Odkurzacze Hoover

Odkurzacze Hoover

W każdym domu jest przynajmniej jeden odkurzacz, ale najczęściej jest także dodatkowo odkurzacz ręczny do czyszczenia tapicerki w domu i samochodzie, odkurzacz pionowy do szybkiego sprzątania. Jak go wybrać, by spełniał swoją funkcję i pomagał nam w utrzymaniu czystości? Trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów.

Ranking Najlepszych Odkurzaczy

Hoover – wiodący producent odkurzaczy

Firma Hoover powstała w 1908 r. i koncentrowała się początkowo tylko na odkurzaczach. Z czasem poszerzyła swoją produkcję o pralki, pralko-suszarki oraz suszarki kondensacyjne. Jednak to odkurzacze pozostały produktem flagowym. O ich jakości może świadczyć fakt, że jeszcze przed I wojną światową Hoover stał się nadwornym dostawcą odkurzaczy na dwór brytyjski. Do dzisiaj Hoover to najpopularniejsze odkurzacze w domach Brytyjczyków.

W Polsce odkurzacze Hoover pojawiły się po 1989 r. i szybko zyskały uznanie klientów i ich pozytywne opnie. Najlepiej świadczą o tym rankingi odkurzaczy w różnych kategoriach. W każdym z nich odkurzacz Hoover zajmuje czołową pozycję. Ugruntowana marka sprawiła, że powszechnie dostępne są części zamienne i serwis.

Jak wybrać dobry odkurzacz?

Wybierając odkurzacz trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego moc ogólną i moc ssącą. Tylko odkurzacze „silne” pozwolą na szybkie i dokładne posprzątanie. Zdecydowane minimum to 700 W. Moc ssania podawana jest nie w watach, ale oznaczona jest literami od A do G. A to największa moc ssania. W codziennej obsłudze odkurzacza ważny jest także poziom hałasu, nie powinien on przekraczać 80 dB. Ważny jest także rodzaj filtra w odkurzaczu. Osoby cierpiące na alergię powinny wybierać odkurzacz z filtrem HEPA lub filtrem wodnym.

Kolejne wybory dotyczą już kwestii użytkowych i funkcji odkurzacza, wybór w tym zakresie jest bardzo ogromny.

Odkurzacze workowe należą do najbardziej tradycyjnych i najtańszych, bardzo dobrze nadają się do odkurzania dużych mieszkań, dywanów oraz wykładzin. Worek wymienia się stosunkowo rzadko. Najpopularniejsze są modele Hoover Telios, Space, Breeze, Lander. Występują one także w wersji bezrowkowej.

Odkurzacze bezrowkowe są bardzo wygodne, bo choć częściej trzeba je opróżniać, za to nie trzeba pamiętać o typie worka i jego rozmiarach oraz nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów.

Kolejną opcją są odkurzacze akumulatorowe bardzo wygodne w używaniu. Nie wymagają one przełączania kabla w poszczególnych pomieszczeniach. Praca akumulatora pozwala na odkurzanie przez ok.30 minut. Ranking odkurzaczy akumulatorowych otwiera Hoover RA22SE 011 oraz Hoover HF 122DPT 011. Odkurzacze te doskonale nadają się do domów, w których mieszkają także psy lub koty.

Odmienną kategorią są odkurzacze myjące i piorące. W zależności od włączonej funkcji pozwalają na umycie podłogi o gładkiej powierzchni lub wypranie dywanów bez konieczności zanoszenia ich do pralni.

Dodatkową zaletą tego typu odkurzaczy jest wykorzystanie zbiornika na wodę jako filtra wodnego, dzięki temu powietrze wydmuchiwane przez odkurzacz jest wolne od zanieczyszczeń. Ranking odkurzaczy myjących i piorących otwierają różne modele odkurzaczy Hoover serii Hydropower HYP.