Odkurzacze Karcher

Odkurzacze Karcher

Firma Alfred Kärcher GmbH & Co. KG rozpoczęła swoją działalność w roku 1935. Początkowo w ofercie dostępne były produkty grzewcze. Po II wojnie światowej firma proponowała przede wszystkim rozwiązania, które były niezbędne w gospodarstwach domowych, w tym piece grzejne i kuchenki. Lata powojenne to okres, w którym przedsiębiorstwo kojarzy się głównie z wprowadzeniem systemu ogrzewania autobusów. Z kolei w latach 50. firma wzbogaciła swoją ofertę o przyczepy samochodowe, o przyczepy do ciężarówek, a także o ramy do pojazdów kołowych oraz o wózki ręczne. Przełomowym momentem dla firmy Karcher był rok 1950, w którym na rynek wypuszczono pierwsze wysokociśnieniowe urządzenie czyszczące z podgrzewaniem wody – DS 350. System podgrzewania wody jest rozwiązaniem, na którym również dzisiaj opiera się funkcjonowanie urządzeń wysokociśnieniowych.

Ranking Najlepszych Odkurzaczy

Linia urządzeń wysokociśnieniowych i rozwiązania dla gospodarstw domowych i ogrodu

Znaczący dla rozwoju firmy był rok 1974, kiedy skoncentrowano się na pracy nad urządzeniami wysokociśnieniowymi. W tym czasie marka zmieniła też kolor swoich urządzeń z niebieskiego na żółty, z którym jest utożsamiana. Do innowacyjnych rozwiązań, które wpłynęły na dalszy rozwój przedsiębiorstwa należy zaliczyć stworzenie pierwszego przenośnego urządzenia wysokociśnieniowego HD 555 profi. Rok 1993 to natomiast moment, kiedy firma poszerza swój asortyment o rozwiązania dla gospodarstw domowych – dostępne w ofercie Karcher stają się parownice i odkurzacze parowe. Rok 2007 to czas, kiedy firma wzbogaca swoją ofertę o rozwiązania dla ogrodu, oferując pompy i akcesoria ogrodowe.

Innowacyjne rozwiązania Karcher wyznaczają nowy standard

Do innowacyjnych rozwiązań należy zaliczyć sprzedaż pierwszej dostępnej na rynku szczotki walcowej do szorowarek automatycznych. Wprowadzenie dyszy obrotowej dirt blaster w 1995 roku przyczyniło się do tego, że czyszczenie z wykorzystaniem wysokiego ciśnienia stało się dwukrotnie bardziej efektywne, niż dotychczas. Nowatorskim rozwiązaniem, które zmieniło procedury czyszczenia na świecie było zaprezentowanie systemu oczyszczania filtra Tact. Natomiast w 2003 roku na rynku ukazał się innowacyjny odkurzacz-robot – pierwszy w pełni zautomatyzowany model RC 3000. Od 2009 roku firma wprowadza na rynek ultrawysokociśnieniowe urządzenia. Można dzięki nim czyścić daną powierzchnię wodą podawaną pod ciśnieniem do 2500 bar. Firma cały czas dostarcza nowe rozwiązania, z czego w samym 2011 roku zaprezentowała ponad 100 nowych produktów.

Wyjątkowe odkurzacze Karcher

W ofercie światowego producenta dostępne są odkurzacze wielofunkcyjne i uniwersalne, dzięki którym można skutecznie zadbać o czystość w domu i wokół niego. Sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, jak również w nagłych przypadkach i w czasie prac remontowych. Wyróżniają się wysoką siłą ssącą, łatwą obsługą, a także niskim zużyciem energii. Natomiast w nowych odkurzaczach od WD 4 do WD 6 znajdują się płaskie filtry faliste w kasetach, dzięki czemu ich wymiana zajmuje kilka sekund. Karcher proponuje modele bezprzewodowe – odkurzacz Karcher WD 3 Battery, a także WD 1 Compact Battery. Biorąc pod uwagę ranking odkurzaczy automatycznych, warto wyróżnić m.in. modele: Karcher RC 3 1.198-203.0 i Karcher RC 3 Home Line 1.198-213.0. Z kolei ranking odkurzaczy pionowych obejmuje m.in. urządzenia Karcher WD 3 1.629-801.0, Karcher SE 5.100 1.081-200.0, a także Karcher SE 4001 1.081-130.0.

Serwis Karcher – najwyższa jakość świadczonych usług i akcesoria do nowych odkurzaczy WD

Autoryzowany serwis Karcher proponuje naprawę najwyższej jakości, a także części zamienne, na które otrzymuje się 24-miesięczną gwarancję. Serwis Karcher oferuje także akcesoria, które są dostosowane do nowych modeli odkurzaczy WD. Dzięki nim czyszczenie jest bardziej wydajne, a urządzenia jeszcze bardziej niezawodne.