Odkurzacze Makita

Odkurzacze Makita

Każdy ranking odkurzaczy akumulatorowych czy ranking odkurzaczy z funkcją mycia nie może się obejść bez produktów producenta tego typu sprzętu, dobrze znanej firmy Makita. Firma Makita powstała w 1915 roku i początkowo zajmowała się sprzedażą i serwisem silników elektrycznych. W późniejszym czasie zaczęła rozwijać się w obszarze produkcji różnego typu narzędzi z akumulatorem, stając się liderem na rynku producentów przenośnych elektronarzędzi.

Ranking Najlepszych Odkurzaczy

Dziś firma ma swoje przedstawicielstwa w wielu krajach, w tym również w Polsce. Obecnie gama sprzętu, jaki produkuje i sprzedaje Makita jest bardzo szeroka. Skierowana jest do klientów indywidualnych, jak i hurtowych. Sprzęty są przeznaczone do użytku domowego, ale również przemysłowego, a dodatkowo producent oferuje serwis części do odkurzacza.

Wśród wielu produktów oferowanych przez Makita można znaleźć również odkurzacze. Wśród najpopularniejszych modeli są: VC1310LX1 Odkurzacz przemysłowy na sucho i mokro otrząsacz 1050W klasy L, EIBENSTOCK DSS25A kompaktowy odkurzacz przemysłowy do pracy na mokro lub sucho 1400W 25 l 248 mbar z automatycznym otrząsaczem filtra czy DEWALT DWV901L odkurzacz przemysłowy z automatycznym otrząsaczem na mokro i na sucho 1400W klasy L.

Tego typu odkurzacz przemysłowy Makita jest przeznaczony do zadań specjalnych. Bardzo istotne jest to, że można wybierać wśród wielu modeli. Co je wyróżnia? Przede wszystkim bardzo duża moc znamionowa, w zakresie od 1000 do nawet 1400 W.

Dzięki temu odkurzacz gwarantuje stałą moc ssania, nawet podczas usuwania pyłu cementowego czy drewnianego. Odkurzacz Makita ma również innowacyjny podwójny system do czyszczenia filtrów, dzięki któremu utrzymuje odpowiedni poziom wydajności nawet podczas bardzo ciężkich prac budowlanych.

Klasa L oznacza, że przefiltrowane powietrze gwarantuje bardzo dużą czystość oraz spełnia wszelkie normy określane przez UE dla tego typu sprzętu.

Makita proponuje również szereg modeli służących do pracy na sucho i na mokro. Tutaj w zależności od potrzeb dostępne są różne opcje i rozwiązania. Do odkurzania na sucho sprawdzi się przy sprzątaniu kurzu i pyłu. Na mokro można usuwać na przykład szlam.

W zależności od modelu odkurzacz Makita oferuje między innymi wymienne końcówki węża, schowki na akcesoria czy obrotowy wąż przyłączeniowy. Dodatkowo w wielu modelach wbudowane są wytrzymałe kółka, które ułatwiają pracę oraz przemieszczanie się dosyć ciężkiego sprzętu.

Nic dziwnego, że sprzęty tego producenta wygrywają każdy ranking odkurzaczy wodnych, przemysłowych czy ręcznych.

Dodatkowo producent proponuje serwis części do odkurzacza. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich użytkowników tego sprzętu. Wszystkie elementy są bezpośrednio dostępne w serwisie, dzięki czemu uszkodzony lub zużyty element można w szybki i prosty sposób wymienić na nowy.

Jakość i profesjonalizm firmy Makita potwierdzają pozytywne opinie, które można znaleźć nie tylko w internecie. Te opinie są również wyrażane w postaci nagród i wyróżnień, które firma Makita otrzymuje regularnie za swoje produkty.