostępnych w sprzedaży modeli. Dzięki temu tani i dobry odkurzacz akumulatorowy, który posiada optymalne parametry, a także przystępną cenę, można znaleźć jeszcze prościej.

Sprawdź już teraz, jaki odkurzacz akumulatorowy będzie najlepszym zakupem. Nasz ranking prezentuje najlepsze odkurzacze akumulatorowe, jakie są dostępne w 2023 roku!